Kurkuma już od wielu lat używany jest jako środek leczniczy. W dodatku posiada bardzo szerokie zastosowanie. Idealnie sprawdza się w przypadku problemów skórnych, jak i w walce z przeziębieniem czy stanami zapalnymi. Udowodnione zostało również to, że kurkuma zapobiega powstawaniu nowotworu. Warto zatem spożywać ją w celu dbania o swoje zdrowie i świetne samopoczucie. Napój z kurkumą i innymi przyprawami doskonale sprawdza się w swojej roli. Jest łatwo przyswajalny i pozwala na uzyskanie najlepszych efektów ze spożywania tej przyprawy. Przedstawiamy zatem sposób na przygotowanie go.

Zdrowotny napój z kurkumą

Potrzebne składniki, aby przygotować napój z kurkumą

Napój z kurkumą wymaga posiadania kilku niezbędnych do przygotowania go składników. Są to:

  • Jedna łyżka kurkumy w proszku
  • Pół łyżki mielonego imbiru
  • Pół łyżki cynamonu
  • Pół łyżki mielonych goździków
  • Szczyptę kardamonu
  • Półtorej szklanki gorącej wody
  • Półtorej szklanki mleka (może być kokosowe bądź migdałowe)

Sposób przygotowania

Napój z kurkumą można przygotować bardzo szybko co jest jego dużą zaletą. Wystarczy jedynie mleko i wodę podgrzać bez doprowadzania do wrzenia. Następnie dodać do nich wszystkie przyprawy i dokładnie wymieszać. Taki wywar należy gotować przez około 5 minut na małym ogniu. W ten sposób całość jest gotowa, a napój bez żadnych obaw można spożywać.

Spożywanie

Należy pamiętać o tym, aby napój spożywać zawsze ciepły. Jeżeli ten się ochłodzi to można bez obaw włożyć go do mikrofalówki bądź ponownie podgrzać w małym rondelku. Napój z kurkumą nie straci w ten sposób swoich właściwości. Problemem może być jedynie jego smak, z którym można sobie jednak poradzić poprzez dodanie do napoju miodu, który również posiada właściwości zdrowotne. Ze względu na to, że napój z kurkumą jest w pełni naturalny to można go spożywać tak często, jak tylko dana osoba ma ochotę. Nie ma tutaj kompletnie żadnych przeciwskazań.

Profilaktyka dzięki postawieniu na napój z kurkumą

Regularnie spożywany napój z kurkumą może mieć również działanie profilaktyczne przez co także warto go dla siebie wybierać. Od czasu do czasu warto sobie go przygotować i wypić przynajmniej szklankę. Wzmocni się w ten sposób odporność oraz poprawi ogólny stan organizmu. Szczególnie korzystne jest to, że napój ten zmniejsza ryzyko zachorowania na raka, ponieważ hamuje rozwój komórek nowotworowych. Napój z kurkumą hamuje również rozwój Alzheimera przez co warto go podawać do spożywania osobom starszym, które mogą mieć problemy z pamięcią.

Podsumowanie

Napój z kurkumą jest zatem świetnym produktem do tego, aby zadbać o swoje zdrowie i czuć się naprawdę dobrze. Oprócz długofalowego działania można również zauważyć praktycznie natychmiast poprawę wyglądu skóry i zmniejszenie się stanów zapalnych. Dla uzyskania dobrych efektów konieczne jest jednak regularne spożywanie specyfiku, ponieważ takie daje najlepsze rezultaty. Tylko wtedy napój przekłada się na znaczną poprawę zdrowia, którą będzie można zauważyć samemu.