Wykonywanie zdjęć rentgenowskich w gabinecie stomatologicznym

0
Wykonywanie zdjęć rentgenowskich w gabinecie stomatologicznym

Nowoczesna stomatologa oparta jest na innowacyjnym obrazowaniu zmian chorobowych i ubytków w zębach pacjenta za pomocą zdjęć rentgenowskich. Dzięki nim otrzymuje się bardzo precyzyjne, wysokiej jakości informacje o każdym zębie i możliwe jest podjęcie najlepszych decyzji, dotyczących dalszej pracy. Zapraszamy Państwa do zapoznania się bliżej z trzema typami urządzeń, które mogą Państwo wykorzystać w swoim gabinecie.

Zdjęcia pantomograficzne

Jednymi z najbardziej rozpowszechnionych urządzeń, pozwalających na obrazowanie stanu zębów, są aparaty rentgenowskie do zdjęć pantomograficznych. Służą one zobrazowaniu w dwóch wymiarach wszystkich zębów jednocześnie. Posiadają wiele opcji pomiarowych, uwidaczniając różnorodne zmiany, takie jak próchnica czy ubytki. Pozwalają na zdiagnozowanie kanałów zębowych i planowanie działań endodontycznych. Służą obrazowaniu zębów zatrzymanych i zębów mądrości, a także pozwalają na zaplanowanie dokładnych zabiegów chirurgicznych. Są niezbędne w celu przygotowania pacjenta do wstawienia implantu.

Najnowsze urządzenia pozwalają na pełne dostosowanie opcji do wymagań danej sytuacji oraz stanu i wieku pacjenta. Co więcej, skorzystać z nich mogą także lekarze zajmujący się obrazowaniem stawów żuchwowych oraz górnej części dróg oddechowych.

Zdjęcia wewnątrzustne

Jednym z ciekawych rozwiązań, często wykorzystywanych w małych gabinetach stomatologicznych, są zdjęcia rentgenowskie wykonywane bezpośrednio na fotelu. Sprawdzają się także w przypadku konieczności szybkiego zdiagnozowania pojedynczego problemu, który może być dostrzeżony po wykonanym pojedynczym zdjęciu.

Zdjęcia wewnątrzustne wymagają wykorzystania specjalnych, niewielkich płytek, które umieszcza się na chwilę w ustach pacjenta. Po wykonaniu zdjęcia jest ono natychmiast przesyłane do komputera, dzięki czemu lekarz bez żadnej chwili oczekiwania może dokonać oceny stanu zdrowia. Idealnie sprawdzają się również do zobrazowania przerw między zębami. Ich ogromną zaletą jest także szybkość wykonania oraz brak konieczności przechodzenia do innego pomieszczenia.

Obrazowanie 3D

Hurtownia stomatologiczna e-meditrans.pl oferuje Państwu także urządzenia do obrazowania 3D. W szczególności polecamy zaawansowany tomograf Kato Op 3D, który umożliwia dokładne zaplanowanie działań protetycznych. Dzięki obrazowaniu 3D służy do przygotowania anatomicznych modeli zębów, które następnie są umieszczane jako implanty, mosty lub korony u pacjenta.

Z tego powodu, jeśli zamierzają Państwo w swoim gabinecie zajmować się również implantologia i stomatologia estetyczną, wykorzystanie tomografu będzie niezbędne. Tylko dzięki niemu pacjenci zostaną w pełni usatysfakcjonowani wynikami leczenia,  Państwo zyskają prawdziwą renomę dzięki temu nowoczesnemu urządzeniu o zaawansowanym technikom.

Gdzie najkorzystniej kupić leki bez recepty?

0
Gdzie najkorzystniej kupić leki bez recepty

Ceny leków są na wysokim poziomie, niejednokrotnie odmawiamy sobie zakupu leków i suplementów, ponieważ są to spore wydatki. W jaki sposób sprawić, by zamawianie leków nie pochłaniało dużych kwot pieniędzy? Gdzie najkorzystniej kupić leki bez recepty?

 1. Jak oszczędzać na zakupach w aptece?
 2. Zakupy w pandemii
 3. E-recepty

Jak oszczędzać na zakupach w aptece?

