Reklamy szamponów kuszą pięknymi, zdrowymi i gęstymi włosami. To marzenie każdej z nas, ale co zrobić, gdy włosy wypadają Ci garściami, a z każdym kolejnym rozczesywaniem na szczotce pozostaje pokaźna kępa? W walce z tym problemem pomoże dermatolog. W Warszawie można znaleźć sporo specjalistów, którzy pomogą Ci w problemie.

Nadmierne wypadanie włosów

Wypadanie włosów nie powinno być niepokojącym objawem. Przyjmuje się, że każdy człowiek traci do stu włosów dziennie. To w pełni normalne zjawisko. Sygnałem ostrzegawczym dla Ciebie jest moment, gdy w dłoni pozostaje ich spora ilość.

Choć jest to znak, że coś może się dziać, nie panikuj od razu. Przyczyny utraty włosów mogą być bardzo różne i zależą od wielu czynników. Bywa, że są bardzo błahe i sama możesz nad nimi zapanować.

  • Wysoka temperatura

Jedną z przyczyn utraty włosów jest narażanie ich na czynniki szkodzące. Jakie? Traktowanie gorącym powietrzem suszarki, lokówki lub prostownicy. Gorący podmuch wysusza włosy i szybko je niszczy. Dlatego, gdy stosujesz te urządzenia, pamiętaj o odżywkach.

  • Fryzury

Każda z nas lubi eksperymenty z wyglądem. Rozpuszczone włosy, kucyk, kok – dzięki prostym zmianom, codziennie możesz wyglądać inaczej. Jednak warto, abyś zwracała uwagę na sposób zapinania włosów. Zbyt mocne upięcie „końskiego ogona” osłabia włos.

  • Dieta

Złe odżywianie wpływa na cały organizm. Gdy nie dostarczasz mu odpowiednich składników, osłabiasz poszczególne elementy. Uboga dieta wpływa na kondycję włosów. Aby zapewnić im lepszą jakość, dodaj do swojego jadłospisu składniki bogate w białko (jajka, sery, orzechy), żelazo (otręby pszenne, wątroba wieprzowa) i witaminy z grupy B (jajka, wątróbka, mleko).

  • Czynniki atmosferyczne

Zbyt długie wystawianie włosów na promienie słoneczne, wiatr, czy zimno mają wpływ na stan ich stan. Im dłużej są narażone na działanie czynników atmosferycznych, tym bardziej będą wypadać.

Gdzie szukać pomocy?

Wypadanie włosów to częsta dolegliwość, na którą nie ma jednego sposób leczenia. Na rynku dostępne są suplementy diety, które pomagają zahamować problem. Jednak, gdy on wciąż nie ustępuje, warto skonsultować się z lekarzem. Jaki specjalista pomoże?

Z utratą włosów najlepiej udać się do dermatologa. Warszawa to jedno z miast, gdzie możesz wybrać się do sprawdzonego specjalisty. Warto wybrać takiego, który już wcześniej miał do czynienia z podobnymi pacjentami. Możesz to sprawdzić dzięki komentarzom i rekomendacjom. Z łatwością znajdziesz je na popularnych serwisach do rezerwacji wizyt.

Lekarz przede wszystkim ustali przyczynę utraty włosów, a także dobierze odpowiednią kurację, która zniweluje problem.