Leczenie kanałowe pod mikroskopem – jak wygląda zabieg?

0
Leczenie kanałowe pod mikroskopem – jak wygląda zabieg

Dzięki nieustannemu rozwojowi technologii oraz stomatologii możliwe jest wykonywanie skomplikowanych zabiegów przy jednoczesnym zmniejszeniu dolegliwości bólowych odczuwanych przez pacjenta. Leczenie kanałowe pod mikroskopem jest jednym z najnowocześniejszych zabiegów dostępnych w klinikach stomatologicznych. I choć zabieg z miesiąca na miesiąc cieszy się coraz większą popularnością pośród polskich pacjentów, to niestety ze względu na wysoką cenę, na jego wykonanie decydują się tylko nieliczni. Kiedy warto skorzystać z tej metody leczenia kanałowego? Jak wygląda zabieg?

Kurtki zimowe chroniące przed zimnem

0
Kurtki zimowe chroniące przed zimnem

Dla każdego niezbędne są na pewno dobre kurtki zimowe. Każdy z nas potrzebuje jakiejś garderoby na zimę i na wyjścia i na pewno nie obejdzie się bez tej jej części. Jakie powinny być dobre kurtki zimowe? Po pierwsze powinna być to kurtka, która na pewno będzie bardzo ciepła oraz odpowiednio skrojona i dopasowana do sylwetki osoby, która ją kupiła. W zimę temperatura potrafi być bardzo niska, czasami jest to nawet minus dwadzieścia stopni i kurtki zimowe powinny być na to przygotowane i powinny radzić sobie z ogrzaniem nas przy takiej niskiej temperaturze.

Kurtki zimowe mają różne wypełnienie i są z różnego materiały i tylko od was będzie zależało, jaką sobie sprawicie i kupicie. Mogą to być na przykład kurtki wypełnione pierzem, wełną oraz innym syntetycznym materiałem, który powinien potrafić Was ogrzać. Kurtki zimowe jak już wspomniałam, mają również różne kroje oraz różne długości i inne będą dla kobiet, inne dla mężczyzn, a jeszcze inne dla dzieci. Kurtki zimowe mogą być na przykład krótkie i sięgać tylko do bioder, a mogą być też dłuższe na przykład do kolan, czy też do samej ziemi! Od was tylko zależy, na jaką kurtkę się zdecydujecie i jaka będzie dla Was najwygodniejsza. Kolejną sprawą jest to, że kurtki zimowe niektóre mają kaptury, a inne go nie mają i też powinniście wybrać taką ,która dla Was będzie lepsza.

Obecnie wiele miejsc oraz sklepów oferuje dobre kurtki zimowe i na pewno nie będziecie mieli żadnego problemu ze znalezieniem odpowiedniej dla siebie lub też dla Waszych bliskich. Kurtki zimowe możecie kupić obecnie zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i w sklepach online. Ich przedział cenowy jest bardzo różnorodny i szeroki i tylko od Was zależy, ile będziecie mogli oraz chcieli przeznaczyć na kurtkę zimową. Ceny zaczynać się mogą już od kilkunastu złotych do nawet kilku tysięcy! Zdecydujcie sami, ile możecie na to przeznaczyć. Ceny kurtek zimowych będą zależały od dużej liczby różnych czynników. Wpływać na nią może oczywiście marka kurtki zimowej, liczyć się też będzie jej długość, wypełnienie oraz materiał, z jakiego została ona wykonana i zrobiona. Kurtki zimowe są obecnie szeroko dostępne i na pewno nie będziecie mieli problemu ze znalezieniem idealnej kurtki zimowej, ponieważ na rynku jest ich bardzo dużo. Bez problemu znajdziecie wszystkie kolory oraz fasony, które najbardziej Was interesują i najbardziej się Wam podobają. Kurtki zimowe są naprawdę bardzo ładne i stylowe i na pewno bezproblemu będziecie się w nich dobrze i ładnie czuli! Są one bardzo popularne i na jesieni dostaniecie je już w większości sklepów.

