Wykonywanie zdjęć rentgenowskich w gabinecie stomatologicznym

0
1039

Nowoczesna stomatologa oparta jest na innowacyjnym obrazowaniu zmian chorobowych i ubytków w zębach pacjenta za pomocą zdjęć rentgenowskich. Dzięki nim otrzymuje się bardzo precyzyjne, wysokiej jakości informacje o każdym zębie i możliwe jest podjęcie najlepszych decyzji, dotyczących dalszej pracy. Zapraszamy Państwa do zapoznania się bliżej z trzema typami urządzeń, które mogą Państwo wykorzystać w swoim gabinecie.

Zdjęcia pantomograficzne

Jednymi z najbardziej rozpowszechnionych urządzeń, pozwalających na obrazowanie stanu zębów, są aparaty rentgenowskie do zdjęć pantomograficznych. Służą one zobrazowaniu w dwóch wymiarach wszystkich zębów jednocześnie. Posiadają wiele opcji pomiarowych, uwidaczniając różnorodne zmiany, takie jak próchnica czy ubytki. Pozwalają na zdiagnozowanie kanałów zębowych i planowanie działań endodontycznych. Służą obrazowaniu zębów zatrzymanych i zębów mądrości, a także pozwalają na zaplanowanie dokładnych zabiegów chirurgicznych. Są niezbędne w celu przygotowania pacjenta do wstawienia implantu.

Najnowsze urządzenia pozwalają na pełne dostosowanie opcji do wymagań danej sytuacji oraz stanu i wieku pacjenta. Co więcej, skorzystać z nich mogą także lekarze zajmujący się obrazowaniem stawów żuchwowych oraz górnej części dróg oddechowych.

Zdjęcia wewnątrzustne

Jednym z ciekawych rozwiązań, często wykorzystywanych w małych gabinetach stomatologicznych, są zdjęcia rentgenowskie wykonywane bezpośrednio na fotelu. Sprawdzają się także w przypadku konieczności szybkiego zdiagnozowania pojedynczego problemu, który może być dostrzeżony po wykonanym pojedynczym zdjęciu.

Zdjęcia wewnątrzustne wymagają wykorzystania specjalnych, niewielkich płytek, które umieszcza się na chwilę w ustach pacjenta. Po wykonaniu zdjęcia jest ono natychmiast przesyłane do komputera, dzięki czemu lekarz bez żadnej chwili oczekiwania może dokonać oceny stanu zdrowia. Idealnie sprawdzają się również do zobrazowania przerw między zębami. Ich ogromną zaletą jest także szybkość wykonania oraz brak konieczności przechodzenia do innego pomieszczenia.

Obrazowanie 3D

Hurtownia stomatologiczna e-meditrans.pl oferuje Państwu także urządzenia do obrazowania 3D. W szczególności polecamy zaawansowany tomograf Kato Op 3D, który umożliwia dokładne zaplanowanie działań protetycznych. Dzięki obrazowaniu 3D służy do przygotowania anatomicznych modeli zębów, które następnie są umieszczane jako implanty, mosty lub korony u pacjenta.

Z tego powodu, jeśli zamierzają Państwo w swoim gabinecie zajmować się również implantologia i stomatologia estetyczną, wykorzystanie tomografu będzie niezbędne. Tylko dzięki niemu pacjenci zostaną w pełni usatysfakcjonowani wynikami leczenia,  Państwo zyskają prawdziwą renomę dzięki temu nowoczesnemu urządzeniu o zaawansowanym technikom.