Granaty to popularne owoce, które znakomicie smakują i chętnie wybierane są w celach typowo kulinarnych. Z nich tworzy się desery, jada się je jako zdrowe przegryzki, a nawet dodaje do dań głównych czy robi z nich fantazyjne sosy bądź drinki. Niemniej jednak warto wiedzieć, że charakteryzowany owoc znakomicie sprawdza się również w roli swego rodzaju naturalnego medykamentu, ponieważ posiada ogromną ilość dobroczynnie wpływających na ludzki organizm właściwości. Jakich? O tym dowiesz się z poniższych części naszego tekstu.

Sok z owoców granatu – naturalna ochrona organizmu

Jak działa?

Omawiany owoc warto spożywać regularnie, dodając go do swojej klasycznej, codziennej diety chociażby z tego względu, że ma spore ilości witamin oraz masę przeciwutleniaczy. Zaleca się zarówno jedzenie świeżego granatu, jak także wypijanie dziennie jednej szklanki soku z tych owoców. W ten sposób przyniesiemy ulgę w pracy naszego mięśnia sercowego. Możemy też skutecznie ochronić się przed rozmaitymi rodzajami nowotworów oraz chorobami naczyniowymi. Jest to także świetny, ekologiczny sposób na kłopoty z erekcją u mężczyzn. Co więcej, warto docenić granat także za to, że działa oczyszczająco i odtruwa nasz organizm z wszelkich drobnoustrojów i toksyn. W ten sposób znacząco poprawia samopoczucie i ogólny stan zdrowia pacjenta. Zwiększa elastyczność naczyń, a tym samym polepsza funkcjonowanie krwioobiegu. Rozbija zły cholesterol. Jest świetny na łagodzenie, a w konsekwencji z czasem i zupełne likwidowanie stanów zapalnych. Zwalcza tym samym poważne, nawet bardzo przewlekłe choroby. Z badań naukowych wynika jednoznacznie, że granaty skutkują apoptozą czyli samoistnym niszczeniem komórek rakowych.

Idealny owoc dla mężczyzn

Korzyści jedzenia granatów przez panów są ogromne zwłaszcza w sferze seksualnej. Jest to ekologiczna forma zastępcza dla leków na impotencję czy wspomagaczy i rozmaitych chemicznych suplementów diety na problemy z erekcją. To, że mężczyźni mają czasami trudności w tej sferze, wynika z intensywnego działania szkodliwych dla organizmu wolnych rodników. Granat je natomiast niszczy. Jest pełen przeciwutleniaczy, zatem zwalcza je natychmiastowo. Wystarczy także szklanka soku z granatu spożywana raz na dobę i znacząco zmniejsza się zagrożenie rozwoju nowotworu prostaty.

Doskonały owoc dla kobiet

Granaty zaleca się spożywać jednak nie tylko płci męskiej, ale żeńskiej również. Można w ten sposób uregulować poziom kwasu foliowego, co jest bardzo istotne dla pań w ciąży. Owoce te zapewniają również właściwy przepływ krwi i tworzą odpowiednią ochronę noszonego w łonie płodu, nie dopuszczając do pojawiania się w nim jakichkolwiek wad rozwojowych. W granatach znajduje się także duża dawka potasu, który dobrze wpływa na dolegliwości ciążowe takie jak na przykład sztywnienie nóg. Jest też barierą ochronną przeciw rakowi piersi.

Sok z granatów – receptura

Napój z wykorzystaniem charakteryzowanego owocu można zrobić bardzo łatwo samemu. Potrzebujemy szklankę świeżych ziaren granatu, dwie łyżeczki świeżego soku z cytryny, pół łyżeczki brązowego cukru, tyle samo szklanki wody, odrobinę mielonego czarnego pieprzu, ćwierć łyżeczki czarnej soli, parę kostek lodu. Miksujemy w blenderze przez 10 sekund ziarna z wodą, później powstałą papkę przecieramy przez sitko, a następnie łączymy z resztą wyżej wymienionych składników i ponownie blendujemy, aby wszystkie komponenty naszej mikstury się odpowiednio połączyły. Na koniec dodajemy kostki lodu.