Dlaczego warto wybrać prywatną opiekę medyczną?

0
Dlaczego warto wybrać prywatną opiekę medyczną?

Medycyna to niewątpliwie jedna z najszybciej rozwijających się dziedzin nauki. Dzięki postępowi w tym obszarze dostępnych jest coraz więcej nowszych, skuteczniejszych leków, obarczonych mniejszym ryzykiem wystąpienia objawów niepożądanych. Liczne zabiegi są mniej inwazyjne, a niektóre bardzo skomplikowane operacje stają się możliwe do przeprowadzenia w krótszym czasie i bez powikłań. Rozwój nauk medycznych przyczynia się do wydłużenia średniej długości życia, a w przypadku ciężkich chorób do poprawy komfortu pacjenta.

W Polsce, zakres usług gwarantowany przez publiczną służbę zdrowia jest realizowany w podstawowym zakresie, zaś na wizytę u specjalisty czeka się miesiącami. Alternatywą są niepubliczne placówki medyczne oraz szpitale prywatne, które w ostatnich latach cieszą się rosnącym zainteresowaniem i zaufaniem pacjentów.

Prywatna opieka medyczna a świadczenia gwarantowane przez NFZ

Narodowy Fundusz Zdrowia dysponuje ograniczonym budżetem na świadczone przez siebie usługi: wizyty u lekarzy specjalistów oraz wykonywane zabiegi są więc limitowane. Co więcej, zdarza się, że refundacji podlegają tylko niektóre ze świadczeń lub wybrane – nierzadko przestarzałe – techniki zabiegowe. Wizyta u internisty wymaga stania w wielogodzinnej kolejce, a na spotkanie ze specjalistą lub wykonanie zabiegu czeka się miesiącami, lub nawet latami (sic!). Stąd zapewne popularność żartobliwego stwierdzenia, że trzeba mieć zdrowie, aby chorować. Możliwość skorzystania z najnowszych zdobyczy technologicznych zarówno w dziedzinie diagnostyki, badań klinicznych, jak i leczenia operacyjnego generuje niebagatelne koszty, których NFZ nie jest w stanie pokryć. Co z tego wynika, dla wielu pacjentów są one po prostu nieosiągalne. Zupełnie inaczej wygląda to w placówkach prywatnych. Dostęp do najnowocześniejszego sprzętu wysokiej klasy, brak kolejek czy możliwość odbycia wizyty w gabinecie specjalisty bez konieczności posiadania skierowania przyczyniają się do rosnącej popularności tego typu placówek.

Zalety wyboru prywatnej opieki medycznej

Podjęcie decyzji o wyborze placówki prywatnej – choć wiąże się z kosztami własnymi pacjenta – staje się powoli standardowym rozwiązaniem. W szpitalach prywatnych – takich jak te, które należą do grupy Enel-Med: https://cm.enel.pl/centrum-medyczne/przychodnie-i-placowki/przychodnie-i-placowki/ – chory ma dostęp do szerokiej gamy nowoczesnych metod leczenia.. Czekanie na wolny termin wizyty w gabinecie lekarza specjalisty, jeśli w ogóle się zdarza, trwa najczęściej nie więcej niż kilka dni. Wykwalifikowana kadra lekarska, dostęp do nowoczesnych metod diagnostyczno-terapeutycznych, wysokiej jakości wyposażenie placówek oraz krótki czas oczekiwania na wizytę przyczyniły się do wzrostu zaufania społecznego wobec prywatnych szpitali. Co jeszcze wyróżnia prywatną opiekę medyczną? Zdecydowanie jej łatwa dostępność – do wybranego lekarza można umówić się telefonicznie bądź przez internet, a terminarz dostępności poszczególnych medyków jest na bieżąco aktualizowany online.

Poprawa stanu zdrowia i samopoczucia

Warto również wspomnieć, że niektóre prywatne szpitale proponują swoim pacjentom jeszcze jeden – szczególny – rodzaj usług. Chodzi mianowicie o, cieszące się rosnącym zainteresowaniem, zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. Szczupła sylwetka, jędrna i pozbawiona znamion skóra czy doskonałe proporcje twarzy i ciała, to – w dzisiejszych czasach – już nie wyśniony ideał, a realna możliwość, z której chętnie korzysta coraz szersze grono zainteresowanych. Wystarczy kilka wizyt u wyspecjalizowanego lekarza i jeden, bądź seria, zwykle nieskomplikowanych zabiegów, aby marzenie stało się rzeczywistością. Co ciekawe, ma to wpływ nie tylko na poprawę wyglądu, ale, co ważne, także samopoczucia. W końcu już od starożytności wiadomo, że w zdrowym – i pięknym – ciele zdrowy duch. Jedyne, o czym nie można zapomnieć przed poddaniem się zabiegowi medycyny estetycznej to zdrowy rozsądek i zachowanie umiaru w poprawianiu natury.