Pamiętajcie, żeby dobrze przygotować się na zimę i kupić dobrą kurtkę zimową, która się u Was sprawdzi i która sprawi, że nie będzie Wam zimno. Wybierzcie też taką, która będzie dla Was ładna i w której będziecie się ładnie i dobrze czuli. To również jest bardzo ważne! Postawcie również na jakość, a dzięki temu Wasza kurtka zimowa na pewno Was nie zawiedzie i sprawdzi się u Was na kilka zimowych oraz długich sezonów.

Na czym polega sukces diety ketogenicznej?

0
Na czym polega sukces diety ketogenicznej

Dieta ketogeniczna odniosła niewątpliwy sukces, ponieważ mimo swojej kontrowersyjności zdołała przekonać do siebie wiele osób, w tym także gwiazdy pracujące w show-businessie. Ci, którzy ją wypróbowali, najczęściej potwierdzają jej niespotykaną skuteczność.

Jak prawidłowo dobrać wkładki ortopedyczne?

0
Jak prawidłowo dobrać wkładki ortopedyczne

Wkładki ortopedyczne to wyrób medyczny wykorzystywany w korekcji wad stóp i dolegliwości wynikających z deformacji w ich obrębie. Do dyspozycji mamy wkładki ortopedyczne dla dzieci, jak i dla dorosłych. Jak wybrać je, by uzyskać możliwie najlepszy efekt terapeutyczny?

Wkładki ortopedyczne na płaskostopie

Podstawowym zastosowaniem ortopedycznych wkładek do butów jest korygowanie płaskostopia. Wada polega na zniekształceniu fizjologicznych sklepień stopy, co prowadzi do częściowego lub całkowitego jej spłaszczenia. Odpowiednio dobrane wkładki pozwalają przywrócić prawidłowe ułożenie łuków kości stopy. Niweluje to dolegliwości bólowe i pozytywnie wpływa na funkcjonowanie całego układu ruchu.

Wkładki na płaskostopie poprzeczne (metatarsalne) zaopatrzone są w specjalną pelotę, czyli wzniesienie, zlokalizowane w przedniej części śródstopia. Zapewnia ono podparcie dla łuku poprzecznego i wymusza prawidłowe jego ustawienie. W przypadku płaskostopia podłużnego stosuje się zaś wkładki ortopedyczne supinujące – wzniesienie zlokalizowane jest po wewnętrznej stronie, co zapobiega opadaniu łuku podłużnego.

Szukasz dobrej jakości wkładek ortoedycznych? Sprawdź na https://www.brandvital.eu/

Wkładki ortopedyczne dla dzieci

Leczenie płaskostopia przy użyciu wkładek korekcyjnych do butów daje najlepsze efekty w przypadku dzieci, u których kościec nie jest jeszcze w pełni ukształtowany (optymalnie do 5. roku życia). Stabilizują one stawy oraz wspierają rozwój mięśni piszczelowych, strzałkowych i podeszwowych, odpowiedzialnych za podtrzymanie łuków. Sprzyja to uzyskaniu fizjologicznego ustawienia stopy.

Wkładki ortopedyczne u dzieci wykorzystuje się również w leczeniu koślawości i szpotawości kolan, kifozy oraz lordozy.

Zastosowanie wkładek rehabilitacyjnych u dorosłych nie wyleczy rozwiniętej już wady, jednak zapobiegnie jej postępowi. Złagodzi ból stóp, kolan i kręgosłupa wynikający z nieprawidłowego podparcia ciała.

Wkładki ortopedyczne odciążające

Wkładki ortopedyczne odciążające

Ich zadaniem jest, jak wynika z nazwy, odciążenie punktów stopy podlegających w trakcie chodu największemu naciskowi – guza piętowego i przodostopia. Zaleca się je osobom cierpiącym na zapalenie rozcięgna podeszwowego czy ostrogi piętowe, jednak doskonale sprawdzają się także w profilaktyce odcisków i modzeli u sportowców.