Sklepy internetowe, w tym również apteki internetowe cieszą się bardzo dobrą opinią wśród konsumentów. Kupując online możemy oszczędzić nie tylko pieniądze, ale i czas. Mamy zapewne swoją ulubioną aptekę, gdzie realizujemy recepty, warto jednak leki bez recepty kupić online. Apteka internetowa NowaFarmacja.pl oferuje sprzedaż wysyłkową leków bez recepty, suplementów diety, materiałów opatrunkowych oraz środków higienicznych. Zamawiając w aptece online, nie musimy wychodzić z domu aby zrobić zamówienie. Nie jesteśmy również ograniczeni czasem, zamówienie możemy składać całą dobę, a leki będą przyniesione nam pod same drzwi. Ceny w aptece internetowej są zazwyczaj niższe niż w aptekach stacjonarnych. Jeśli robimy zamówienie powyżej 250 złotych, dostawa jest darmowa. W takim okresie, jak sezon jesienno-zimowy warto zaopatrzyć się w leki przeciwgrypowe lub takie, które wzmocnią naszą odporność. Sprawdźmy apteczkę, zarówno domową, jak i samochodową. Może część z artykułów opatrunkowych przeterminowała się już. Pewnie dobrze byłoby ją uzupełnić.

Zakupy w pandemii

Zakupy w pandemii w dużej mierze przeniosły się do internetu. Chcemy być bezpieczni, niepotrzebnie nie narażamy się na niebezpieczeństwo zarażenia Covid-19. Zakupy online są w obecnej sytuacji najlepszym wyjściem. Zatem zakupy w aptece internetowej to komfort, oszczędność i wygoda. Wiele z przyzwyczajeń, jakie nabyliśmy w pandemii zostanie z nami na dłużej. Jedynym minusem w takich zakupach jest fakt, że polskie prawo niestety nie dopuszcza sprzedaży leków na receptę przez internet. Można je w ten sposób zamówić, ale odbiór jest wymagany osobisty. Być może podczas pandemii doczekamy się i tutaj zmiany, która ułatwiłaby dostęp do leków na receptę.

E-recepty

Zmiany dotyczące recept wymusiły na nas obowiązek realizowania e-recept. Na pierwszy rzut oka ta modyfikacja może się wydawać trudna do przyjęcia, ale wcale tak nie musi być. Wystarczy założyć Konto Pacjent, by mieć dostęp do swoich recept. Informacje o receptach możemy otrzymywać e-mailowo lub SMS-sem, możemy też skorzystać z obu opcji.

Internet dla konsumentów wciąż ma nowe udoskonalenia z których warto skorzystać. Jeśli nie ma potrzeby realizacji leków z recepty, sięgnijmy po możliwość łatwiejszego i tańszego dostępu do leków.

Odzież medyczna dla wymagających

0
Odzież medyczna dla wymagających

Przedstawiciele zawodów medycznych to osoby, które cieszą się dużym społecznym zaufaniem i z racji pełnionej funkcji powinny prezentować się nienagannie i profesjonalnie. Odpowiedni wygląd, w tym dobrze dobrana odzież, to podstawa kreowania wizerunku lekarzy i pielęgniarek. Sprawdź, jakie są aktualne trendy w obszarze odzieży medycznej i na co warto zwrócić uwagę, wybierając strój dla lekarza, pielęgniarki lub fizjoterapeuty.

Praktycznie i z pomysłem

Przez wiele dekad odzież medyczna kojarzyła się z nie zawsze wygodnymi, sztywnymi i niestety niezbyt estetycznymi ubraniami. Stroje lekarskie miały na celu ochronę przed zabrudzeniami i szkodliwymi drobnoustrojami, ale mało kto zastanawiał się nad jakością wykonania i ich wyglądem. Uszyte ze sztywnych, nieprzyjemnych w dotyku tkanin, najczęściej w obowiązkowo białym kolorze – noszenie tych ubrań było raczej smutną koniecznością niż powodem do radości. Obecnie marki specjalizujące się w szyciu odzieży medycznej mają o wiele więcej do zaoferowania lekarzom i pielęgniarkom. Nowoczesne ubrania dla medyków są szyte z tkanin przyjemnych w dotyku i łatwych  w utrzymaniu czystości, nie brakuje im także różnorodnych kolorów i wzorów, dzięki czemu nie tylko przyjemnie się je nosi, ale także dobrze się prezentują. Odzież medyczna na miarę XXI wieku charakteryzuje się także ciekawymi krojami, które poprawiają komfort noszenia, a „przy okazji” – podkreślają walory sylwetki i dobrze się prezentują, poprawiając nastrój.

