Olej z konopi – dawkowanie i zastosowanie

0
Olej z konopi

Chociaż olej konopny otrzymuje wiele pozytywnych recenzji, nadal jest uważany za kontrowersyjny. Coraz bardziej popularne staje się mówienie o swoich obawach przez osoby zainteresowane olejem konopnym. Dzięki temu możemy obalać mity i promować informacje, które są prawdziwe. Należy podkreślić, że organizm każdej osoby jest inny pod względem tolerancji na ten środek. Informacje te można uzyskać na podstawie wagi i wzrostu. Choć uogólnienia nie są zalecane, można założyć, że większa waga będzie wymagała nieco większej dawki.

Zalecane dawkowanie oleju konopnego

Przedawkowanie może powodować działania niepożądane, takie jak nudności i zawroty głowy u pacjentów otrzymujących radioterapię lub chemioterapię. Czasami problemem mogą być również wymioty. Jest to jednak częsty efekt uboczny zabiegów olejowych i chemioterapii. Zmęczenie i senność nie muszą być problemem. Są to normalne reakcje, które zazwyczaj ustępują po pierwszym etapie. Jeśli pacjent obawia się skutków ubocznych leczenia olejem, zaleca się, aby przyjmował go na jedną do dwóch godzin przed snem. Osoby, które sądzą, że przedawkowały nie powinny się niepokoić. Mamy do czynienia z substancją, która jest naturalna i śmiertelne przedawkowanie nie jest możliwe.

Jak podawać olej konopny pacjentom?

Pacjenci w każdym wieku mogą stosować olej konopny, nawet ci, którzy są starsi lub mają specjalne potrzeby. Należy go stosować z rozwagą i nie podawać w pośpiechu. Lepiej stosować się do ustalonych zaleceń, zwłaszcza że nie są one tak trudne, jak mogłoby się nam początkowo wydawać. Wymieszanie 1 grama oleju konopnego i 20 gramów wysokiej jakości organicznego oleju tłoczonego na zimno jest najlepszym sposobem na rozpoczęcie. Z czasem można dostosować proporcje, aby faworyzować olej konopny. Ważne jest jednak, aby powoli przyzwyczajać do niego pacjenta. Pierwszym krokiem jest podgrzanie oleju. Należy to zrobić na małym ogniu, ponieważ olej topi się w temperaturze 75 stopni Celsjusza. 20-mililitrowa igła doustna może być użyta do wydobycia oleju, gdy stanie się on płynny. Z dwóch strzykawek można uzyskać 20 gramów oleju. Jest to wystarczająca ilość do pierwszego etapu leczenia olejem z konopi. Dowiedz się więcej o oleju z konopi i jego dawkowaniu na stronie http://konopny-swiat.pl/

Przygotowanie oleju konopnego

Olej powinien być najpierw wyciśnięty do małych słoików do konserw. Gdy olej konopny znajdzie się w słoiku, należy go podgrzać w garnku z wodą. Olej konopny sprzedawany jest zazwyczaj w strzykawkach doustnych o różnych pojemnościach. Naszym podstawowym zadaniem jest wyciśnięcie 1 ml do słoika. Następnie ważne jest, aby pozwolić mieszaninie olejów usiąść na chwilę, zanim ją użyjesz. Jest to dobry moment na zachowanie ostrożności, ponieważ mieszanina olejów zmienia kolor na przyjemny, jasnozielony. Możemy sięgnąć po 10-mililitrową strzykawkę doustną, aby umieścić w niej przygotowany preparat. Oleje konopne posiadają kannabinoidy. Najlepsza dawka w początkowej fazie to 1 gram oleju dwa razy dziennie, rano i po południu. Dzięki temu pacjent może dostosować się do pierwszej dawki i otrzymuje około 0,1g czystego oleju konopnego dziennie. Zalecana dawka powinna być zwiększana raz na tydzień. Jeśli jednak pacjent dobrze toleruje dawkę i jesteśmy w stanie obserwować jego reakcje, możemy przyspieszyć ten proces. W ciągu pierwszego miesiąca możliwe jest przyjmowanie nawet 1 grama czystego oleju z konopi dziennie.

