Zdrowe i piękne włosy

Kobiety poświęcają mnóstwo czasu na dbanie o swoją urodę. Poczucie bycia piękną i zadbaną przede wszystkim poprawia ich humor, ale też podnosi poczucie własnej wartości. Pewne elementy dbania o urodę wiążą się bezpośrednio z dbaniem o zdrowie. Bo żadna figura, cera czy włosy nie będą tak piękne jak te, które są po prostu zdrowe.

Oprócz regularnego kontrolowania swojego stanu zdrowia poprzez badania i wizyty kontrolne u lekarzy specjalistów, należy reagować na każdy niepokojący objaw i nie lekceważyć naszej intuicji. Nagły ból, nietypowe znamię czy wypadanie włosów może być pierwszym objawem poważnych komplikacji zdrowotnych. Tylko jeśli szybko się nimi zajmiemy, nie przerodzą się one w nich groźnego.

Zdrowe i piękne włosy

Dbanie o własne zdrowie to też codzienne rytuały dla urody. Przede wszystkim zdrowa dieta i odpowiednie nawodnienie. Każda nieprawidłowość w diecie odbijać się będzie na naszej cerze, tak samo jak zbyt mała ilość pitej wody. Drugim równie ważnym elementem codziennego dbania o urodę jest zdrowy sen. Najlepiej, żeby trwał on nieprzerwanie 8 godzin i był poprzedzony minimum godzinną przerwą od korzystania z telefonu czy tableta. Na wygląd cery wpływa bardzo mocno jej pielęgnacja zewnętrzna, a więc przede wszystkim: oczyszczanie, złuszczanie, nawilżanie oraz ochrona przed słońcem.

Jaki jest sekret zdrowych i pięknych włosów?

Odpowiednio dobrana pielęgnacja, oparta na równowadze PEH. Jej podstawą są kosmetyki do pielęgnacji włosów oparte na proteinach, emolientach oraz humektantach. Nie ma sprawdzonego przepisu jak często i w jakiej kolejności powinno się takie kosmetyki (szampony, odżywki, maski, sera) stosować. Każdy włos oraz skóra głowy, odpowiedzialna między innymi za przetłuszczanie się włosów, są inne i potrzebują innej pielęgnacji. Należy obserwować swoje włosy i wypracować własną metodę oraz znaleźć najbardziej odpowiadające nam kosmetyki pielęgnacyjne do włosów. Najlepiej przy ich wyborze kierować się typem naszego włosa, tym czy jest on niskoporowaty, średnioporowaty czy wysokoporowaty.

Aby zapewnić naszym włosom maksimum opieki i cieszyć się piękną fryzurą, oprócz dostarczania im odpowiednich kosmetyków należy zadbać też o ich odpowiednie traktowanie. Przede wszystkim, ograniczmy do minimum używaniu prostownic i lokówek, a jeśli już musimy ich użyć, róbmy to koniecznie w towarzystwie kosmetyków chroniących przed wysoką temperaturą. Suszmy je tylko chłodnym nawiewem suszarki i nigdy nie kładźmy się spać z mokrymi włosami. Mokry włos jest bardziej narażony na zniszczenie. Dlatego też rozczesywać je powinniśmy grzebieniem o szeroko rozstawionych zębach w momencie nakładania na nie odżywki lub maski. Kosmetyk pomoże uniknąć targania i łamania włosów, a grzebień dodatkowo dokładnie go rozprowadzi po każdym paśmie. Jeśli to możliwe, zmieńmy poszewkę na której śpimy, na jedwabną. Jest to materiał wyjątkowo przyjazny włosom. Spanie na szorstkim materiale i tarcie o niego włosami podczas snu sprawia, że nasze włosy się łamią i elektryzują. Dlatego najlepiej jest je zaplatać w warkocz wieczorem i związywać gumkami bez skuwek.