Witamina C

Witaminę C kojarzymy najczęściej z domowym leczeniem przeziębienia. Rzeczywiście jest to skuteczny środek zapobiegawczy i warto zadbać o jej niezbędną dla organizmu ilość szczególnie w sezonie jesienno-zimowym.

Z chemicznego punktu widzenia witamina C to kwas askorbinowy. W naturalnej postaci występuje w owocach i warzywach takich jak papryka, pomarańcze, cytryny, grejpfruty, aronia, borówka amerykańską i wiele innych. Witaminę C wykorzystuje się również w przemyśle kosmetycznym. Nazywana witaminą młodości jest skutecznie działającym składnikiem kosmetyków do pielęgnacji skóry.

Jak wybrać krem z witaminą C na zmarszczki?

Półki drogerii i hipermarketów pełne są kremów i innych kosmetyków z witaminą C w nazwie. Jednak jesli chcemy podejść poważnie do pielęgnacji skóry, szczególnie twarzy lepiej zdecydować się na bezpieczne kosmetyki z wyższej półki. Bandi.pl oferuje całe linie takich kosmetyków, również krem z witaminą C na zmarszczki. Zamiast prostego kwasu askorbinowego bandi.pl używa  tetraizopalmitynian askorbylu, który zachowując wszystkie walory witaminy C nie powoduje podrażnień wrażliwej skóry, co niekiedy ma miejsce przy stosowaniu popularnych kosmetyków. Tworzona z użyciem najnowocześniejszej technologii i poddana wielokrotnym badaniom linia kosmetyków składa się nie tylko z kremu z witaminą C na zmarszczki, ale również z serum, kremu pod oczy i maseczek. Krem z witaminą C na zmarszczki jest przeznaczony do stosowania przez cały rok, a szczególnie polecany jest na lato. Nie ma przeciwwskazań aby używać go równocześnie z kremami do opalania zawierającymi filtry przeciwsłoneczne. Jest dobrze wchłaniany przez skórę i szybko dociera do jej głębszej warstwy zapewniając właściwą pielęgnację. 

Jak działa krem z witaminą C na zmarszczki?

Zwalcza on szkodliwy wpływ wodnych rodników, które są główną przyczyną „starego” wyglądu skóry, utraty blasku i pojawiania się zmarszczek. Odpowiednio wcześnie zastosowany może nawet całkowicie usunąć pierwsze zmarszczki. Przy okazji zniweluje też drobne przebarwienia i rozszerzone naczynka zwane potocznie „pajączkami”  Krem z witaminą C stanowi też skuteczną ochronę przed wpływem niekorzystnych warunków zewnętrznych – wiatru, mrozu, promieni słonecznych i coraz groźniejszego smogu. Używając systematycznie krem z witaminą C na zmarszczki można w pełni odczuć, dlaczego witamina C nosi miano „witaminy młodości”. Zawierający tylko naturalne składniki krem firmy Bandi.pl odpowiedni jest dla osób ze skłonnościami do alergii i podrażnień skóry.