Ludzie mają różne gusta i upodobania kulinarne. Jedni nie wyobrażają sobie obiadu bez mięs, a inni nie jedzą mięsa wcale. Przyczyn przejścia na wegetarianizm jest wiele, od powodów zdrowotnych poprzez własne, wewnętrzne przekonania.

Czy dieta wegetariańska może być zdrowa?

Firma Dietykieta wychodzi naprzeciw wegetarianom i ich oczekiwaniom. Zamawiając tam catering dietetyczny, mamy do wyboru 4 rodzaje diet: wegetariańską, paleo, południową oraz bez ryb.  Wiele osób uważa, że niejedzenie mięsa jest niezdrowe, a wegetarianizm to jedynie moda, która zaraz przeminie. Jest to błędne przekonanie, co dietetycy udowodnili  w różnych badaniach i publikacjach.

Dobrze zbilansowana dieta wegetariańska

Aby cieszyć się zdrowiem i dobrym samopoczuciem, organizmowi należy dostarczać m. in. witaminy i pełnowartościowe białko. Dlatego w diecie wegetariańskiej nie może zabraknąć sezonowych warzyw i owoców, kiszonek, jajek, roślin strączkowych oraz zdrowych tłuszczy (olej kokosowy, oliwa extra virgin, masło klarowane), mleka i jego przetworów (kefir, jogurt). Domyślnie dieta pudełkowa wegetariańska pozbawiona jest ryb i owoców morza. Jednak, zamawiając catering u firmy Dietykieta, istnieje opcja przystosowania jej na pescetarianizm i włączenia tych produktów do menu. Plusem tej diety jest duża ilość błonnika, który poprawia funkcjonowanie układu pokarmowego.

Smacznie i zdrowo

Dzienny jadłospis cateringu wegetariańskiego od Dietykiety posiada 5 posiłków. Nad prawidłowo ułożoną dietą czuwa dietetyk kliniczny, dzięki czemu mamy pewność, że jest ona odpowiednio zbilansowana, pełnowartościowa i posiada odpowiednią podaż kalorii oraz rozkład mikro i makroskładników (20% białka, 30% tłuszcze, 50% węglowodany).

Jak widać, dieta wegetariańska może być zdrowa i smaczna, tylko powinna być ułożoną „z głową” i przez osobę znającą się na tym. Dla ludzi będących wegetarianami lub dopiero zaczynających przygodę z tym stylem odżywiania, dobrym rozwiązaniem będzie catering dietetyczny. Dzięki niemu będą mieć pewność, że odżywiają się zdrowo i zgodnie z własnymi przekonaniami.