Jak kupić odpowiednią perukę?

0
1960

Naturalne, sztuczne, krótkie, długie, klasyczne i lace front, tkane na tiulu lub mikroskórze… Wybór odpowiedniej peruki nie jest najłatwiejszym zadaniem. Oto kilka praktycznych informacji i rad, które ułatwią Ci podjęcie właściwej decyzji. Zapraszamy do lektury wszystkich, którzy noszą się z zamiarem kupna własnej peruki.

Naturalna czy sztuczna?

Zacznijmy od podstaw. Na rynku dostępne są peruki wykonane z syntetycznych oraz naturalnych włosów. Modele tkane z materiału produkowanego fabrycznie przeważnie są znacznie tańsze. Ze względu na fakt, że sztuczny włos pozbawiony jest łuski, tego typu wyroby są mniej trwałe i nie mogą być poddawane stylizacji z użyciem wysokiej temperatury. Ponadto, sztuczny włos inaczej załamuje światło, a więc wizualnie nieco różni się od włosów wyrastających z głowy. Osoby, którym zależy na bezkompromisowym efekcie, zazwyczaj inwestują w peruki naturalne produkowane z włosów pozyskiwanych od ludzi. Starannie wykończone modele osadzone na mikroskórze do złudzenia przypominają utracone na skutek choroby włosy. Prostownica, lokówka czy suszarka nie wpływają w dużym stopniu na ich kondycję.

Fachowa pomoc

Na zakup peruki bardzo często decydują się osoby borykające się z przykrymi skutkami leczenia onkologicznego, bliznami pooparzeniowymi, łysieniem o zróżnicowanym podłożu, schorzeniami dermatologicznymi. Aby mieć pewność, że codzienne, wielogodzinne noszenie nakrycia maskującego nieestetyczne prześwity nie będzie negatywnie wpływało na stan skóry głowy, przed zakupem peruki należy skonsultować się z trychologiem, który rozwieje wszelkie wątpliwości.

Jak kupić odpowiednią perukęGdzie kupić wysokiej jakości perukę, która zastąpi utracone włosy? Odpowiedzią na potrzeby osób szukających naturalnie wyglądających i trwałych peruk są specjalistyczne salony oferujące produkty posiadające certyfikaty medyczne. W sklepach perukarskich zaopatrzysz się nie tylko w różnego rodzaju peruki z naturalnych i sztucznych włosów, ale również turbany, chusty i fachowe kosmetyki oraz akcesoria do pielęgnacji pasm. Profesjonalni doradcy pomogą dobrać fryzurę najlepszą dla danego typu urody, dopasują wybrany model do kształtu głowy i wyjaśnią dokładnie, jak pielęgnować nowe pukle, aby w nienagannym stanie służyły przez długi czas.

Peruki Sklep Kraków

Szlak 24 Kraków