Skuteczny peeling z naturalnych składników
fot. Pixabay.com

Czysta, zadbana skóra to efekt włożonego w nią wysiłku i przemyślanej pielęgnacji. Skóra wymaga dużo uwagi i starannych zabiegów. Dlatego jeśli tylko możemy korzystajmy z tego, co dała nam natura. Zobaczcie, jak przygotować peeling domowymi sposobami. 

Przeczytaj też: http://www.e-stawiamnazdrowie.pl/jak-zrobic-domowy-peeling/

Złuszczanie naskórka – po co to robić?

Nasze komórki wymieniają się co 28 dni. Stare są usuwane, na ich miejsce pojawiają się nowe. Z wiekiem ten proces przestaje zachodzić regularnie, a nasza skóra zaczyna się starzeć. Traci na elastyczności, staje się szorstka, wysuszona. Dlatego warto regularnie stosować domowe złuszczanie – aby jak najdłużej zachować elastyczność i piękny wygląd skóry.

5 najlepszych sposobów na domowy peeling

Oczywiście, peeling wykonujemy z głową! Bierzemy pod uwagę rodzaj naszej cery. Jeśli jest tłusta, zabieg możemy wykonać 2 razy w tygodniu, jeśli wrażliwa wystarczy raz w miesiącu. Jeśli natomiast macie cerę normalną peeling wystarczy raz w tygodniu.

Złuszczająca moc kawy

Pijecie czarną sypaną kawę? A może wasz ekspres, który mieli ziarna, zostawia dużo fusów po zaparzonej kawie? Nie marnujcie ich! Banalnie prosta rzecz – wysuszone fusy, wymieszane z kilkoma łyżeczkami oliwy, nakładamy na ciało i złuszczamy za ich pomocą zestarzały naskórek.

Kiwi z mocą witamin

Przygotujcie szklankę cukru trzcinowego, łyżeczkę startej skórki z cytryny i rozgniecione widelcem kiwi. Wymieszajcie wszystkie składniki i gotowe! Taki peeling nie tylko wspaniale oczyści skórę, ale również dostarczy jej mnóstwo witamin, w tym najwięcej witaminy C. Ta z kolei zapobiegnie przyspieszonym zmianom skórnym wynikającym z jej starzenia.

Peeling z pomarańczy na poprawę nastroju

Dzięki skórce pomarańczowej nie tylko świetnie odżywimy naszą skórę i dostarczymy jej mnóstwo witaminy C, ale jeszcze zapewnimy sobie przyjemne chwile, które pozytywnie wpłyną na nasz nastrój. Taki peeling przygotowujemy z łyżki cukru, startej skórki z jednej pomarańczy i dwóch łyżek miodu.

Płatki owsiane najpopularniejsze 

Dwie łyżki płatków owsianych mieszamy z dwiema łyżkami oliwy i dwiema łyżeczkami miodu. Gotową miksturę nakładamy na ciało i masujemy. Następnie spłukujemy ciepłą wodą. Czy wiecie, że to najpopularniejszy i najskuteczniejszy sposób na domowy peeling?

Zobacz też: http://www.lekarzzakaznik.pl/chcesz-pozbyc-sie-nadwagi-poznaj-nasze-sposoby-na-skuteczne-odchudzanie/