Odzież medyczna do zadań specjalnych

Odzież medyczna musi przede wszystkim być wygodna. Lekarze i pielęgniarki są w ciągłym ruchu, więc ubrania nie mogą krępować ruchów i powinny zapewniać komfort nawet podczas najdłuższych dyżurów i pracy z pacjentami. Dobrze sprawdzają się spodnie i bluzy medyczne, które stanowią praktyczny i wygodny uniform pracowników szpitali i przychodni zdrowia. Godne polecenia są tkaniny stanowiące połączenie naturalnej bawełny i specjalnie dobranych włókien syntetycznych, które dobrze przepuszczają powietrze i chronią organizm przed nadmiernym przegrzewaniem się i potliwością. Takie tkaniny można także prać w wysokich temperaturach, nawet sięgających 60 stopni Celsjusza, dzięki czemu zachowują sterylną czystość, tak ważną w pracy przedstawicieli zawodów medycznych.

Kolejnym ważnym aspektem są kroje odzieży, które powinny odpowiadać potrzebom medyków. Dużą popularnością cieszą się spodnie medyczne typu joggery, z wygodnym ściągaczem na wysokości kostki, a także z kieszeniami przednimi, bocznymi i tylnymi, w których można zawsze mieć pod ręką potrzebne drobiazgi. Idealnym uzupełnieniem takich spodni są bluzy medyczne z dekoltem typu V-neck i luźnym, krótkimi lub długimi, rękawami, które nie krępują ruchów i świetnie się prezentują.

Stylowo i z klasą

Dobra odzież medyczna to nie tylko wygoda i komfort, ale także dobry styl, dzięki któremu lekarze, pielęgniarki i inni przedstawiciele zawodów medycznych mogą czuć się elegancko w trakcie pracy. Producenci ubrań medycznych zdają sobie sprawę z wysokich wymagań, jakie są przed nimi stawiane, i oferują odzież w różnorodnych kolorach, a także wzorach. Bluzy, spodnie i fartuchy są dostępne w wielu odcieniach: czerwonym, zielonym, niebieskim czy też antracytowym, wśród których każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Nie brakuje także wielokolorowych wzorów, również zabawnych, inspirowanych bohaterami kreskówek czy też rysunkowymi zwierzętami i roślinnymi motywami. Dzięki tak bogatej i zróżnicowanej ofercie, każdy medyk z łatwością znajdzie odpowiedni strój dla siebie.

Jak stosować dietę ketogeniczną?

0
Jak stosować dietę ketogeniczną

Nie jest łatwo przejść na dietę. Jeżeli chcemy o siebie zadbać, to nie mamy na co czekać, tylko musimy działać. Nie ma diety idealnej. Można z kolei próbować wprowadzić do swojego życia poszczególne diety, aby w końcu znaleźć tą, która zapewni nam najlepsze efekty. Jedną z takich diet jest dieta ketogeniczna. Bardzo ciekawe odkrycie, które jest w stanie przynieść spektakularne efekty. Dieta ketogeniczna jest dietą wysokotłuszczową i jednocześnie niskowęglowodanową. Co jest dla wielu osób ogromnym zaskoczeniem to tłuszcz, który odgrywa ogromną rolę w tej diecie. Uwaga! Chodzi tutaj o zdrowe tłuszcze, które zawierają dla organizmu człowieka wiele cennych witamin.

Przykładowy jadłospis na diecie ketogenicznej

Zobacz również: https://dietetyk.edu.pl/dieta-ketogeniczna/#dieta-ketogeniczna-%e2%80%93-przykladowy-jadlospis-na-1-tydzien

Dzień 1

 • I śniadanie: jajko w koszulce z pieczonymi warzywami,
 • II śniadanie: pełnotłusty jogurt naturalny z masłem orzechowym lub z orzechami,
 • obiad:łosoś na parze z ziołami i z sałatką z awokado,
 • przekąska: 2 szt. mandarynek,
 • kolacja: pieczony łosoś z plasterkami cytryny.

Dzień 2

 • I śniadanie: jajecznica z trzech jajek z dodatkiem pomidorków koktajlowych,
 • II śniadanie: hummus z kalafiorem ugotowanym na parze,
 • obiad: gulasz wołowy z brokułami i z dodatkiem kalafiora,
 • przekąska:  serek wiejski,
 • kolacja:ryba z awokado.

Dzień 3

 • I śniadanie: omlet z boczkiem i warzywami,
 • II śniadanie: malinowa owsianka – najlepiej na bazie mleka kokosowego,
 • obiad: wołowina z warzywami po chińsku,
 • przekąska: pieczone udko z kurczaka z surówką z kapusty kiszonej,
 • kolacja:zupa kalafiorowa z boczkiem.

