tatuowanie

Jeśli prowadzisz swoje własne, profesjonalne studio tatuażu, na pewno zdajesz sobie sprawę, jak istotną rolę odgrywa aranżacja wnętrza oraz portfolio, które powinno zdobić jego ściany. Jeśli posiadasz już jakieś nagrody, warto je zaprezentować, aby także nimi przyciągnąć uwagę klienta. Niemniej ważną kwestią jest również bezpieczeństwo twoje i twoich klientów, dlatego nie możesz zapominać o odpowiednich środkach, które je wam zapewnią.

Rękawiczki nitrylowe

Rękawice nitrylowe to podstawa, kiedy pracujesz z innymi ludźmi. Pozwolą ci one uniknąć kontaktu z krwią tatuowanej osoby, a co za tym idzie – również ewentualnych drobnoustrojów, które mogłyby spowodować twoje zakażenie. Dzięki nim klient także będzie czuł się bezpieczniej i z pewnością będzie uważał, że został potraktowany profesjonalnie.

Przykładowymi rękawicami, które idealnie sprawdzą się w salonie, są Nitrylex Black (czarnego koloru). Nie zawierają lateksu ani pudru, dzięki czemu ryzyko podrażnienia dłoni jest minimalne, a przy tym nie powodują uczulenia. Warto zwrócić uwagę, że w momencie ewentualnego przedziurawienia puder nie będzie mógł znaleźć się przez przypadek na tatuowanym kliencie, a przede wszystkim – na nowo powstającym tatuażu na jego ciele.

Dezynfekcja rąk

Warto również pamiętać o preparatach do dezynfekcji dłoni. Jednym z wiodących pod względem skuteczności jest Septoderm Gel firmy Schuelke. Został wyprodukowany na bazie alkoholu i pozwala na unieszkodliwienie większości drobnoustrojów, w tym wirusów takich jak HIV, HBV, HCV czy adeno, a także bakterii, w tym także prątków gruźlicy. Doskonale zwalcza również grzyby. Preparat ten pozwoli więc tobie, jak i twoim pracownikom, na bezpieczną pracę bez ryzyka zakażenia. Znajdziesz go na stronie emedical24.pl.

Dzięki temu, że nie posiada substancji zapachowych i barwników, a za to w jego składzie znalazły się substancje nawilżające, nie powoduje podrażnień i jest łagodny dla skóry. Już w ciągu 30 sekund powoduje śmierć drobnoustrojów, znajdujących się na powierzchni skóry. W przypadku zastosowania go do odkażania narzędzi, wystarczą tylko 3 minuty, aby były gotowe do dalszego wykorzystywania.

Dezynfekcja powierzchni

Warto także zwrócić uwagę na płyn, służący do dezynfekcji niewielkich powierzchni, które nie są odporne na działanie alkoholu. Jest nim Mikrozid Sensitive w litrowej butelce. Pozwala on na szybką dezynfekcję, gdyż wystarczy przelać go do butelki z rozpylaczem i nanieść na wybraną powierzchnię.

Z kolei do dezynfekcji podłóg idealnym wyborem może być koncentrat Quartamon Med, który pozwala na szybkie i skuteczne zdezynfekowanie podłogi, bez konieczności spłukiwania preparatu. Jest w pełni bezpieczny, co zostało potwierdzone odpowiednimi badaniami toksykologicznymi.

Zastanawiasz się, czy warto inwestować tego typu produkty? Oczywiście! Wybierając takie środki czystości do swojego salonu, zapewniasz sobie i swoim pracownikom bezpieczeństwo podczas pracy. Zagwarantujesz także pewność klientom, którzy odwiedzają twoje studio tatuażu.