Abonament na prywatne usługi medyczne

Kompetentni lekarze, łatwa dostępność wyspecjalizowanych badań i wysoki komfort obsługi pacjenta jeszcze nie zamykają listy zalet płynących z wyboru prywatnej opieki medycznej. Należy do nich dodać także możliwość objęcia wybranych usług pakietem abonamentowym. Ponosi się wówczas co miesiąc stosunkowo niewielką, stałą opłatę w zamian za możliwość skorzystania z dowolnych konsultacji, badań czy zabiegów, które zostały włączone do pakietu. Pakiet taki można więc dostosować do indywidualnych potrzeb i możliwości finansowych: od usług podstawowych, po luksusowe, z włączeniem hospitalizacji w klinice prywatnej. Co nie jest bez znaczenia, usługą można objąć także swoich najbliższych – partnera oraz dzieci. Wystarczy przejrzeć szeroką ofertę pakietów abonamentowych, aby wybrać najkorzystniejszy dla siebie. Co więcej, placówki prywatne umożliwiają również wykupienie abonamentu przez firmę. W zależności od indywidualnych negocjacji pracodawca pokrywa cześć lub nawet całość kosztów związanych z przystąpieniem pracownika do programu i jego korzystanie z prywatnej opieki medycznej. Niezależnie, czy firma zdecyduje się na częściową czy pełną opcję, jest to duży benefit pracowniczy i warto zorientować się w swoim miejscu pracy, czy taka możliwość istnieje. Również w tym przypadku pakiet można rozszerzyć o swoją najbliższą rodzinę.

Zalety wyboru prywatnej opieki medycznej są nie do przecenienia i zdecydowanie warto rozważyć skorzystanie z takiej opcji. Truizmem jest w końcu twierdzenie, że na zdrowiu nie opłaca się oszczędzać. Połączenie usług niepublicznych z państwowymi daje poczucie bezpieczeństwa i spokoju o zdrowie własne oraz najbliższych.

Artykuł sponsorowany.

Nowoczesne tabletki na potencję dla mężczyzn

0
Nowoczesne tabletki na potencję dla mężczyzn

Czy istnieje skuteczne rozwiązanie na problemy z uzyskaniem czy utrzymaniem erekcji? To pytanie zadaje sobie z pewnością wielu Panów w różnym wieku. Odpowiedź nie jest wcale skomplikowana: oczywiście, że tak! Leki takie jak Mensil 4 tabletki czy też wiele innych należą do nowoczesnych medykamentów XXI wieku. To właśnie dzięki ich bogatemu składowi, a także złączeniu ze sobą pewnych składników otrzymano leki skutecznie eliminujące problemy w życiu seksualnym.

Czym jest lek Mensil?

Dzięki specjalnym substancjom i związkom leki na potencję mogą stymulować organizm mężczyzny w sposób, który pozwala uzyskać długi i pełny wzwód. Oprócz tabletek do połykania są także inne, do żucia takie jak Mensil 4 tabletki. Wszystkie tego typu leki są bardzo skuteczne w swoim działaniu, a ich przyjmowanie nie sprawia żadnego kłopotu. Należy to po prostu robić na chwilę przed planowanym stosunkiem płciowym, a już po krótkim czasie wszystko będzie grało jak należy. Oczywiście leki takie działają zazwyczaj jedynie wtedy, gdy wcześniej nastąpiło pobudzenie seksualne. Dawka dobierana jest przez lekarza, który opiera zalecenia o dokładną przyczynę pojawiania się u danego pacjenta problemów z erekcją. Dzięki temu, że Mensil 4 tabletki to lek, który nadaje się do żucia nie trzeba go popijać wodą, więc można taką tabletkę zażyć zawsze i wszędzie. Ten konkretny lek zawiera w swoim składzie substancję czynną Sildenafil, który należy do grupy inhibitorów fosfodiesterazy typu 5. W tabletkach występuje on w postaci cytrynianu. Zażywanie takich leków poprawia samopoczucie, a także relacje z partnerką, gdyż długotrwałe problemy seksualne mogą bardzo niekorzystnie odbić się na związku. Mensil 4 tabletki to lek skuteczny, ale i bezpieczny, dlatego można go brać regularnie bez żadnych wątpliwości zmartwień.

