Urządzenia do paznokci

Perfekcyjnie udekorowane paznokcie u dłoni dodają blasku każdej kobiecie. Ich samodzielne przygotowanie jest możliwe, jednak wymaga nakładu odpowiedniej ilości czasu oraz zastosowania specjalistycznych urządzeń. Z roku na rok, pojawiają się nowe rozwiązania technologiczne, pozwalające na sprawniejsze i bardziej komfortowe przygotowanie manicure. Korzystają z nich nie tylko pracowniczki salonów kosmetycznych, ale także osoby prywatne. Szczególnie chętnie stosowanym jest frezarka do paznokci. Zapraszamy do lektury, w trakcie której podpowiemy – jakie frezarki do paznokci możemy znaleźć w sklepach oraz w które z nich warto się zaopatrzyć.

Urządzenia do paznokci – dla amatorek i specjalistów

Każda osoba, która miała okazję odwiedzić choć raz salon kosmetyczny, zdaje sobie sprawę z jak wielu urządzeń do pielęgnacji i poprawy wyglądu się w nich korzysta. Odpowiednie wyposażenie salonu to podstawa w codziennej pracy wszystkich kosmetyczek i kosmetologów. Dotyczy to także manicurzystek – gdyż pielęgnacja paznokci nie należy do najłatwiejszych.

Do grupy urządzeń najczęściej wykorzystywanych w salonach manicure należą: specjalne lampy LED lub UV, podgrzewacze do parafiny, pochłaniacze pyłu, kapturki ścierne oraz frezarki do paznokci. Z tych ostatnich korzystają coraz chętniej osoby prywatne, które pragną podjąć się samodzielnej pielęgnacji paznokci w swoim miejscu zamieszkania.

Frezarka do paznokci – co warto wiedzieć przed zakupem

Frezarki to urządzenia do paznokci stosowane w celu wyprofilowania ich wyglądu oraz regulacji ich szerokości i długości. Za ich pomocą możemy uzyskać bardziej owalny lub prostokątny kształt paznokcia. Tym samym, pełnią podobne funkcje co zwykły pilnik – pozwalają jednak na uzyskanie bardziej atrakcyjnych rezultatów. Są szczególnie chętnie używane przez kobiety o bardzo grubych paznokciach, a przez to – opornych na ścieranie. Frezarki wykorzystywane są zarówno do przygotowania manicure, jak i pedicure.

Frezarki do paznokci działają w oparciu o wymienne końcówki, przypominające pomniejszone „wiertła” – zwane frezami. Przeciętny zestaw zawiera pięć frez oraz tyle samo nakładek. Ich użycie przynosi odmienny efekt. Za pomocą niektórych możemy regulować kształt paznokci, inne z kolei będą polerować jego powierzchnię lub odchylać nadmiar otaczającego go naskórka.

Podczas pracy, frezarka wprawia frezy w ruch wirujący. W zależności od modelu urządzenia, mogą one wykonywać od 20 do nawet 30 tysięcy obrotów w ciągu minuty. Szczególnie korzystnie wypadają te urządzenia, które pozwalają na regulację prędkości ich pracy oraz – regulację kierunku wykonywania obrotów. Pozwala to na dostosowanie zakresu pracy urządzenia do potrzeb każdego pojedynczego paznokcia.

Zdecydowaną zaletą frezarek jest ich zautomatyzowany mechanizm pracy, który wyręcza nas w „piłowaniu”. Ponadto, ich praca przebiega bardzo szybko, co pozwala na jej częste wykonywanie. Warto podkreślić, że zastosowanie frezarki nie wymaga od nas żadnych szczególnych przygotowań – takich jak zmiękczanie naskórka lub suszenie dłoni.

Frezarki przeznaczone do domowego użytku to urządzenia o mocy około 35 W. Urządzenia wykorzystywane w profesjonalnych salonach kosmetycznych pracują w zakresie dochodzącym nawet do 45 W lub więcej.