Zioła na odchudzanie – o jakich mowa w praktyce?

0
Zioła na odchudzanie

Wraz z nadejściem lata, coraz większą  uwagę przykładamy do wyglądu naszej figury. Ma to ogromne znaczenie w przypadku otyłości lub nadwagi, z którą niestety zmaga się coraz więcej osób. To z kolei wyzwala w nas konieczność szukania coraz to nowszych metod, które będą w stanie pomóc. Jedną z nich są zioła na odchudzanie. O jakich mowa w praktyce? Podpowiadamy.

Dlaczego poleca się zioła na odchudzanie?

Na początku warto wspomnieć o tym, że suplementy i zioła na odchudzanie nie są rozwiązaniem samym w sobie, a mogą być jedynie dodatkiem, który skutecznie wspomoże nas w tym procesie. Walka ze zbędnymi kilogramami to długa droga, dlatego warto ją sobie ułatwiać. Zioła w przypadku odchudzania są świetnym pomysłem, ponieważ przyśpieszają przemianę materii oraz wspomagają proces spalania tkanki tłuszczowej. Dzięki nim, możemy pozbyć się  z organizmu substancji toksycznych oraz odtłuścić naczynia krwionośne co jest niezwykle istotne np. w przypadku obniżenia cholesterolu.

Dieta bogata w produkty ziołowe hamuje apetyt oraz wpływa bardzo korzystanie na proces trawienia, dzięki czemu wszystkie narządy, prawidłowo spełniają swoją funkcję w naszym organizmie. Dzięki ziołom niwelujemy ryzyko wystąpienia efektu jojo, a dodatkowo wspomagamy działanie wątroby.

Wszystkie to sprawia, że zioła na odchudzanie są świetnym dodatkiem do zdrowego stylu życia, ponieważ posiadają szereg funkcji, które skutecznie pomagają nam w zdrowy sposób obniżyć wagę i zrzucić zbędne kilogramy. O wpływie ziół na nasz organizm warto poczytać między innymi na https://www.izielnik.pl/ziola-na-odchudzanie.

Sprawdzone zioła na odchudzanie

Wiedząc, jak dobry wpływ na działanie naszego organizmu mają zioła, warto poszukać tych, które sprawdzą się w przypadku odchudzania. W poleceniach nie mogłoby zabraknąć mniszka lekarskiego, który jako jeden z niewielu najlepiej sprawdza się w przypadku trawienia tłuszczy oraz wydzielania soku żołądkowego. Specjaliści zalecają go również w przypadku oczyszczanie wątroby.

W ostatnich latach bardzo popularna stała się również pokrzywa indyjska. Coraz więcej propozycji zawiera również berberynę,  która usprawnia gospodarkę insulinową. Szczególnie mocno w czasie odchudzania poleca się pić zieloną kawę.

W przypadku zrzucania kilogramów wielką role odgrywają również produkty, które zawierają w sobie między innymi nasiona chia, imbir, pokrzywę czy cynamon.

Przed zażyciem jakichkolwiek ziół warto skonsultować się  z odpowiednim specjalistą i wykonać niezbędne badania.

Medycyna online – 3 powody, dla których warto na nią stawiać

0
Medycyna online

Telemedycyna staje się coraz ważniejszym ogniwem w sektorze służby zdrowia. Dzięki niej możliwe jest skorzystanie z porady lekarskiej i uzyskanie recepty bez wychodzenia z domu. Tego rodzaju usługi mocno rozwinęły się w czasie pandemii koronawirusa, jednak wszystko wskazuje na to, że pozostaną z nami na dłużej. W jakich przypadkach warto stawiać na medycynę online? Jakie są jej największe zalety? Podpowiadamy.