Działanie leków na potencję

To czy dany lek na potencję skutecznie zadziała zależy przede wszystkim od dobrego dopasowania leku do przyczyn schorzenia, a także odpowiedniej dawki. Najlepiej, gdy o wszystkim zdecyduje wykwalifikowany w tym temacie lekarz. Co więcej istotny jest także czas zażycia leków. Otóż musi to nastąpić po pobudzeniu seksualnym i na chwilę przed planowanym stosunkiem. Jedynie wtedy można liczyć na stuprocentowe efekty. Mensil 4 tabletki to nowoczesny lek, który pozwala na nowo poczuć się prawdziwym mężczyzną. Problemy łóżkowe mogą odejść na zawsze, gdy pod ręką znajdzie się właśnie tego typu lekarstwo. Warto zatem przełamać swój lęk czy wstyd by życie znów stało się takie jak dawniej.

Zdrowe odżywianie

0
Zdrowe odżywianie

Rozpoczynając swoją przygodę z odchudzaniem wiele osób w pierwszej kolejności powołuje się na kiedyś zasłyszane opinie na temat diet. Jedną z bardziej popularnych teorii, która zresztą krąży do dzisiaj, jest dieta 1000 kcal. Wydaje się być banalna zarówno w teorii jak i w praktyce. Kalorie to tłuszcz, tłuszcz to nadwaga. Mniej kalorii to mniejsza nadwaga. No i co za problem zjeść na śniadanie jabłko, na obiad sałatkę, tzn. sałatę z kawałkiem ogórka i pomidora, a na kolację wsunąć hamburgera. Jest 1000kcal? No jest. A efektów nie ma. Albo są oszałamiające, chociaż bardziej zdumiewający okaże się efekt jojo. Dlaczego?

KOMFORT SNU – CZY WARTO INWESTOWAĆ W CZUJNIK SNU?

0
KOMFORT SNU

Według badaczy nawet połowa Polaków może mieć problemy ze snem. Ja zaczęłam mieć z tym problem w liceum. Czułam, że jestem zmęczona – przygotowania do matury, dodatkowe kursy, hobby i życie prywatne sprawiały, że naprawdę nie miałam kiedy dobrze odpocząć, ale z drugiej strony gdy tylko kładłam się do łóżka, nadchodziła ona – bezsenność.

Stres, który nie daje spać?

Myślałam, że moja bezsenność bierze się z kołaczącej się z tyłu głowy myśli o maturze. Niestety, później nadszedł czas studiów, a ja dalej miałam problemy ze snem. Bezskutecznie spędzałam wiele godzin w łóżku. Choć czułam potworne zmęczenie, to udawało mi się zasnąć zwykle dopiero w okolicach trzeciej nad ranem. Nic dziwnego, że czułam się, jakbym była nieprzytomna. Miałam ogromny problem z koncentracją i gdy nie zdałam pierwszego roku studiów, uznałam, że muszę coś z tym zrobić. W pierwszej kolejności zamówiłam czujnik snu se80 – wybrałam go ze względu na najlepsze recenzje. To czujnik wyposażony w najnowszą technologię, która jest w stanie monitorować częstotliwość bicia serca, oddechu i ruchu. Czujnik nadzoruje sen i przedstawia obrazowo jego jakość. Początkowo nie byłam przekonana do tego, czy rzeczywiście czujnik może mi pomóc – bo i jak? Ale wtedy okazało się, że ma jeszcze jedną funkcję, która zmieniła moje życie: czujnik bezdechu.

Bezdech senny – problem wielu Polaków?

Podobno wielu Polaków ma problemy z bezdechem sennym… cóż, w takim razie ja nie jestem wyjątkiem. Okazało się, że mój niespokojny, przerywany sen bierze się właśnie z bezdechu. To, że zachorowałam akurat w liceum, to nie był przypadek – właśnie wtedy pojawiła się u mnie niedoczynność tarczycy, choć lekarze mieli wykryć ją dopiero kilka lat później. Z pojawieniem niedoczynności wiązało się jednak też uaktywnienie się bezdechu, który odpowiadał za moją bezsenność. Nawet jeśli zasypiałam, to byłam niedotleniona, natychmiast się wybudzałam i  usiłowałam wziąć głęboki oddech. Stąd też brało się moje zmęczenie, poranne bóle głowy i senność, która nasilała się w ciągu dnia. Czujnik snu se80 wykrył mój bezdech i od tamtej pory wiele się zmieniło. Poszłam w końcu do lekarza, który faktycznie zdiagnozował u mnie występowanie bezdechu oraz niedoczynność tarczycy. Zaczęłam przyjmować hormony i zmieniłam mój styl życia. Przede wszystkim zadbałam o higienę snu – okazało się, że spędzanie czasu wieczorem przed telewizorem czy komputerem jeszcze dodatkowo wzmacnia moją bezsenność. Teraz więc godzinę przed snem idę na krótki spacer z psem, a potem czytam książkę – z dala od mediów. Dodatkowo dbam o to, by zawsze mieć obok łóżka czujnik snu se80, który wygenerował też dla mnie dodatkowe, spersonalizowane wskazówki, jak mogę podnieść jakość mojego snu.

