Olej z nasion marchwi to specyfik znany już setki lat temu. Nie jest on jednak produkowany z pomarańczowego warzywa o podobnej nazwie. Dodatkowo w przeciwieństwie do innych olejów jest on tłoczony na zimno i jest czysty w 100%. Nie powstaje w procesie maceracji przy udziale nasion słonecznika. Sam olej z nasion marchwi ma przy tym wiele pozytywnych dla zdrowia właściwości i wiele zastosowań.

Zalety oleju z nasion marchwi

Oczyszczanie z organizmu

Olej z nasion marchwi przede wszystkim oczyszcza organizm poprzez detoksykację krwi, tkanek, mięśni oraz narządów wewnętrznych (w szczególności wątroby i nerek). Przyczynia się również do usunięcia z organizmu nadmiaru żółci, która wydzielana jest z organizmu, a ponadto eliminuje toksyny.

Działanie przeciwbakteryjne

Olej z nasion marchwi działa także przeciwbakteryjnie i leczy różnego rodzaju infekcje. Wykazuje on bardzo wysoką skuteczność, jeżeli chodzi o leczenie ran, wrzodów oraz innych problemów żołądkowych.

Lepsza kondycja skóry

Poprawa kondycji skóry również jest możliwa poprzez regularne zażywanie tego oleju. Olej z nasion marchwi zawiera bowiem w sobie bardzo dużo witaminy A oraz beta-karotenu. Składniki te to natomiast antyoksydanty. Te natomiast chronią przed wolnymi rodnikami, które są odpowiedzialne za uszkadzanie komórek i przyczyniają się do szybszego procesu starzenia się. Przy dbaniu o dobry wygląd warto postawić na olej z nasion marchwi, który pomoże w zachowaniu pięknej i młodo wyglądającej skóry.

Serum do twarzy

Olej z nasion marchwi to również doskonały składnik serum do twarzy. Olej bowiem wypełnia zmarszczki i wygładza skórę. Do stworzenia własnego serum potrzebne będą:

  • Dwie łyżki oleju z orzechów macadamia
  • Sześć kropel oleju z nasion marchwi
  • Cztery krople olejku z szałwii

Wszystkie składniki należy ze sobą dokładnie wymieszać i stosować na twarz tuż przed snem. Już po kilku dniach można będzie zauważyć, że twarz prezentuje się znacznie lepiej.

Wzmocnienie włosów

Olej z nasion marchwi może sprawdzić się także jako odżywka do włosów. Wystarczy rozgrzać pół szklanki oleju, a następnie wetrzeć go w skórę głowy. Gdy uda się pokryć całą głowę, należy wykonać masaż trwający około 15 minut. Następnie należy przykryć głowę czepkiem na około godzinę. Po całym zabiegu należy spłukać olejek z głowy.

Mycie twarzy

Posiadając olej z nasion marchwi można przygotować również świetny płyn to mycia twarzy. Jego przygotowanie jest stosunkowo proste. Wystarczy zmieszać ze sobą trzy łyżki soku z aloesu, trzy łyżki mydła kastylijskiego w płynie, 3 łyżki oleju słonecznikowego, kilka kropel oleju z nasion marchwi, trzy krople olejku z geranium oraz jedną łyżeczkę gliceryny. Następnie pozostaje dokładnie wymieszać całość. Specyfik do obmywania twarzy jest w ten sposób gotowy do użycia. Należy stosować go na wilgotną skórę poprzez wmasowywanie go, aż do uzyskania piany. Następnie wystarczy całość spłukać ciepłą wodą. Regularne wykonywanie takiego zabiegu na twarz znacznie poprawi jej wygląd i ogólną kondycję przez co jak najbardziej warto na takie działanie postawić.