Dzień 4

 • I śniadanie: pasta jajeczna ze śledziem,
 • II śniadanie: jogurt naturalny z dodatkiem masła orzechowego,
 • obiad: pieczony pstrąg z cytryną, mieszanka sałat polaną oliwą z oliwek
 • przekąska: koktajl na bazie mleka kokosowego z borówkami,
 • kolacja: zupa meksykańska z mięsem mielonym.

Dzień 5

 • I śniadanie: jajecznica na dwóch jajkach z plastrami boczku,
 • II śniadanie: garść pestek dyni,
 • obiad: usmażona pierś z kurczaka z pomidorami i szpinakiem,
 • przekąska: koktajl mleczny z malinami,
 • kolacja:awokado zapiekane z jajkiem.

Dzień 6

 • I śniadanie: naleśniki z mięsem mielonym,
 • II śniadanie: garść orzechów – można je zmielić,
 • obiad:pieczona karkówka w sosie własnym z kiszonymi ogórkami
 • przekąska: 2 mandarynki,
 • kolacja: kurczak curry z mleczkiem kokosowym.

Przed wprowadzeniem diety

Jak zacząć przechodzenie na dietę? Należy wszystko w odpowiedni sposób zaplanować. Warto wcześniej rozpisać sobie menu i powiesić je na lodówce, aby wiedzieć, jakie posiłki mamy każdego dnia przyrządzać. W tym przypadku będzie nam łatwiej wprowadzić dietę i nie będziemy szukali wymówek, które odwiodą nas od założonego celu. W przypadku dużej otyłości i nadwagi może okazać się koniecznie wykonanie badań poprzedzających, aby lekarz mógł ocenić, czy nie ma żadnych przeciwwskazań, aby taką dietę wprowadzić do swojego życia. Warto także zapewnić sobie wsparcie bliskich osób, które mogą nam wiernie sekundować w powziętych zamiarach. Dzięki ich wsparciu utrzymanie się na diecie ketogenicznej będzie o wiele łatwiejsze.

3 sposoby na bolące i zatkane zatoki

0
3 sposoby na bolące i zatkane zatoki

Jeżeli często masz problem z bolącymi i zapchanymi zatokami warto odwiedzić lekarza i przeprowadzić specjalistyczne badanie. Jednak jeżeli szukasz doraźnego sposobu na złagodzenia tej dolegliwości, dzisiejszy artykuł z pewnością Ci pomoże.

Trzy domowe skuteczne sposoby na problemy z zatokami

Im bardziej uciążliwa jest dolegliwość, tym więcej osób zna cudowne sposoby na wyleczenie się z niej. Jednak naprawdę skutecznych sposobów jest niewiele. Tak też jest w przypadku chronicznie zapchanych i bolesnych zatok. Poniżej przedstawiamy trzy sprawdzone metody o potwierdzonej skuteczności.

Inhalacje na zatoki

Jest to jeden z najstarszych i zarazem najskuteczniejszych domowych sposobów na zapchane zatoki. Do przygotowania inhalacji możesz wykorzystać wiele domowych produktów, takich jak mięta, rumianek, sól kuchenna, czy też olejki eteryczne. Wystarczy zaparzyć wodę i wymieszać z nią dany składnik. Następnie pochyl się nad miską, nakryj głowę ręcznikiem i przez kilka minut wdychaj wydobywające się z naparu opary.

Ciepły okład na zatoki

Kolejny sprawdzony domowy sposób to stosowanie na obolałe zatoki ciepłych, ale nie gorących okładów. Ich przygotowanie jest proste, rozgrzaną uprzednio gorczycę, groch lub dostępną w aptekach sól jodowo-bromową zawiń w płócienną szmatkę. A następnie ułóż na czole i nasadzie nosa. Ulga powinna przyjść po kilku, maksymalnie kilkunastu minutach.

Płukanki do zatok

W zaciszu własnego domu możesz także postarać się o dość skuteczne przepłukanie zatok specjalnymi preparatami dostępnymi w aptekach. Mieszanka taka jest wprowadzana do kanałów nosowych i zatok pod ciśnieniem. W wyniku tego dochodzi do wypłukania zalegającej tam wydzieliny. W wypadku tej metody występuje jednak kilka przeciwwskazań, np. alergie oraz zablokowana przegroda nosowa.

A co jeżeli nic nie działa

Jeżeli domowe metody nie zadziałają, najlepiej jest zgłosić się do placówki medycznej, dysponującej wysokiej klasy sprzętem diagnostycznym. Tam za pomocą tomografu przeprowadzone zostanie badanie oraz wskazana przyczyna kłopotów z zatokami. Najlepiej jest udać się do placówki Lux Med. Główne zalety skorzystania z usług tej firmy to:

– Szybkie terminy badań (rezonansu magnetycznego i tomografii) – pacjent może liczyć na przeprowadzenie badania już w ciągu kilku dni od zapisania się na wizytę.

