SEIKO Prime

Opracowanie najważniejszych pionierskich technologii, które na zawsze zrewolucjonizowały optykę okularową, zawdzięczamy specjalistom firmy SEIKO, giganta cenionego na całym świecie za jakość i innowacyjność swoich produktów. To SEIKO stworzyło pierwsze organiczne soczewki progresywne, a potem udoskonalało je przez lata, by ostatecznie stworzyć całą gamę wysokiej klasy soczewek do okularów dla zmagających się z prezbiopią, a wśród nich okularowe soczewki progresywne SEIKO Prime – zindywidualizowane soczewki dla najbardziej wymagających użytkowników. Co sprawia, że soczewki okularowe SEIKO Prime są tak unikatowe?

Perfekcyjnie dopasowane soczewki progresywne do okularów

Standardowe soczewki progresywne do okularów nie zawsze zapewniają zadowalającą jakość widzenia na całej powierzchni soczewki. Osoby, u których zdiagnozowano różną korekcję dla lewego i prawego oka, mają zwykle kłopot z adaptacją do okularów progresywnych. Podobnie bywa w przypadku astygmatyzmu – zwykłe szkła progresywne mogą wywoływać dyskomfort widzenia, ograniczenie widzenia w bliży i zniekształcać obraz, zwłaszcza na obrzeżach soczewek. Z kolei konieczność zastosowania cylindrów czy szkieł o bardzo dużych wartościach korekcyjnych często negatywnie wpływa na walory estetyczne soczewek progresywnych. Aby wyeliminować wspomniane problemy i maksymalnie zwiększyć komfort i jakość widzenia u wszystkich zainteresowanych noszeniem okularów progresywnych, SEIKO opracowało szereg przełomowych technologii, które pozwalają precyzyjnie dostosować okularowe soczewki progresywne do wszystkich, nawet bardzo specyficznych potrzeb wzrokowych ich przyszłego użytkownika. Tak powstały soczewki progresywne do okularów SEIKO Prime X i SEIKO Prime Xceed, które oferują krystalicznie czyste i wyraźne widzenie na różne odległości, nawet w przypadku astygmatyzmu czy konieczności zastosowania innych wartości korekcyjnych dla jednego i drugiego oka.

Co różni progresywne soczewki okularowe SEIKO Prime od innych szkieł?

Zastosowanie przy produkcji soczewek SEIKO Prime unikalnych technologii m.in. Twineye Modulation Technology, która pozwala zniwelować różnice widzenia między prawym i lewym okiem oraz zredukować deformacje obrazu, dzięki czemu widzenie przez soczewki progresywne staje się jeszcze bardziej harmonijne i precyzyjne na całej powierzchni soczewki. Perfekcyjnie dostosowywane do potrzeb użytkownika soczewki SEIKO Prime gwarantują w rezultacie jeszcze bardziej komfortowe i wyraźne widzenie na różne odległości, a przy tym nie wymagają długiego czasu adaptacji, co bywało olbrzymim mankamentem szkieł progresywnych starszej generacji. Progresywne soczewki okularowe z serii SEIKO Prime deklasują konkurencję nie tylko swoimi właściwościami optycznymi, ale również swoją wytrzymałością oraz wyjątkowo atrakcyjną prezencją. To niespotykanie lekkie i cienkie soczewki do okularów, które wyglądają estetycznie nawet przy dużych wartościach korekcyjnych Soczewki progresywne SEIKO Prime można udoskonalać, doposażając je m.in. w nowoczesne uszlachetnienia, np. filtr neutralizujący nadmiar światła niebieskiego czy filtr polaryzacyjny, powłoki antyrefleksyjne, zapobiegające parowaniu czy ułatwiające czyszczenie.