Wykonane z miękkich materiałów, zwykle silikonu medycznego, poprawiają komfort chodu i chronią przed otarciami.

Wkładki ortopedyczne na stopę cukrzycową

Ortopedyczne wkładki dla diabetyków zmniejszają ryzyko rozwoju stopy cukrzycowej – poważnego powikłania choroby, w zaawansowanych przypadkach grożącego amputacją. Poprzez odpowiednie rozłożenie siły nacisku, jaki stopa wywiera na podłoże, zapobiegają powstawaniu nagniotków, owrzodzeń i innych trudno gojących się u diabetyków zmian skórnych. Działają odciążająco, ułatwiając prawidłową cyrkulacje krwi. Wykonane z wysokiej jakości naturalnych materiałów pozwalają stopie oddychać, chroniąc przed nadmiernym namnażaniem się bakterii.

Jak wybrać najlepsze wkładki ortopedyczne?

Dobór wkładek rehabilitacyjnych powinna poprzedzić podoskopia stóp. To szybkie, nieinwazyjne badanie dokładnie uwidaczniające kształt stopy. Warto wiedzieć, że w niektórych punktach z asortymentem medycznym można wykonać je bezpłatnie, korzystając przy tym z fachowego doradztwa w zakresie doboru wkładek.

Przy niewielkich deformacjach wystarczające będzie zastosowanie gotowych modeli, od ręki dostępnych w sklepach medycznych. Jeżeli jednak zmiany są zaawansowane, konieczne jest wykonanie wkładek indywidualnych, robionych na zamówienie.

Należy pamiętać, że, niezależnie od rodzaju problemu w obrębie stóp, obuwie dobieramy do wkładek – nie odwrotnie. Stan wkładek powinien być regularnie kontrolowany – zależnie od częstotliwości noszenia, konieczna jest ich wymiana raz na 6-12 miesięcy.

Preparat na kleszcze – co warto kupić?

0
Preparat na kleszcze - co warto kupić?

Bardzo ważna sprawa związana z tym tematem jest taka, że tego typu pajęczaków jest niestety coraz więcej na terenie naszego kraju. Nie jest to wyłącznie nasza opinia. Po prostu bazujemy na niezależnych badaniach oraz statystykach. Na pewno warto pamiętać, że kleszcze to wyjątkowo groźne insekty. Gdzie najczęściej występują? Jakie wywołują choroby? Jaki preparat na kleszcze wybrać, aby zapewnić sobie skuteczną oraz długotrwałą ochronę? W celu zdobycia informacji na ten temat możecie wejść na stronę internetową https://kickthetick.pl/artykuly/jaki-preparat-na-kleszcze-wybrac-podejmij-swiadoma-decyzje/ albo przeczytać nasz dzisiejszy artykuł.

Coraz więcej osób zdaje sobie generalnie sprawę z takiego aspektu, że kleszcze są po prostu wyjątkowo groźne oraz podstępne. Gdzie w głównej mierze występują tego typu pajęczaki? Należy podkreślić, że to między innymi lasy, parki, okolice zbiorników wodnych oraz zagajniki. Kleszcze są także obecne w przydomowych trawnikach. Należy mieć świadomość tego, że pajęczaki z tej kategorii mogą być nosicielami wielu groźnych chorób. Jakich? Chodzi na przykład o takie problemy zdrowotne, jak borelioza, kleszczowe zapalenie mózgu lub babeszjoza. Szczególny problem powstaje po prostu wtedy, kiedy pajęczaki nie zostaną odpowiednio szybko wyciągnięte z naszego ciała. Ogólnie najlepiej po prostu nie dopuszczać do takiej sytuacji, aby w ogóle kleszcze znajdowały się w okolicach naszego organizmu. Jak to zrobić? Niektórzy są zdania, że najlepiej unikać po prostu chodzenia w miejsca, gdzie tego typu pajęczaki stosunkowo najczęściej występują, aczkolwiek widzicie po tym akapicie, że tych lokalizacji jest stosunkowo dużo i trudno jest całkowicie oraz perfekcyjnie wywiązać się z tego zadania…

