Rezonans magnetyczny w Olsztynie - jak wybrać?

Badania obrazowe umożliwiają tworzenie obrazów zmian fizjologicznych i patologicznych w ciele pacjenta za pomocą oddziaływań fizycznych. Badania obrazowe są nieinwazyjne zatem bezbolesne, szybkie, dobrze udokumentowane, umożliwiają obserwację szerokiego spektrum zmian chorobowych oraz porównanie wyników w czasie. Badanie metodą rezonansu magnetycznego można uznać za szczyt możliwości diagnostycznych, w nowoczesnej medycynie. Rezonans magnetyczny stanowi połączenie wszystkich zalet badań obrazowych, a dodatkowo nie stosuje w trakcie badania potencjalnie szkodliwego promieniowania rentgenowskiego X. Historia badań rezonansem magnetycznym zaczyna się w USA na Florydzie w 1983 roku spektakularnym sukcesem naukowym i finansowym. Twórcy skanowania metodą rezonansu magnetycznego (w skrócie RM) zostali uhonorowani w 2003 roku Nagrodą Nobla, przyznawaną tylko za wybitne osiągnięcia.

Rezonans magnetyczny w Polsce

Po ogromnym sukcesie w Stanach Zjednoczonych metoda skanowania znalazła należne jej miejsce w światowej diagnostyce. W latach osiemdziesiątych XX wieku instalacje kliniczne skanerów RM miały miejsce w liczących się ośrodkach światowych. W Polsce pierwsza instalacja uruchomiona została 1991 roku. Nowoczesny skaner RM to wydatek sporej ilości pieniędzy. W okresie przemian ustrojowych na Polski rynek medyczny weszły firmy, które zainwestowały w nowoczesny sprzęt medyczny. Dzięki tym inwestycjom w polskie zdrowie, drogi sprzęt medyczny powoli stawał się dostępny dla coraz większej ilości pacjentów. Jeszcze nie tak dawno tłumy pacjentów oczekiwały, nawet kilkanaście miesięcy, na wykonanie badania RM w nielicznych ośrodkach klinicznych posiadających dostęp do drogiego sprzętu. Firmy takie jak holenderska spółka Affidea, o zasięgu ogólnoeuropejskim, otwierają od początku lat dziewięćdziesiątych, wyposażone w najnowszej generacji sprzęt medyczny centra diagnostyczne w mniejszych ośrodkach miejskich. Zobacz: https://www.affidea.pl/diagnostyka/dla-pacjent%C3%B3w/rezonans-magnetyczny/

Rezonans magnetyczny w Olsztynie

Jeśli Twoje schorzenia wymagają szybkiej, dokładnej i bezbolesnej diagnostyki, to badanie rezonansem magnetycznym jest najlepszym sposobem spełnienia Twoich oczekiwań. Dla wygody mieszkańców województwa warmińsko – mazurskiego, w Centrum Medycznym Affidea Olsztyn, bez kolejki można wykonać wszystkie badania RM. Dokładność obrazowania w badaniu RM zależy od natężenia pola magnetycznego. Im większe jest natężenie pola magnetycznego, tym czas badania jest krótszy i poprawia się komfort badania. W olsztyńskim centrum diagnostycznym Affidea, badanie rezonansem magnetycznym wykonywane jest najnowocześniejszym, w województwie warmińsko-mazurskim sprzętem. Aparat Optima MR450W, który wykorzystuje pole magnetyczne o indukcji 1,5 Tesli. Dzięki parametrom technicznym tej nowoczesnej aparatury można zaoferować pacjentom: krótki czas badania, większą średnicę tunelu, elastyczne cewki i nowatorskie wyściółki, które znacznie zwiększają komfort badania. Diagnostyka RM wykonana sprzętem stosowanym centrum medycznym Affidea Olsztyn umożliwia dynamiczne obrazowanie zmian wątroby pozwalające na wykrycie zmian nowotworowych w 98,9% oraz wyeliminowanie kontrastu w badaniu pacjentów z cukrzycą i niewydolnością nerek. Obecnie można powiedzieć, że nowoczesny sprzęt do badań RM „trafił pod strzechy”.