Wkładki dla mężczyzn – czym cechuje się taki produkt, po co go stosować?

Nietrzymanie moczu, nawet w sytuacji, gdy zdarza się sporadycznie, a mocz wypływa w niewielkich ilościach, jest zjawiskiem niepokojącym, wymagającym podjęcia stosownych kroków. Pierwszym z nich jest udanie się do lekarza, który zdecyduje, jak należy postępować dalej. Jednocześnie, aby podnieść komfort codziennego funkcjonowania i odzyskać pewność siebie, warto sięgnąć po specjalne produkty, które dedykowane są osobom z nietrzymaniem moczu. Jednym z takich produktów są wkładki higieniczne dla mężczyzn. Czym się cechują, po co je stosować i w jakich sytuacjach należy mieć je pod ręką? Sprawdźmy!

Nietrzymanie moczu jako problem nie tylko natury zdrowotnej

Nietrzymanie moczu, o czym warto wiedzieć, nie jest chorobą samą w sobie. Jest ono bowiem objawem. Czego? To już musi ustalić lekarz, ponieważ przyczyn nietrzymania moczu może być bardzo dużo. I choć zazwyczaj mają one swoje źródło w zaburzeniach w obrębie układu moczowego, mogą tkwić też w chorobach neurologicznych, jak np. stwardnienie rozsiane.

Niemniej bardzo częstą przyczyną mimowolnego oddawania moczu w przypadku mężczyzn są choroby gruczołu krokowego. W związku z tym w żadnym wypadku nie należy lekceważyć epizodów niekontrolowanej mikcji, nawet jeśli zdarzają się one bardzo rzadko i polegają wyłącznie na oddaniu zaledwie kilku kropel moczu a nie na opróżnieniu całego pęcherza. NTM może być również objawem zapalenia pęcherza. Czynnikami, które zwiększają ryzyko wystąpienia niekontrolowanego wypływu moczu lub jego nasilenia są m.in.: otyłość, zaparcia, piecie kawy i alkoholu, stosowanie leków wykazujących działanie rozluźniające i moczopędne.

Nietrzymanie moczu niestety nie dotyczy wyłącznie sfery fizycznej. Bardzo mocno wpływa na samopoczucie, pewność siebie i samoocenę, które zostają znacznie obniżone. Osoby dotknięte NTM częstokroć wycofują się z życia towarzyskiego i rezygnują z wszelkich aktywności, nawet tak podstawowych jak choćby wyjście na spacer czy na zakupy. Może też bardzo negatywnie oddziaływać na sferę zawodową, rodzinną i intymną. W związku z powyższym z nietrzymaniem moczu należy bezwzględnie walczyć. W sposób szczególny NTM dotyka mężczyzn, dla których tego typu przypadłość jest nie do przyjęcia, bo odbiera im poczucie godności i męskości.

Wkładki dla mężczyzn – dlaczego warto po nie sięgnąć?

Wkładki dla mężczyzn to jeden z tych produktów, których panowie z całą pewnością „boją się” i pragną omijać z daleka. Tymczasem zupełnie niesłusznie, bowiem są to specjalistyczne produkty, stworzone właśnie z myślą o mężczyznach borykających się z NTM. Cechuje je przede wszystkim maksymalna dyskrecja. Są cienkie, zatem nie rzucają się w oczy, nie odznaczają pod odzieżą. Właściwie dobrane do stopnia problemu (istnieją wkładki o różnych stopniach chłonności) i prawidłowo założone (dzięki anatomicznemu kształtowi i szerokim paskom klejącym jest to zadanie szybkie i proste), zapewniają skuteczną ochronę nie tylko przed wilgocią, ale też przed nieprzyjemnym zapachem, który jest następstwem nietrzymania moczu.

Wkładki dla mężczyzn – jak sama nazwa zresztą wskazuje – są zatem produktem typowo męskim, który ma za zadanie zapewnić komfort fizyczny i psychiczny, umożliwiając podejmowanie codziennych aktywności zgodnie z własnymi upodobaniami. Warto mieć je zawsze przy sobie. Pakowane oddzielnie, umożliwiają szybką i dyskretną wymianę nawet w drodze. Chcąc wybrać właściwe wkładki higieniczne, warto skorzystać z darmowych próbek dostępnych tutaj: https://www.tena.pl/mezczyzni/produkty/bezplatna-probka. Dzięki temu łatwiej dobrać produkt odpowiadający indywidualnym potrzebom przed zakupem większej ilości.