Nie powinno zatem zaskakiwać, że ogólnie coraz więcej osób decyduje się na rekomendowany preparat na kleszcze Kick The Tick Max Repelent Plus. Jakie mamy tutaj najważniejsze cechy charakterystyczne? Między innymi jest to środek całkowicie bezpieczny nie tylko w przypadku dorosłych, ale także dzieci. Dlaczego? Po prostu preparat na kleszcze typu Kick The Tick Max Repelent Plus to rozwiązanie, które nie zawiera groźnej substancji Deet. Należy podkreślić, że taki środek może być stosowany już w przypadku dzieci od 3 roku życia. Oczywiście, opisywany właśnie w tym momencie preparat na kleszcze jest bardzo skuteczny oraz efektywny. Odpowiada za to w dużej mierze skład tego produktu. Mamy tutaj bowiem takie elementy, jak właśnie ikarydynę, citriodiol i butyloacetyloaminopropionian etylu. Tego typu składniki paraliżują receptory czuciowe rozmaitych owadów. Okazuje się bowiem, że opisywany właśnie preparat przeciwko kleszczom odstrasza nie tylko te pajęczaki. Dobrze radzi sobie również z komarami oraz meszkami. Zapewnia nawet kilka godzin skutecznej ochrony. Samo użytkowanie jest wyjątkowo proste i nikomu nie sprawia żadnych trudności, ponieważ preparat na kleszcze musi być zaaplikowany bezpośrednio na naszą skórę.

Dużo osób zdaje sobie sprawę z tego czynnika, że naprawdę warto posiadać w swojej domowej apteczce tego typu elementy. Pamiętajcie, aby mieć również dobrej jakości przyrząd do usuwania kleszczy. Co warto wybrać? Świetnym rozwiązaniem jest przyrząd Kick The Tick. Można także zdecydować się na cały zestaw, który posiada również środek do zamrożenia pasożyta. Wtedy łatwiej będzie ewentualnie usunąć tego pajęczaka z naszego ciała, prawda? Warto zatem posiadać nie tylko preparat na kleszcze, ale także ewentualnie tego typu akcesoria.

Suplementy diety – czy warto je przyjmować?

0
Suplementy diety

Jeśli kiedykolwiek zainteresowaliśmy się tematem treningu i diety to w końcu prędzej czy później usłyszeliśmy o suplementach diety. Są to często produkty owiane pewną nutką tajemniczości ponieważ wiele osób korzysta z nich nie mając dokładnie w sumie pojęcia po co. Warto jest dobrze wiedzieć na co wydajemy nasze pieniądze – z tego powodu właśnie powstał ten artykuł, którego celem jest dokładne przedstawienie tego, czym są suplementy diety, co w sobie zawierają najpopularniejsze produkty, i czy tak naprawdę jest sens je przyjmować. Jeśli zawsze interesował Cię ten temat lub dopiero chcesz się dowiedzieć czegokolwiek o odżywkach dla sportowców, to ten artykuł jest dla Ciebie. Zapraszam!

Skuteczne zarządzanie personelem medycznym – zalety oprogramowania Appdent

0
Skuteczne zarządzanie personelem medycznym – zalety oprogramowania Appdent

Jednym z najważniejszych obowiązków właściciela gabinetu stomatologicznego, menadżera kliniki, dyrektora przychodni czy ordynatora oddziału szpitalnego jest zarządzanie zespołem. Skuteczna koordynacja pracy personelu nie jest możliwa bez sprawnej komunikacji między poszczególnymi jego członkami – zapewnia ją oprogramowanie Appdent, stworzone z myślą o punktach świadczących różnego rodzaju usługi medyczne. Jakie są zalety korzystania z programu?

