Każda kobieta dąży do podkreślenia swojego naturalnego piękna i ukrycia niedoskonałości. Bardzo często służy temu makijaż, jednak on jedynie maskuje to, czego powinniśmy tak naprawdę się pozbyć. Zaniedbana skóra nie będzie prezentowała się dobrze nawet w najlepszym makijażu. Nadmierna produkcja sebum spowoduje, że będzie on „spływał”, z kolei na suchej skórze nałożone kosmetyki będą osadzać się na przesuszonych płatach skórnych.

Podstawą pięknie prezentującej się kobiety jest zadbana skóra twarzy. Jest ona jej wizytówką, lustrem jej charakteru. To ważne, aby mogła odzwierciedlać to, co tak naprawdę skrywa wnętrze kobiety.

Oczyszczanie na początek

Skórę, aby można było poddać zabiegom kosmetycznym, trzeba w pierwszej kolejności odpowiednio oczyścić. W tym celu stosujemy żel oczyszczający, płyn micelarny i tonik. Powinny one nie tylko oczyszczać, ale również odświeżać skórę, koić podrażnienia i usuwać pozostałości po makijażu. Ważne jest również, aby kosmetyk oczyszczający był dostosowany do rodzaju i potrzeb skóry. Szeroką gamę produktów proponuje firma Oriflame, która troszczy się o dobro skóry tłustej, mieszanej, suchej, a także dojrzałej.

Złuszczanie obumarłego naskórka

Skóra podlega naturalnemu procesowi odnowy. Powstają w niej nowe komórki, a „stare” umierają i są wypychane na zewnątrz. Zdarza się jednak, iż na powierzchni skóry gromadzi się ich zbyt dużo, uniemożliwiając tym samym skórze oddychanie i wnikanie substancji odżywczych w jej głąb. 1-2 razy w tygodniu skórze powinno zafundować się peelingujący relaks. Trzeba jednak pamiętać, aby przy skórze wrażliwej unikać peelingów gruboziarnistych, które mogą podrażniać skórę.

Krem na dzień i na noc

Wieczorna i nocna pielęgnacja zawsze powinna być zwieńczona nałożeniem kremu. Na noc stosujemy kremy regenerujące, które naprawiają szkody, jakie zostały wyrządzone przez czynniki zewnętrzne. Kremy na dzień mają za zadanie chronić skórę oraz ją nawilżać.

Pielęgnacja powinna być dostosowana do typu cery i zaspokajać potrzeby skóry. To podstawowa zasada, którą należy kierować się przy wyborze kosmetyków pielęgnacyjnych.