Szybka recepta na przedłużenie leków

Jednym z powodów, dla których warto zdecydować się na konsultację medyczną przez internet jest możliwość przedłużenia leków przyjmowanych na stałe bez wychodzenia z domu. W pędzie codziennego życia często brakuje nam czasu na osobistą wizytę w gabinecie lekarskim, a w niektórych ośrodkach zdrowia zarezerwowanie pierwszego wolnego terminu wiąże się z długim oczekiwaniem.

Dobrą alternatywą okazuje się doktor online. Tego typu usługi pozwalają uzyskać dostęp do e-recepty na leki przepisane przez lekarza specjalistę na choroby przewlekłe. Dotyczy to takich schorzeń jak m.in. refluks żołądka, nadciśnienie czy inne choroby układu krążenia. Lekarz na podstawie wypełnionej ankiety oraz wywiadu medycznego może nie tylko wypisać receptę w formie elektronicznej, ale również udzielić zwykłej konsultacji internistycznej.

Lekarz online, pomoc w nagłych przypadkach

Nieustannie jesteśmy narażeni na działanie czynników chorobotwórczych takich jak wirusy czy bakterie. Nie sposób również przewidzieć reakcji organizmu na sytuacje stresowe. Wysokie ciśnienie, migrenowe bóle głowy, gorączka czy ostre zapalenie gardła mogą dotknąć nas w każdym momencie, niezależnie od pory dnia czy też daty w kalendarzu.

W nagłych sytuacjach można skorzystać z konsultacji lekarskich działających 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Lekarz dyżurujący na podstawie wywiadu medycznego może wystawić e-receptę na odpowiednie leki oraz zalecić dalsze postępowanie.

Gdy zapomnisz przedłużyć leki lub potrzebujesz szybkiej porady

Jednym z największych problemów systemu zdrowotnego jest długi czas oczekiwania na wizytę nie tylko u specjalistów, ale również lekarzy pierwszego kontaktu. W niektórych przychodniach na wolne terminy u internisty należy oczekiwać nawet 2-3 dni. W tym czasie choroba może być na znacznie bardziej zaawansowanym etapie. E-wizyta lekarska pozwala działać natychmiastowo i wcześniej powrócić do pełni sił. Skorzystanie z usługi jest niezwykle proste, a lekarz może wystawić e-receptę na podstawie przeprowadzonego wywiadu medycznego.

Ile kosztuje pompa insulinowa?

0
pompa insulinowa

Pompa insulinowa to kompaktowe urządzenie, które znacznie poprawia komfort i jakość życia diabetyków. Od momentu pojawienia się w sprzedaży pomp insulinowych, osoby borykające się z cukrzycą zyskały nowe szanse. Oczywiście urządzenia te na przestrzeni lat wielokrotnie zmieniano i udoskonalano. Celem było jednak zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa i wygody użytkowania dla każdego diabetyka. Jednak ile kosztuje pompa insulinowa?

Pompa insulinowa – cena

Pompa insulinowa i jej cena to wartość uzależniona od kilku czynników. Przede wszystkim mówiąc o kosztach pompy insulinowej, należy uwzględnić:

  • producenta- różni producenci pomp insulinowych, ustalają różne ceny dla swoich urządzeń;
  • funkcjonalności- pompy insulinowe oferują dość zróżnicowane funkcje, co ma wpływ na ich finalną cenę;
  • dodatkowych opcji- na rynku można znaleźć pompę insulinową nawet z opcją „przewidywania” hiperglikemii, czy z jej stałym monitoringiem, takie urządzenia zwykle należą do najdroższych.

Przedział cenowy w jakim może zawrzeć się pompa insulinowa to od 4 do 9 tysięcy złotych. Są to dość szerokie widełki cenowe. Warto również zaznaczyć, że cena pompy insulinowej dla dzieci zwykle będzie nieco niższa, niż tej dla dorosłych. Niektóre modele pomp insulinowych mogą nawet kosztować 12 tysięcy złotych. Są to modele najbardziej zaawansowane i można nawet powiedzieć, że najdoskonalsze. Są one wstanie monitorować glikemię przez 24 godziny na dobę, a dodatkowo posiadają „hipoblokadę”. Takie pompy gwarantują jeszcze sprawniejsze zabezpieczenie diabetyka i większa wygodę w użytkowaniu.