Natychmiastowe przekazywanie informacji

Osobiste przekazywanie poleceń członkom zespołu bywa problematyczne. Rozmowy w cztery oczy często nie są możliwe, np. ze względu na to, że pracownicy zajęci są przyjmowaniem pacjentów czy przebywają w delegacjach i na urlopach. W takich wypadkach, czeka się na sprzyjające okoliczności. Bywa, że w trakcie takiego oczekiwania, listy informacji do przekazania powiększają się o kilka czy kilkanaście punktów – ciężko wtedy ocenić, które z nich uznać za priorytetowe i podkreślić w trakcie rozmów, gdy te już się odbędą.

Nowoczesne oprogramowanie Appdent dedykowane osobom zarządzającym personelem medycznymi i ich pracownikom niweluje tego typu niedogodności. Przełożony może za jego pomocą błyskawicznie przekazywać informacje, polecenia i instrukcje zarówno całemu zespołowi (na dostępnej w programie tablicy ogłoszeń), jak i poszczególnym jego członkom (program posiada funkcję przypisywania pracowników do ich własnych paneli). To niesamowita oszczędność czasu, która zaprocentuje w sprawniejszej pracy każdego gabinetu stomatologicznego, kliniki, przychodni czy szpitala.

Wygodny dostęp całkowicie online

Wadą większości systemów zarządzania personelem, wdrażanych np. w szpitalach, jest to, iż ich obsługa wymaga fizycznej obecności w miejscu pracy. Aby sprawdzić np. zaplanowane godziny dyżurów, stomatolodzy czy lekarze, muszą znaleźć chwilę i okazję do przeglądu papierowego terminarza znajdującego się w rejestracji lub kalendarza dostępnego w zainstalowanym na służbowym komputerze programie. Jest to awaryjny sposób zarządzania, który może zawieść np. w przypadku niepozornego zamknięcia recepcji przez rejestratorkę medyczną lub usterki głównego komputera.

Tymczasem program do zarządzania personelem medycznym Appdent jest dostępny online z poziomu przeglądarki internetowej dowolnego urządzenia. Zarówno przełożeni, jak i pracownicy mogą zalogować się do systemu za pośrednictwem prywatnego laptopa, tabletu czy smartfona. Niezależnie od tego, w jakim miejscu się znajdują – czy w pracy, czy w domu, czy na wyjeździe mają zapewniony wygodny dostęp do prostego w obsłudze programu, z którego pozyskają wszystkie niezbędne im informacje. Appdent to efektywna komunikacja zdalna, która nigdy nie zawodzi!

Ocenianie i raportowanie pracy

Tradycyjne metody ewaluacji pracowników nie są pozbawione wad. Po pierwsze, nie pozwalają na ocenianie wykonywanych przez personel zadań – w końcu niemożliwa jest osobista, fizyczna kontrola wszystkich z nich. Po drugie, uniemożliwiają bieżącą analizę sumienności pracowników, szczególnie w dużym zespole. Po trzecie, bywają stronnicze i niesprawiedliwe – bywa, że premiami nagradzani są pracownicy darzeni sympatią, a rzetelni i profesjonalnie podchodzący do swoich obowiązków lekarze czy stomatolodzy nie otrzymują żadnych bonusów płacowych.  

Oprogramowanie online do zarządzania zespołem medycznym Appdent, pozwala na bieżące ocenianie wszystkich wykonywanych przez pracowników zadań. Dodatkową funkcją programu jest tworzenie przejrzystych raportów pracy zespołu – zawierają one statystyki ocen oraz terminowości poszczególnych pracowników. Na ich podstawie można dokonywać sprawiedliwych ewaluacji efektywności pracy członków zespołu i udzielać uzasadnionych premii najbardziej zaangażowanym w pracę lekarzom, pielęgniarkom, asystentkom i stomatologom.

Program do zarządzania personelem medycznym Appdent likwiduje większość problemów wynikających z konieczności osobistej koordynacji zespołu lub korzystania z tradycyjnych systemów komunikacji, stosowanych np. w szpitalach. Umożliwia natychmiastowe przekazywanie informacji grupie lub poszczególnym jej członkom, wygodny dostęp z dowolnego miejsca całkowicie online oraz dokonywanie ocen i raportowanie efektywności pracy poszczególnych pracowników, a tym samym sprawiedliwe ich nagradzanie. To program, z którego skorzystają zarówno właściciele i menedżerowie, jak i członkowie zespołów gabinetów stomatologicznych, przychodni, klinik i szpitali. Appdent to inwestycja w wygodną, szybką, dobrze zorganizowaną i efektywną pracę.

