Kobiety nie mają łatwego życia. Nie dość, że musza męczyć się z zespołem napięcia przedmiesiączkowego, często odczuwać bardzo silny ból podczas menstruacji, to na dodatek często łapią różne infekcje intymne. Wiele z nich narzeka również na to, że prawie przez cały czas nie czują się komfortowo w tych okolicach.

Najczęstszymi dolegliwościami intymnymi wpływającymi na obniżenie samopoczucia kobiety są objawy infekcji, jak szczypanie, pieczenie, nieprzyjemny zapach i upławy. Równie często dochodzi do stanu niedostatecznego nawilżenia pochwy, który bywa równie, jak nie nawet bardziej nieprzyjemny. Suchość pochwy powoduje nie tylko całodzienny dyskomfort, ale również sprawia ból podczas stosunków seksualnych i u wielu kobiet doprowadza do problemów z osiągnięciem orgazmu.

Infekcje intymne a samopoczucie kobiety

Objawy infekcji intymnych wymagają konsultacji lekarskiej nie tylko po to, by kobieta odzyskała dobre samopoczucie. Najistotniejsze jest to, że nieleczone infekcje szybko się rozwijają i z czasem stają się trudniejsze do zlikwidowania. Dodatkowo mogą doprowadzać do częstych nawrotów dolegliwości.

Złe nawilżenie pochwy a samopoczucie kobiety

Natomiast problem z suchością pochwy można wyleczyć w zaciszu własnego domu. W tym celu należy zastosować preparaty nawilżające, na przykład takie, które znajdują się na stronie hydrovag.pl. Najbardziej polecane przez ginekologów są globulki dopochwowe, które zawierają w sobie bardzo cenne składniki, czyli kwas mlekowy i hialuronowy oraz glikogen. Tego typu globulki charakteryzują się skutecznym i wyjątkowo szybkim działaniem, ponieważ w większości przypadków już po zastosowaniu jednej dawki powracam dobre samopoczucie.

Na samym końcu warto dodać, że niektóre kobiety odczuwają różne dolegliwości intymne z powodu stosowania złych produktów do mycia. Każda pani powinna używać tylko specjalnych żeli do higieny intymnej, które posiadają właściwe pH i nie wysuszają śluzówki.