Czy pompy insulinowe są refundowane przez NFZ?

W związku z wysoką ceną pompy insulinowej wielu cukrzyków z pewnością poszuka zasad jej refundacji. Wobec tego warto wiedzieć, że pompa insulinowa jest refundowana. Niemniej jednak refundacja nie obejmuje wszystkich pacjentów z cukrzycą. Na wsparcie finansowe celem zakupu pompy insulinowej mogą liczyć:

  • dzieci do 10 roku życia;
  • pacjentek w ciąży;
  • pacjentów z zaawansowaną cukrzycą.

Jak więc widać, niewielu diabetyków będzie spełniało kryteria refundacji pompy insulinowej. Większość z nich decydując się więc na ten sposób terapii cukrzycy, będzie musiało pokryć koszty pompy insulinowej z przysłowiowej własnej kieszeni. Czy jednak warto? Z pewnością pompa insulinowa znacznie przyczyni się do poprawy jakości życia diabetyków. Z perspektywy każdego pacjenta, pompa insulinowa okazuje się prawdziwie niezbędnym zakupem.

Udogodnienia w sposobie płatności za pompę insulinową

Wszyscy doskonale zdają sobie sprawę z tego, że pompa insulinowa nie jest małym wydatkiem. Niestety zasady jej refundacji są dość rygorystyczne i niewielu pacjentów może skorzystać z takiego rodzaju dofinansowania. Wobec tego wiele sklepów jak np.: diabetyk24.pl, a także innych stara się maksymalnie ułatwić zakup pompy insulinowej dla diabetyków. Zgodnie z tym wprowadzona została możliwość zakupu ratalnego. Wówczas diabetycy mogą wybrać odpowiedni model pompy insulinowej, który dopasowany będzie do ich potrzeb i preferencji, a następnie zdecydować się na rozłożenie płatności na dogodne, comiesięczne raty. Oczywiście trzeba liczyć się również z tym, że raty te są oprocentowane, gdyż rzadko kiedy można spotkać się z tymi na poziomie 0%. Niemniej jednak rozłożenie płatności za pompę insulinową na raty może okazać się niezwykle korzystnym rozwiązaniem. Dzięki temu przywilejowi, o wiele więcej pacjentów z cukrzycą może pozwolić sobie na zakup tego urządzenia i cieszenie się poprawą jakości życia.

Skuteczna walka ze skutkami chemioterapii

0
Skuteczna walka ze skutkami chemioterapii

Wielu Polaków zmuszonych jest do poddania się wysoce inwazyjnemu zabiegowi chemioterapii, który to jak doskonale wiemy nie tylko negatywnie przekłada się na kondycję organizmu, ale może także prowadzić do pogorszenia się stanu uczesania lub też wypadnięcia niemalże wszystkich włosów, które jeszcze do niedawna składały się na piękną i bujną fryzurę. Aby możliwe było skorzystanie z wysokiej jakości produktów jakimi są peruki onkologiczne, konsument musi spełnić pewne specyficzne warunki, a sam wyrób posiadać musi wszelkie niezbędne certyfikaty oraz atesty. Dlaczego jest to tak istotne? Spełnienie wyśrubowanych wymogów sprawia, że peruki onkologiczne są w stu procentach bezpieczne dla zdrowia pacjenta, który to zdecydował poddać się zabiegowi chemioterapii, powstają wyłącznie z najlepszych materiałów, jak też wykonywane są z dbałością o wszelkie, choćby najmniejsze detale, dzięki czemu mogą one skutecznie pełnić swoją rolę przez wiele kolejnych miesięcy.