– Możliwość odbioru wyników badań online przez Portal Pacjenta – brak konieczności ponownej wizyty w placówce.

– Wysoka jakość diagnostyczna badań – jedna wizyta wystarcza na wykonanie bardzo dokładnej diagnostyki. Pacjent nie musi podchodzić do tego samego badania kilka razy.

Suplementy diety dla osób otyłych

0
Suplementy diety dla osób otyłych

Nowoczesne sposoby na zmniejszenie wagi

Zbyt wiele kilogramów nie jest zazwyczaj powodem do dumy, ponadto wiele osób z nadmierną wagą popada w różnego rodzaju stany depresyjne oraz poważne spadki własnej wartości. Tym samym zbyt duża waga to bardzo poważny problem i to na wielu płaszczyznach. Obniżenie własnej wartości może mieć bardzo negatywne skutki w życiu prywatnym jak i w pracy zawodowej. Osoby, które nie wierzą w siebie nie są w stanie podejmować trafnych decyzji, ponadto ich niska samoocena sprawia, że najczęściej wycofują się z życia społecznego i towarzyskiego. Osoby o tyle czują bardzo często presję otoczenia i bardzo źle wpływają na nie promowane szeroko w mediach wizerunki chudych gwiazd jako przykład idealnej figury. Warto zaznaczyć, że czyjaś nadwaga nie koniecznie musi oznaczać, że dana osoba o siebie nie dba, że spożywa niewłaściwe pokarmy i po prostu się zapuszcza. Bardzo często nadwaga ma podłoże genetyczne, równie często nadwaga spowodowana jest chorobami, jakie dotykają osobę otyłą. W związku z tym walka o smukłą sylwetkę jest jeszcze trudniejsza i najczęściej wymaga dodatkowego wsparcia. W tego typu sytuacjach należy działać wielopłaszczyznowo i przede wszystkim regularnie i sukcesywnie dążyć do zrzucenia każdego kolejnego grama. Nie trzeba zrzucić nadmiernych kilogramów w bardzo szybkim tempie. To organizm sam powinien to tempo nam wyznaczyć. Można robić to bardzo wolno, ale najważniejsze jest .aby nie przedstawiać nawet kiedy jest trudno, kiedy mamy dookoła bardzo dużo pokus, a nasz żołądek ma ochotę na niezdrowe i kaloryczne posiłki. To walka z samym sobą, bardzo trudna, związana z mnóstwem wyrzeczeń. Jednak jest to walka zdecydowanie warta wyrzeczeń oraz poświęceń.

Suplementy dobrej jakości

W walce o smukłą sylwetkę mogą pomóc nam suplementy diety, dzięki którym będziemy mogli utrzymać wypracowane efekty, a ponadto zrzucanie zbędnych kilogramów będzie dla nas znacznie prostsze. Z kolei może to stanowić dodatkową zachętę i pomoc w walce z nadwagą. Polecany przez dietetyków moring slim formula jest dedykowany osobom, które od jakiegoś czasu próbują przebyć się nadmiernej wagi, jednak nie widać postępu, mimo znaczących działań. Ponadto immunox opinie na jego temat jednoznacznie wskazują, że jest to wysokiej jakości produkt dla osób z nadwagą. Także hairstim opinie pozytywne zebrane na wielu forach potwierdzają jego skuteczność oraz siłę działania. Przed zażywaniem suplementów diety warto pytać lekarza.

Tanie i dobre suplementy diety

0
Tanie i dobre suplementy diety

Suplementy diety stosowane podczas odchudzania

Odchudzanie to najczęściej długi proces wymagający zaangażowania i ogromnej samodyscypliny, dzięki której możliwe jest sukcesywne i stanowcze dążenie do celu. Wyznaczenie sobie celu na drodze do szczupłej sylwetki jest bardzo ważne, ma to znaczenie psychologiczne oraz motywacyjne. Widząc i zdając sobie sprawę z tego do jakiej sylwetki dążymy i jak chcielibyśmy wyglądać mamy znacznie większa motywację, aby faktycznie tak wyglądać. Inaczej nasza motywacja do zrzucenia wagi jest bardzo słaba, a co gorsza z biegiem czasu motywacja słabnie lub totalnie znika, przez co konieczne jest poszukanie sobie nowej motywacji lub nowego celu. Dla wielu osób odchudzających się motywacja jest lepszy i atrakcyjny wygląd, dla innych to perspektywa lepszej pracy lub udanego związku. Każdy z nadwagą ma inną drogę, przez którą przeszedł, a tym samym inne czynniki będą go motywować. Dobrze jest, kiedy w drodze do odchudzonego ciała wspiera nas ktoś z zewnątrz, może być to rodzina, znajomi, przyjaciele. Może to być każdy kto jest nam przychylny i będzie mógł nas w tym wspierać. Dzięki temu z pewnością osiągniemy znacznie lepsze wyniki, a co ważne, będziemy wystarczająco zmotywowani, w końcu wspierają nas inni. Ponadto ważne jest także korzystanie z odpowiedniej suplementacji diety, dzięki której z pewnością osiągniemy znacznie lepsze efekty przy niższych nakładach pracy.

