Mogą być małe lub duże, mniej lub bardziej widoczne, w miejscu na co dzień odsłoniętym lub ukrytym…blizna jest efektem uszkodzenia tkanki podskórnej i pojawia się na skutek przebytych urazów, operacji, zmian trądzikowych lub poparzeń. Za każdym razem, kiedy pozostawia trwały ślad na skórze, jest traktowana jako szpecąca niedoskonałość ciała. Jednak odpowiednia pielęgnacja, a także szybkie podjęcie działań wspierających jej gojenie pomaga w wielu przypadkach całkowicie się jej pozbyć.

Blizny po cesarskim cięciu mogą być niewidoczne

Kobiety bardzo często obawiają się, że po cesarskim cięciu na ich brzuchu będą widoczna nieestetyczna blizna Nie będą mogły pokazać się w kostiumie kąpielowym, a na plaży miejsce blizny będą musiały ukrywać pod chustką. Blizna po cesarskim cięciu samoistnie nie zniknie, jednak stosowanie odpowiednich preparatów może sprawić, że będzie ona niewidoczna.

Przeczytaj więcej na temat blizny po cesarskim cięciu

Skutecznymi środkami na blizny są te na bazie silikonu, jak plastry i żel Sutricon. Substancja ta wygładza bliznę, zmniejsza jej widoczność i ją rozjaśnia. Ponadto minimalizuje ryzyko wystąpienia ewentualnych bliznowców i blizn przerostowych.

Wilgotne środowisko sprzyja gojeniu się blizn

Gojenie się blizny przebiega w kilku etapach. W tym czasie w skórze zachodzi wiele zmian. Okazuje się, że blizna, która ma zapewnione wilgotne środowisko goi się dwa razy szybciej. Ponadto ryzyko pozostania trwałego śladu jest znacznie mniejsze. Właściwemu nawilżeniu również sprzyjają silikonowe żele i plastry.

Szybka reakcja, lepszy efekt

Z leczeniem blizny nie należy czekać. Im szybciej zaczniemy stosować odpowiednie preparaty nawilżające i wygładzające, tym większa szansa na pozbycie się nieestetycznego śladu. Przy świeżych bliznach można skutecznie zapobiec rozrostowi tkanki łącznej, które w konsekwencji prowadzą do wystąpienia bliznowców i blizn przerostowych.

Jeżeli również Ty zmagasz się z problemem blizny, zapoznaj się z cennymi wskazówki i poradami dotyczącymi ich pielęgnacji na stronie wszystkoobliznach.pl.