Suchy kaszel bywa szczególnie męczący. Pojawia się zazwyczaj w momencie, gdy w organizmie zaczyna rozwijać się infekcja np. grypa lub przeziębienie. Jak złagodzić jego objawy?

Napar z tymianku

Dobrym sposobem na złagodzenie suchego kaszlu jest picie naparu z tymianku. Należy suszony tymianek zalać 2 szklankami wrzącej wody i pozostawić pod przykryciem na 15 minut. Następnie spożywać napar 2-3 razy na dzień po około ¼ szklanki. Napar będzie w stanie rozrzedzić gęstą wydzielinę i sprawi, że suchy kaszel w nocy nie będzie już tak męczący. Po kilku dniach przestanie być Twoim problemem.

Sok z buraków

W pokonaniu problemów z odksztuszaniem pomocny jest sok z buraków. Należy pokroić surowego buraka i posypać go czterema łyżeczkami cukru. Następnego dnia burak puści soki, które należy przyjmować łyżeczką trzy razy dziennie.

Syrop z cebuli

Cebula już od wielu wieków uważana jest za znakomity lek o właściwościach antybakteryjnych i wzmacniających układ odpornościowy. Można zrobić syrop, który będzie świetnym lekiem wykrztuśnym. Przyda się w przypadku występowania suchego, męczącego kaszlu. Jest to jak najbardziej bezpieczny sposób do walki z tą uporczywą dolegliwością towarzyszącą przeziębieniu i grypie.

Oklepywanie

Pomocne przy suchym kaszlu jest także oklepywanie pleców. Pomaga to pozbyć się wydzieliny z dróg oddechowych, która w nich zalega. Zacznie się ona stopniowo odrywać, a problemy z oddychaniem i duszącym kaszlem odejdą w zapomnienie. Aby uzyskać najlepsze efekty, należy podczas oklepywania delikatnie pochylić się do przodu. Można także taki „zabieg” wykonywać na leżąco (leżąc na brzuchu).

Specjalistyczne syropy

Naturalne sposoby walki z suchym kaszlem są oczywiście dobre. Ale jeżeli faktycznie chcesz pozbyć się uporczywej dolegliwości raz na zawsze, nie obejdzie się bez zastosowania specjalistycznego syropu stworzonego na bazie odpowiednich składników. Możesz wybierać z szerokiej gamy specyfików. Jedną z propozycji jest produkt od Levopront. Możesz o nim przeczytać na stronie Levopront.pl.