Suplementy diety w korzystnej cenie

Suplementy diety dostępne na rynku mają zróżnicowaną cenę, przez co dostępne mogą być dla każdego, niezależnie od tego jakie ma zasoby finansowe. Ponadto suplementy diety bardzo często zawierają dużo składników naturalnych  które wspomagają funkcjonowanie układu pokarmowego  przez co możliwe jest zwiększenie pracy jelit oraz żołądka, a tym samym organizm szybciej spala kalorie. Suplementy diety polepszają zatem metabolizm i dzięki temu odchudzanie może być znacznie bardziej efektywne. Popularny środek na odchudzanie o nazwie moringa na odchudzanie pomaga osobom ze znaczną nadwagą. Także immunox tabletki na odchudzanie są dobrym wsparciem w dążeniu do utraty nadmiernej ilości kilogramów. Na rynku dostępny jest także spray hairstim, który jest nowoczesnym wynalazkiem, wspomagający odchudzanie. Atrakcyjne ceny wymienionych produktów sprawiają, że są one chętnie kupowane i użytkowane przez klientów na całym świecie. Warto zakupić tego typu suplementy diety aby sprawdzić ich działanie i wsparcie w odchudzaniu.

Leczenie alkoholizmu w prywatnym ośrodku a NFZ

0
Leczenie alkoholizmu w prywatnym ośrodku a NFZ

Uzależnienia to bardzo powszechny i trudny problem. Dotykają zarówno kobiety, jak i mężczyzn w różnym wieku. Nie ulega wątpliwości, że jednym z bardziej powszechnych uzależnień jest to od alkoholu. Alkoholizm niszczy zarówno zdrowie fizyczne, jak i psychiczne. Jest to również poważny problem społeczny. Należałoby więc podjąć wszelkie działania mające na celu pokonanie tego problemu. Dobrze byłoby rozważyć terapię alkoholową w prywatnym ośrodku.

Prywatne ośrodki oferują wygodę.

Jeżeli zdecydujemy się na terapię odwykową w prywatnym ośrodku leczenia alkoholizmu, będziemy mogli leczyć się w bardzo komfortowych warunkach. Nie ulega wątpliwości, że prywatne ośrodki oferują wygodne, dobrze urządzone pokoje. Zazwyczaj ich kolorystyka jest bardzo przyjazna dla oczu. Z tego też względu w takich miejscach zdecydowanie lepiej się przebywa. Za dodatkową opłatą będzie można skorzystać również z pokoju jednoosobowego.

Nie każdy lubi bowiem poznawać nowe osoby i dzielić z nimi pokój, zwłaszcza w trudnych chwilach. Prywatne ośrodki odwykowe są również bardzo często ulokowane w miejscach atrakcyjnych pod względem wizualnym. Nierzadko pacjenci mogą doświadczać spacerów na świeżym powietrzu, które pomagają w powrocie do zdrowia.

Prywatne ośrodki gwarantują dobry kontakt ze specjalistami.

Dzięki prywatnym ośrodkom leczenia alkoholizmu będzie można liczyć na w pełni wystarczający kontakt ze specjalistami. Trzeba pamiętać o tym, że alkoholizm jest schorzeniem, które wymaga pozostawania pod opieką różnego rodzaju specjalistów. Przydatni będą zarówno psychiatrzy, jak i interniści oraz psychologowie. Ci ostatni będą mogli poprowadzić terapię, która będzie miała na celu między innymi poznanie przyczyn uzależnienia alkoholowego.

Niestety, odbywając terapię w ramach NFZ, możemy nie mieć wystarczającego dostępu do interesujących nas specjalistów. W państwowych ośrodkach leczy się bowiem bardzo wiele osób, a personel nie jest niestety zbyt liczny. Ośrodki prywatne dysponują zaś wykwalifikowaną kadrą, która jest w stanie pomagać pacjentom wtedy, gdy tego potrzebują.