Jak informują eksperci, jeżeli peruka onkologiczna zostanie wykonana w oparciu o obowiązujące obecnie na rodzimym rynku zasady, to nie tylko będzie ona prezentowała się nad wyraz pięknie i atrakcyjnie po założeniu na głowę, ale także pomoże pacjentowi uniknąć wysoce niekomfortowych oraz utrudniających codzienne życie problemów, takich jak alergie, otarcia, czy też odparzenia, które to mogą się pojawiać w sytuacji pokuszenia się o wyrób tradycyjny, szczególnie taki dostępny na portalach aukcyjnych i pochodzący z niewiadomego źródła. Uważamy, że dla pacjenta jego zdrowie oraz skuteczna rekonwalescencja powinny być priorytetami, dlatego też dokładamy wszelkich starań, by peruki onkologiczne dostępne w naszym asortymencie cechowały się najwyższym możliwym współczynnikiem jakości do ceny, jak również umożliwiały konsumentowi dostosowanie do osobistych potrzeb pod kątem grubości, długości, stopnia skrętu, odcienia, czy też stylu upięcia. Jesteśmy bowiem zdania, że umożliwienie skórze głowy prawidłowego oddychania, wymiany termicznej, a w ujęciu długofalowym także regeneracji jak najbardziej może iść w parze ze spektakularnym wyglądem konsumenta. Drugi z nadmienionych czynników z pewnością sprawi, iż będzie on chętniej angażował się w życie społeczne oraz wykonywanie powierzanych mu na co dzień zadań, co z kolei bezpośrednio przełoży się na znacznie obniżone ryzyko wystąpienia takich problemów jak depresja, zaburzenia łaknienia, czy też bezsenność, na które niejednokrotnie skarżą się osoby, które postanowiły poddać się zabiegowi chemioterapii.

Pragniemy, aby nasze peruki onkologiczne służyły klientom możliwie jak najdłużej, dlatego też w procesie realizacji zamówienia oferujemy im wysokiej jakości kosmetyki i środki pielęgnacyjne, pozwalające utrzymać ich kondycję na zadowalającym poziomie przez wiele kolejnych miesięcy lub nawet lat. W naszym portfolio produktowym znaleźć można także specjalistyczne akcesoria, które sprawią, iż pielęgnacja wyrobu w zaciszu własnego domu – czy to samodzielnie czy też przy wsparciu jednego z domowników – z pewnością nie będzie zadaniem problematycznym, a zamiast tego stanie się przyjemnym, ciekawym doświadczeniem.

Peruki podczas leczenia: https://rokoko.com.pl

Aparat słuchowy i czy łatwo się do niego przyzwyczaić

0
Aparat słuchowy

Ubytki słuchu mogą być czymś naprawdę uciążliwym dla człowieka. W końcu słuch jest jednym ze zmysłów, które pozwalają nam przeprowadzać procesy poznawcze. Słuch jest jednym z kryteriów komunikacyjnych, a dzięki niemu możemy słyszeć wszelkie dźwięki dochodzące z otoczenia, rozmowy, hałaśliwe ulice, śpiew ptaków. Jego siła jest niesamowita, choć nie każdy jest tego świadom, przez co zapomina o tym, aby dbać o niego, unikać dużych i długotrwałych hałasów, przeprowadzać odpowiednią pielęgnację uszu, które przecież są narządem słuchu. Kiedy już jednak dojdzie do trwałych uszkodzeń słuchu, bądź najzwyczajniej w świecie jest się nimi obciążonym od dnia narodzin, istnieją sposoby, dzięki którym można poprawić jakość i komfort słyszenia. Jednym z nich są oczywiście aparaty słuchowe. Są one urządzeniem, które ułatwiło życie wielu osobom, zarówno tym najmłodszym, jak i najstarszym. Jeśli jest to dla Ciebie coś nowego, z czym będziesz musiał się zmierzyć, z pewnością zadajesz sobie pytanie, jak przyzwyczaić się do aparatu słuchowego? Oraz czy jest to łatwe?

Jak wyglądają początki?

