Wybielanie zębów

„Uśmiech to bodaj najkrótsza droga do drugiego człowieka..” te znane słowa, których autorem jest Henry Saka, są niepodważalną prawdą, z którą każdy się zgodzi. Uśmiech potrafi pokonać bariery, jest wyrazem sympatii, zawęża relacje, a samo uśmiechanie się lub przebywanie z osobą, która się uśmiecha poprawia nastrój lepiej niż czekolada. Dlatego też tak ważne jest, aby dbać o zdrowy i piękny uśmiech, a nie uda się to bez odpowiedniej dbałości o czyste i białe zęby.

Gwiazdy Hollywood, znani celebryci czy prowadzący programy telewizyjne budują swój wizerunek śnieżnobiałym uśmiechem. Niestety okazuje się, że uzyskanie takiego efektu to niezwykle trudne zadanie. Wynika to z tego, że zęby naturalnie mają lekko żółtawą barwę, a także bardzo łatwo zmieniają kolor pod wpływem kawy, herbaty czy czerwonego wina. Na rynku istnieje wiele sposobów na uzyskanie białego uśmiechu. Od specjalistycznych wizyt u lekarza przez pasty wybielające zęby aż po żele do wybielania zębów. Chcąc zacząć pracować nad poprawą koloru uzębienia warto poznać te metody.

Wizyta u stomatologa – W tej metodzie lekarz stosuje specjalny żel, który naświetlany sprawia, że zęby się wybielają. Tego typu zabieg, który trwa około godziny, mimo całkiem dobrego efektu niesie za sobą ryzyko wyrobienia nadwrażliwości, która bardzo uprzykrza życia.

Żele do wybielania zębów – specjalistyczna formuła często nałożona na specjalne paski, które zakłada się na zęby, Taki żel również może powodować nadwrażliwość, a ponadto znacząco utrudnia funkcjonowanie. W zależności od konkretnego produktu paski należy nosić od pół godziny do nawet całej dobry. Plusem tej metody jest fakt, że efekty widać nawet po kilku użyciach.

Pasta wybielająca zęby – uczciwie trzeba przyznać, że nie przyniesie takich efektów jak zabieg lub żele, ale pozwoli dbać o higienę, która jest bardzo ważna w tym procesie, a także, przy regularnym stosowaniu, poprawić kolor szkliwa. Każdy znany dentysta w Szczecinie, Krakowie, Wrocławiu czy innym mieście przyzna, że chcąc dbać o biały uśmiech należy stosować pasty wybielające zęby.

Działanie takich past opisał stomatolog z Al Dente. Polega ono głównie na tym, że pasty wybielające usuwają trudny osad, który zmienia kolor zębów. Decydując się na pastę należy poznać jej współczynnik ścieralności RDA. Decyduje on o tym, jak mocno dana pasta ściera. Jeśli pasta ma być stosowana każdego dnia, to najlepszym wyborem będzie ta o współczynniku ok. 45. Jeśli natomiast zależy nam na szybciej widocznych efektach to dobrym wyborem będzie pasta wybielająca zęby o współczynniku RDA 80. Tego typu produkt jednak może negatywnie wpływać na szkliwo, dlatego należy go używać ok. 2 razy w tygodniu.

Każdy, kto chciałby poprawić kolor swoich zębów powinien zastanowić się nad wizytą u stomatologa, ale nie powinien zastanawiać się nad używaniem pasty wybielającej. Jest ona relatywnie tania, a na pewno pomoże uzyskać wymarzony efekt.