Czym jeszcze różnią się ośrodki prywatne od państwowych?

Jak już wspomniano powyżej, w ośrodkach prywatnych panuje zdecydowanie lepsza atmosfera niż w tych państwowych. Prywatne ośrodki zapewniają nierzadko bardzo komfortowe pokoje, a także są ulokowane w atrakcyjnych wizualnie miejscach. Można w nich liczyć także na bardzo profesjonalną opiekę doświadczonych lekarzy oraz psychologów.

Trzeba jednak pamiętać o tym, że terapia w ośrodku prywatnym jest dość kosztowna. Nie każdy będzie mógł więc sobie na nią pozwolić. Jeżeli odbywamy terapię alkoholową, musimy uzbroić się w cierpliwość. Rezultaty nie będą miały szansy pojawić się bowiem od razu.

Najlepszym rozwiązaniem będzie słuchanie wskazówek personelu medycznego, który stanowi kadrę danego ośrodka leczenia uzależnień. Trzeba mieć na uwadze także i to, że istnieje pewne ryzyko powrotu do uzależnienia. Doskonale byłoby więc mieć wsparcie w bliskich nam osobach. Mogą one nas ostrzec, jeżeli dostrzegą symptomy powrotu do uzależnienia.

Więcej informacji znajdziecie na https://uzaleznienia-terapia.pl/cennik/

Apteka internetowa – co można w niej kupić i jak bezpiecznie robić tam zakupy

0
Apteka internetowa

Zakupy przez Internet to w obecnych czasach niemal codzienność. Ci, którzy nie mogli się do niej przekonać z różnych względów, w dobie koronawirusa przyjęli ten sposób jako konieczność.

Tak czy inaczej chętniej niż kiedyś robimy zakupy przez Internet a zalet tego jest co niemiara – chętnie kupujemy ubrania, buty, artykuły AGD, sprzęt elektroniczny a nawet przeróżne medykamenty.

Czy apteka internetowa to dobry pomysł na zakupy? O tym przeczytaj poniżej!

Co możemy kupić w aptece internetowej

W aptece internetowej możemy kupić wszystko to, co mamy dostępne w aptece stacjonarnej, a nawet o wiele więcej. Apteki online w swoim asortymencie posiadają te same leki które znaleźć możemy w punktach stacjonarnych, a także inne artykuły, których w stacjonarnych aptekach nie kupimy. Są to takie produkty jak:

 • suplementy diety;
 • witaminy;
 • minerały;
 • kosmetyki;
 • przybory i urządzenia medyczne;
 • środki higieny;
 • zdrowa żywność.

Wielu z nas zastanawia się, czy w takiej aptece można kupić lekarstwa na receptę – w wielu aptekach internetowych jest taka możliwość, jednak jest wymagany osobisty odbiór farmaceutyków – nie możemy go otrzymać kurierem pod wskazany adres ani żaden inny.

W aptekach stacjonarnych nie znajdziemy wielu kosmetyków, zdrowej żywności, gdyż tego typu asortyment nie może się w takich placówkach znaleźć – znajdziemy go w innych sklepach – drogeriach, sklepach zielarskich i ze zdrową żywnością.

Zakupy w aptekach internetowych pozwalają na nabycie tego wszystkiego w jednym miejscu, co jest niezmiernie ważne i komfortowe – za jedną przesyłką – która może być darmowa lub przy większych zakupach jest naliczany odpowiedni rabat – otrzymujemy to wszystko, czego szukaliśmy w wielu sklepach stacjonarnych.

Wielką wygodą takich zakupów jest też to, że szukając odpowiedniego leku, witamin nie musimy wertować całej oferty – wszystkie artykuły są pogrupowane na kategorie – łatwo więc szybko odszukać to, co nas interesuje. Przykładowo apteka internetowa Zdro-Vita, podzieliła swoją ofertę na kategorie związane z dolegliwościami tj. 

 • Przeziębienie/Grypa
 • Układ moczowo-płciowy
 • Układ nerwowy
 • Układ pokarmowy
 • Układ sercowo-naczyniowy

Znajdziemy też kategorie ze względu na m.in.:

 • aktywność, czyli odpowiednie preparaty dla sportowców, pracujących fizycznie, umysłowo,
 • pogrupowane popularne dolegliwości jak np. przeziębienie, grypa, choroby serca, mięśni, kości, układu nerwowego, pokarmowego;
 • odporność;
 • suplementy diety;
 • kosmetyki – tu też jest sporo podkategorii, np pielęgnacja włosów, skóry, paznokci;
 • artykuły medycyny naturalnej;
 • styl życia – tu np. wegetarianie, zwolennicy homeopatii znajdą odpowiednie preparaty;
 • artykuły higieniczne i opatrunkowe;
 • sprzęt medyczny.