Czym zajmuje się chirurg ogólny?

0
Czym zajmuje się chirurg ogólny?

Skalpel, znieczulenie, szycie – to rzeczy, z którymi najbardziej kojarzy się chirurg ogólny. W przeciwieństwie do kardiochirurga czy neurochirurga, taki lekarz wykonuje szerokie spektrum zabiegów chirurgicznych związanych z różnymi dolegliwościami. Warto dowiedzieć się, w czym może nam pomóc lekarz tej specjalności oraz gdzie szukać prywatnego chirurga w Gliwicach.

Skąd się wzięła chirurgia?

Istnieją źródła historyczne i archeologiczne, które potwierdzają, że pierwszych zabiegów chirurgicznych dokonywano już w starożytności. Starożytni Egipcjanie, Hindusi, Grecy posiadali pewną wiedzą, która umożliwiała im opatrywanie i zszywanie ran, usuwanie guzów i torbieli, a nawet prymitywne operacje na otwartej czaszce (tzw. trepanacja).

Oczywiście te procedury medyczne często kończyły się śmiercią pacjenta w wyniku dodatkowych uszkodzeń ważnych naczyń czy zakażeń. Nie znano powiem aseptyki (profilaktyki zakażeń) i antyseptyki (odkażania). Same operacje były także bardzo bolesne, ponieważ aż do połowy XIX w. zabiegi chirurgiczne w większości były robione bez znieczulenia we współczesnym rozumieniu. Sporadycznie stosowano opium i marihuanę. Narkozę wziewną wynaleziono i zaczęto stosować dopiero w II poł. XIX wieku.

Co robi chirurg ogólny?

Lekarz o specjalności chirurgia ogólna ma szeroką wiedzę medyczną i chirurgiczną oraz wykonuje różnego rodzaju zabiegi na całym ciele pacjenta. Między innymi usuwa barwnikowe zmiany skórne (kaszaki, włókniaki, tłuszczaki i inne guzy tkanki podskórnej), nacina i leczy ropnie powłok, usuwa wrastające paznokcie i blizny, leczy rany pourazowe i pooperacyjne, stopę cukrzycową, zajmuje się leczeniem przewlekłych ran i owrzodzeniami kończyn dolnych.

Chirurg ogólny ponadto diagnozuje i kieruje do leczenia operacyjnego dolegliwości takie jak przepuklina, choroby pęcherzyka żółciowego (kamica żółciowa, polipy pęcherzyka żółciowego), ostre choroby jamy brzusznej (zapalenia trzustki, niedrożności przewodu pokarmowego, perforacje żołądka i jelit, zapalenia wyrostka robaczkowego), a także powikłania cukrzycowe (np. zespół stopy cukrzycowej).

Ponadto lekarz o tej specjalności diagnozuje i kieruje do leczenia skojarzonego guzy głowy i szyi, zmiany nowotworowe przełyku, inne guzy, stany zapalne, krwawienia z żołądka, z dwunastnicy oraz guzy jelita grubego. Dodatkowo udając się do chirurga ogólnego możemy wykonać biopsje tarczycy czy guzów sutka.

Gdzie chirurg w Gliwicach?

Mieszkańcy miasta Gliwice mogą skorzystać z pomocy chirurga ogólnego w poradniach NFZ lub w prywatnych klinikach medycznych. Chirurg w Gliwicach przyjmuje na przykład w klinice GlivClinic mieszczącej się przy placu Marszałka Józefa Piłsudskiego 6/1A.