Początki mogą być ciężkie dla osoby, która musi zacząć nosić aparat słuchowy. Jednak kiedy już przejdzie się przez te najgorsze etapy, użytkowanie stanie się proste, a życie z aparatem słuchowym będzie znacznie bardziej komfortowe, niżeli było wcześniej. Jeżeli mierzysz się z ubytkiem słuchu, dźwięki, które do Ciebie dochodzą, są najpewniej przytłumione, a stopień tego zależy od stopnia w jakim ubytek słuchu Cię dotyka. Gdy już założysz aparat, początkowe wrażenie nie muszą być przyjemne, dźwięki mogą Ci się wydawać być zbyt głośnymi, uciążliwymi. Wszystko co dotychczas znasz, może teraz brzmieć dla Ciebie znacznie inaczej. Przyzwyczajanie się to nie jest jedynie kwestia doznań słuchowych, dodatkowo trzeba oswoić się z nim fizycznie, gdyż może być od odczuwalny. Hałasy w tle przez jakimś czas mogą być dla Ciebie wyjątkowo uporczywe, ale z czasem przestaną być na tyle słyszalne, żeby sprawiało Ci to problem.

Pierwsze kroki

Chyba najważniejszą zasadą jest w tym przypadku to, aby dać sobie czas na to, żeby się przyzwyczaić. To nic dziwnego, że jakieś ciało obce w Twoim uchu, jest dla Ciebie niekomfortowe. W pewnym momencie Twój mózg zacznie ignorować zarówno dźwięki z tła, jak i sam aparat, względem fizycznym. Pamiętaj, aby zapytać Twojego protetyka, jak dokładnie zakładać i ściągać urządzenie, może to znacznie ułatwić cały proces. Ważnym jest, abyś wiedział, jak się za to wziąć. Dodatkowo pamiętaj, jak ważne będzie czyszczenie, musi się ono odbywać regularnie, z wszelką dokładnością. Nie rzucaj się na głęboką wodę, początkowo spróbuj przyzwyczaić się do dźwięków, które będą słyszalne w Twoim domu, a dopiero potem wyjdź z nim poza niego.

Co dalej?

Kiedy już powoli zaczniesz oswajać się z obecnością aparatu słuchowego, zacznij stopniowo korzystać z niego podczas używania urządzeń technicznych, przykładowo podczas słuchania radia, czy też oglądania telewizji lub w trakcie rozmów telefonicznych. Ważnym jest, aby przyzwyczaić się do niego podczas rozmawiania z ludźmi. Zacznij od małej ilości rozmówców, jedna czy dwie osoby będą odpowiednie na pierwszy raz. Ostatnim etapem jest przyzwyczajanie się do głośnych dźwięków, które możesz napotkać w restauracjach, bądź też na ulicy. Każdy z kroków jest równie ważny do tego, aby sprawić, że korzystanie z aparatu stanie się szybko przyjemnie i komfortowe.

Ciąża – jak dbać o siebie?

Ciąża

Ciąża jest tym niesamowitym stanem, podczas którego kobieta nosi życie w swoim ciele. Te dziewięć miesięcy, to prawdopodobnie czas, w którym najbardziej nie można doczekać się końca. Nie tylko ze względu na to, że marzy się tylko o tym, żeby maluch w końcu wyszedł na świat, ale również przez wszelkiego rodzaju nieprzyjemne dolegliwości, z którymi trzeba się mierzyć podczas bycia w ciąży. Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, jak ważna podczas tego wszystkiego jest higiena, gdyż ma wpływ nie tylko na matkę, ale również na rozwijający się w jej ciele płód. Nie chodzi tutaj tylko o zwykłą higienę, ale również o, można by rzec, higienę życia. Ważnym jest, aby w trakcie trwania całego procesu dbać o swoje zdrowie fizyczne, ale również fizyczne, jest to coś, co wpłynie pozytywnie zarówno na Ciebie, jak i na dziecko. Pamiętaj również, że ginekologia Warszawa odpowie na wszystkie pytania i wątpliwości, które masz!