Ważną kategorią apteki internetowej jest też podział na producentów – znajdziemy w niej tego, który nam najbardziej odpowiada.

Czym się kierować przy zakupach w aptece internetowej

Jaką mamy pewność, że zakupione przez nas medykamenty są bezpieczne, zdrowe i nie zaszkodzą nam? Przecież w Internecie możemy kupić wszystko. Tak, możemy, ale planując zakup czegokolwiek w Internecie dobrze jest sprawdzić źródło – gdyż nie każdy może założyć aptekę.

Oto lista ważnych informacji, którymi powinniśmy się kierować przy zakupie medykamentów przez internet:

 • czy dana apteka online posiada odpowiednie zezwolenie na prowadzenie takiej działalności potwierdzone odpowiednimi dokumentami, certyfikatami;
 • jak długo działa na rynku;
 • jakie są opinie klientów na temat apteki;
 • czy przy każdym produkcie jest wyczerpujący opis działania danego leku, kosmetyku, dawkowanie, datę produkcji, skutki zdrowotne i uboczne dla pacjentów;
 • czy dane produkty są produktami ogólnie znanych producentów;
 • czy są dane kontaktowe i możliwość rozmowy z wykwalifikowanym personelem;
 • czy znane są warunki dostawy i wysyłka.

Jeśli dana apteka ma ugruntowaną, wieloletnią działalność popartą odpowiednimi certyfikatami, to możemy być pewni, że zakupiony asortyment będzie miał dobrą jakość, nie znajdziemy wątpliwej, nieznanej jakości leków, suplementów diety, znajdziemy też nowości na rynku, które będą odpowiednio zarekomendowane.

Zalety zakupów w aptekach internetowych

apteka internetowa

Zaletą zakupów online jest to, że oszczędzamy czas, gdyż możemy tego dokonać w domu o każdej, dogodnej dla nas porze. Mamy więc czas, by na spokojnie przejrzeć ofertę apteki, porównać ceny, przeczytać niezbędne informacje dotyczące danego produktu – wszystko bez pośpiechu i w komfortowych warunkach.

Jeśli potrzebujemy dodatkowej informacji na temat jakiegoś produktu, to zawsze możemy skontaktować się z daną apteką mailowo lub telefonicznie i poprosić o dodatkowe informacje i porady – dzięki temu decyzja podjęta przy zakupie będzie poparta odpowiednią wiedzą.

Zakupy przez internet to też nasze bezpieczeństwo – w dobie koronawirusa ważnym jest, by niepotrzebnie nie narażać się na kontakt z chorymi ludźmi, więc to też rodzaj naszego bezpieczeństwa – wybrany medykament dotrze prosto pod nasze drzwi.

Zamówienia dokonujemy w zaciszu domowym, więc nie musimy obawiać się o dyskomfort i pomyłkę, płatności dokonujemy online, a wysyłka leków bez recepty i innych artykułów danego sklepu też nie stwarza problemów, gdyż jest ustalana na etapie zakupów.

Podsumowanie

Jeśli chcesz zrobić zakupy w komfortowych, domowych warunkach, chcesz zyskać na czasie oraz chcesz nabyć artykuły najwyższej jakości za rozsądną cenę, to śmiało wybierz opcję internetowej apteki.

Tu zawsze dopytasz wyspecjalizowanej obsługi o dostępność, sprecyzujesz dostawę swojego zamówienia, uzyskasz wszelką pomoc przy wyborze odpowiedniego preparatu, a dostawa, no cóż – odbierzesz od kuriera wprost spod swoich drzwi.

Jak uatrakcyjnić wygląd maseczki ochronnej?

0
Jak uatrakcyjnić wygląd maseczki ochronnej

Maseczki ochronne na twarz kojarzą się raczej z mało atrakcyjnymi wyrobami. Nie ma w nich praktycznie nic ładnego. Wszystkie zbudowane są w podobny sposób, a różnią się wyłącznie kolorem, który też jednak pozostawia zwykle wiele do życzenia pod względem atrakcyjności. Takie typowe maseczki, kupowane w aptekach oraz innych sklepach z wyrobami medycznymi, są na ogół albo niebieskie (obszyte białymi fragmentami materiałów) albo klasycznie białe – innego wyboru praktycznie nie ma.

ZOBACZ TEŻ