Do chirurga ogólnego warto zgłosić się gdy zauważymy objawy sugerujące chorobę wymagającą postępowania chirurgicznego. Niepokojące objawy to na przykład przebarwienia na skórze, guzki pod skórą, czyraki, wrzody, przepuklina, krwawienie z ust lub odbytu, trudno gojące się rany czy nawracające kolki żółciowe.

Soczewki – jak często wymieniać, jak pielęgnować, jak dobrać?

0
Soczewki – jak często wymieniać, jak pielęgnować, jak dobrać?

We współczesnych społeczeństwach, w których nie tylko pracę, ale i czas wolny spędza się przed elektronicznymi ekranami, problemy ze wzrokiem są coraz powszechniejszym problemem. Wybawieniem od konieczności noszenia okularów, zwłaszcza w przypadku osób bardzo aktywnych, są soczewki kontaktowe.

Noszenie soczewek kontaktowych. Sprawdź, od czego zacząć

Najlepiej zacząć od wizyty u lekarza okulisty, który przeprowadzi badanie wzroku i rozpocznie krótką naukę zakładania soczewek kontaktowych. Badanie wykonuje się pod kątem użytkowania soczewek oraz zapewnienia jak największego komfortu osobie je noszącej. Podczas wizyty specjalista zapyta o styl życia. Informacja ta przyda mu się, aby dobrać rodzaj soczewek (jednodniowe lub miesięczne). W przypadku osób wyjątkowo aktywnych, uczęszczających na basen lub często wyjeżdżających, zdecydowanie lepiej sprawdzą się szkła kontaktowe jednodniowe, które wymagają mniej pielęgnacji – w porównaniu z soczewkami miesięcznymi.

Podczas wizyty lekarz oceni również stan zdrowia Twojego wzroku – zrobi to przy użyciu lampy szczelinowej. Mając pewność, że soczewki kontaktowe nie zaszkodzą kondycji oczu, lekarz okulista nauczy Cię, jak powinno się je prawidłowo zakładać i zdejmować. Otrzymasz też soczewki próbne do domu, aby móc je na spokojnie przetestować. Po ich założeniu nie powinieneś odczuwać dyskomfortu. Po kilku dniach zostaniesz zaproszony na wizytę, na której przedstawisz swoje ewentualne problemy i wrażenia związane z początkowym etapem użytkowania soczewek. Więcej informacji znajdziesz na stronie https://twojepierwsze.pl/nosze-soczewki/technologie-soczewkach-kontaktowych/.

Jak prawidłowo przechowywać soczewki?

Soczewki tygodniowe lub miesięczne należy przechowywać w specjalnym pojemniczku, pamiętając, aby prawidłowo umieścić prawą i lewą soczewkę (strony pojemnika są oznakowane). Tak ułożone szkła kontaktowe należy zalać płynem – jego optymalna ilość jest wtedy, gdy w pełni przykrywa soczewki. Warto również pamiętać o regularnej wymianie soczewek na nowe. Więcej na ten temat można znaleźć na stronie https://twojepierwsze.pl/nosze-soczewki/warto-regularnie-wymieniac-soczewki/.

Soczewki kontaktowe a astygmatyzm

Jeżeli masz astygmatyzm i dotychczas sądziłeś, że nie możesz nosić soczewek z uwagi na swoją wadę wzroku, mamy dobrą wiadomość: szkła kontaktowe są także dla Ciebie! Jeżeli chcesz zobaczyć, czy to rozwiązanie przypadnie Ci do gustu, wybierz się do lekarza okulisty. Specjalista doradzi Ci właściwy typ szkieł kontaktowych odpowiedni dla Twojej wady wzroku.

Czy dieta lekkostrawna po operacji jest ważna?

0
Czy dieta lekkostrawna po operacji jest ważna

Regularne spożywanie posiłków po operacji pozwala dostarczać energii i składników odżywczych dzięki czemu nie chudniemy i nie pogarsza się nasz stan odżywienia. To także większa szansa na szybsze gojenie rany pooperacyjnej i powrót do pełni sił. Dowiedz się, jak powinna wyglądać dieta lekkostrawna po operacji.

ZOBACZ TEŻ