Życie poza ciążą

Wiele kobiet podczas ciąży rezygnuje z pracy oraz jakiegokolwiek podróżowania, a przecież siedząc dziewięć miesięcy w domu można oszaleć. Jeżeli lekarz, który prowadzi Twoją ciążę, nie stwierdzi żadnych przeciwwskazań, możesz kontynuować pracę do samego końca ciąży, oczywiście, jeśli nie jest to praca fizyczna! Wpłynie to pozytywnie na Twoje zdrowie psychiczne, jeśli tylko Twoja praca w żaden sposób go nie obciąża. Jeśli chodzi o podróżowanie, nie powinno ono być zbyt obciążające. Po pierwsze, w pewnym momencie powinnaś zrezygnować z prowadzenia samochodu, oczywiście nie ma żadnych przeciwwskazań, abyś nie zajmowała miejsca pasażera. Wszelkie podróże samolotem powinny być krótkie, długie loty w późniejszych miesiącach ciąży, mogą prowadzić nawet do przedwczesnego porodu, a dodatkowo stwarzają ryzyko poronienia. Jak już wybierasz odpowiednie miejsce, poczekaj z wymarzoną wycieczką na tropikalne wyspy do zakończenia ciąży. W miejscu urlopu nie powinno być zbyt gorąco.

Tryb życia

Oczywistym jest, że teraz tryb życia, jaki prowadzisz, powinien być jak najbardziej zdrowy, gdyż nie masz już wpływu tylko na siebie, ale również na drugą osobę. Po pierwsze, nie rezygnuj całkowicie z aktywności fizycznej, znajdziesz wiele świetnych ćwiczeń dla kobiet w ciąży, które mogą nawet ułatwić Ci poród. Oprócz tego, dobrym pomysłem będą spacery oraz pływanie. Jeżeli chodzi o dietę, w zasadzie nie powinna ona odbiegać od każdej innej normalnej diety. Ważnym jest, aby spełniać wszelkie zapotrzebowanie, witaminy i minerały są tutaj wyjątkowo ważne! Nie pochłaniaj jednak ogromnych ilości jedzenia, Twoja masa ciała nie powinna zwiększyć się o więcej niż 20% tej sprzed ciąży.

A przyjemności?

Warto zacząć tutaj od napisania, że spożywanie wszelkiego rodzaju używek, może bardzo negatywnie wpłynąć na przebieg ciąży oraz na rozwijający się w ciele kobiety płód. Jeśli chodzi o ubrania, powinny być przede wszystkim wygodne, z dobrej jakości materiałów, naturalnych oraz przewiewnych. Gorące kąpiele należy sobie odpuścić na ten czas, a najlepszym pomysłem jest prysznic, zamiast uwielbianej przez wszystkich wanny. Kąpać należy się 1-2 razy dziennie, ze względu na wzmożoną potliwość oraz częste uczucie gorąca. A co ze współżyciem? Oczywiście nie ma żadnych przeciwwskazań, jeśli oboje partnerów odczuwają na to ochotę. Należy jednak pamiętać o odpowiednim nawilżeniu, gdyż suchość pochwy może powodować nieprzyjemne doznania.

Porowatość włosów a stosowanie olejków. Pomoc w wyborze odpowiedniego kosmetyku

0
Porowatość włosów a stosowanie olejków

Porowatość włosów to ważny parametr, który warto mieć na względzie w trakcie wyboru kosmetyków. Kluczowy jest pod tym względem wybór odżywki lub olejków, za pomocą których pragniesz poprawić kondycję włosów. Poniżej przedstawiamy najważniejsze informacje na ten temat oraz podpowiadamy jakie grupy kosmetyków warto stosować, jeśli zależy Ci na ich dostosowaniu do potrzeb swoich włosów. 

Olejki do włosów – garść najważniejszych informacji 

Olejki zawierają w swoim składzie kwasy tłuszczowe, niezwykle pomocne substancje odżywcze, które wzbogacają włosy i wzmacniają ich strukturę. Cząsteczki kwasów tłuszczowych mogą mieć różny rozmiar, dlatego też należy dostosować je do kondycji i predyspozycji swoich włosów. Olejki można podzielić na dwie główne grupy – nasycone i nienasycone; te ostatnie dzielą się dodatkowo na jednonienasycone oraz wielonienasycone. Olejki, w których składzie przeważają kwasy nienasycone, mają dość duże cząsteczki, natomiast olejki z kwasami nasyconymi mają cząsteczki niewielkich rozmiarów. 

Ponadto olejki można podzielić według kryterium tempa ich wchłaniania. Pod tym względem wyróżnia się olejki szybko wchłaniające się, olejki o średnim tempie wchłaniania, a także olejki powoli lub nawet niewchłaniające się. 

Do włosów o niskiej porowatości polecane są przede wszystkim olejki, w których dominują kwasy nasycone. Najlepiej wypadają między innymi olejki mirystynowy, stearynowy, laurynowy, arachidowy, palmitynowy. Do włosów o średniej porowatości polecane są między innymi olejki z orzechów laskowych, migdałów, rzepakowy, arachidowy, awokado, arganowy, z pestek moreli, a także oliwa z oliwek. Do włosów o zwiększonej porowatości najlepiej wybierać olejki z pestek winogron, z orzechów włoskich, konopny, słonecznikowy, z pestek dyni, czarnuszki, lniany, makowy.

Olejek czy odżywka do włosów? 

Oprócz stosowania olejków na własną rękę masz także możliwość wyboru specjalnych odżywek dedykowanych do włosów o określonej porowatości. Polecamy pod tym względem korzystać z odżywek emolientowych, których rozbudowaną ofertę znajdziesz pod adresem https://www.ekobieca.pl/pol_m_WLOSY_Odzywki-do-wlosow_Odzywki-emolientowe-2362.html . Odżywki emolientowe zawierają w swoim składzie mieszanki olejków o cząsteczkach o określonej wielkości. Jest to duże ułatwienie, szczególnie jeśli do tej pory stosowałaś olejki na własną rękę, mieszając je ze zwykłymi odżywkami. 

Odżywki emolientowe należy stosować po dokładnym umyciu włosów, rozprowadzając na całej długości, od nasady po czubki. Warto pozostawić odżywkę na kilka minut, w czasie których kosmetyk uzupełni strukturę włosów, tworząc wokół nich ochronną warstwę. Odżywki emolientowe pomogą zatrzymać wodę wewnątrz włosa, przeciwdziałając ich wysychaniu, przetłuszczaniu się, klapnięciu lub innym niepożądanym zachowaniom. 

Następnie, należy odżywkę spłukać oraz wysuszyć włosy lub poczekać, aż woda samoczynnie odparuje. Nie zaleca się nakładania jakichkolwiek dalszych kosmetyków po zastosowaniu odżywki emolientowe. Przyczyna jest prosta – odżywka będzie utrudniać ich wchłanianie, dlatego powinna być stosowana jako ostatni kosmetyk, który nakładasz na włosy.

Sekret zdrowych i pięknych włosów

0
Zdrowe i piękne włosy

Kobiety poświęcają mnóstwo czasu na dbanie o swoją urodę. Poczucie bycia piękną i zadbaną przede wszystkim poprawia ich humor, ale też podnosi poczucie własnej wartości. Pewne elementy dbania o urodę wiążą się bezpośrednio z dbaniem o zdrowie. Bo żadna figura, cera czy włosy nie będą tak piękne jak te, które są po prostu zdrowe.

Choroba nie wybiera. Skorzystaj z konsultacji medycznej online!

0
zwolnienie l4 online

Niestety, każda pracująca osoba, w jakiejkolwiek branży by to nie było, wie co to znaczy, wstać pewnego poranka i nie móc kompletnie przez chorobę wziąć się w garść. Choroba pochłania cały czas organizm i umysł i nie jesteśmy w stanie wtedy pracować, myśleć, normalnie funkcjonować. Nie można też narażać siebie i innych na niebezpieczeństwo, dlatego pozostanie wtedy w domu to najlepsze rozwiązanie.

ZOBACZ TEŻ