Zaczęłam większą uwagę zwracać na to, jak wypoczywam. Dzięki czujnikowi snu prowadzę też dziennik, w którym zapisuję, w które dni spałam lepiej, a w które gorzej. Teraz już widzę, że mocno stresowe sytuacje niekorzystnie wpływają na mój sen, ale staram się im przeciwdziałać – chodzę na spacery, piję herbatę z melisą i spędzam czas wolny tak, by faktycznie zrelaksować się, a nie myśleć tylko o czekających na mnie zadaniach.

Podsumowując: gdybym miała znowu kupić czujnik snu se80, zrobiłabym to bez wahania. Wykrył moją chorobę i dzięki niemu też zwracam większą uwagę na to, jak funkcjonuję w ciągu dnia. Przyznaję, moja dieta również nie była najlepsza i to też mogło mieć wpływ na sen – zbyt duża ilość cukru rozregulowała pracę organizmu. Odstawiłam słodkości i zamieniłam je na sałatki owocowe i warzywne. Dodatkowo, zgodnie ze wskazówkami, jakie dostałam od czujnika se80, zaczęłam praktykować codzienne spacery. W pracy i na studiach siedzę, więc gdy wracam do domu, staram się przynajmniej trochę poćwiczyć lub pójść na spacer – dzięki temu ciało dotlenia się, a jakość snu jest wtedy faktycznie dużo lepsza. Zdecydowanie warto zainwestować w czujnik snu i przestać walczyć z bezsennością metodami, które w ogóle nie działają.

Autor: Mariusz Zakrzewski. Artykuł powstał dzięki uprzejmości przedstawiciela firmy Kredos.

Plastyka obwisłych powłok ramion

0
Plastyka obwisłych powłok ramion

Plastyka ramion to zabieg, który wykonuje się u osób z nadmiarem skóry oraz tkanki tłuszczowej na ramionach, a także przy różnego rodzaju zniekształceniach tej okolicy ciała. Powody, dla których pacjenci decydują się na operację są różne – zarówno zdrowotne, jak i estetyczne. Podczas zabiegu przywracany jest naturalny kształt ramion, co zapewnia wygodę i poprawę samopoczucia chorego.

Jedną z placówek, która wykonuje ten zabieg jest lubelski ośrodek medyczny Żagiel Med. Operację wykonuje się tu po konsultacji lekarskiej i wykonaniu koniecznych badań w znieczuleniu ogólnym.

Plastyka obwisłych ramion polega na wypreparowaniu i usunięciu nadmiaru skóry i tkanek miękkich, a następnie mobilizacji i zbliżeniu powstałych brzegów rany. Dzięki temu uzyskuje się napięty, płaski zarys ramion. Operację kończy założeniem szwów wewnętrznych i zewnętrznych, drenu oraz opatrunku.

Jak przygotować się do zabiegu?

Potrzebne będzie wykonanie badań laboratoryjnych, takich jak:

Ø  morfologia krwi,

Ø  grupa krwi,

Ø  układ krzepnięcia [INR, APTT],

Ø  CRP,

Ø  elektrolity we krwi [Na, K],

Ø  kreatynina we krwi,

Ø  glukoza we krwi,

Ø  białko we krwi,

Ø  badanie ogólne moczu,

Ø  HbsAb, antyHCV.

W zależności od stanu zdrowia pacjenta, lekarz może zlecić również inne badania dodatkowe, np. EKG, czy USG naczyń kończyn górnych. Konieczne będzie także badanie RTG płuc.

Dolegliwości bólowe występują bezpośrednio po zabiegu oraz w ciągu kilku kolejnych dni i są kontrolowane za pomocą środków przeciwbólowych. W okolicy operowanego miejsca mogą pojawić się obrzęki, zaczerwienienia lub krwawe podbiegnięcia, które ustępują stopniowo w okresie od 2 do 3 tygodni po zabiegu.

Przy szczególnych okolicznościach, takich, jak wydłużony czas zabiegu lub dodatkowe obciążenia w okresie okołooperacyjnym mogą być podawane profilaktycznie – przeciwbakteryjnie i przeciwzakrzepowo – antybiotyk oraz heparyna. W dniu operacji opatrunek jest uzupełniany założeniem bandaża elastycznego lub odpowiedniej odzieży uciskowej.

Pierwszego lub drugiego dnia po operacji zostaje zdjęty opatrunek, natomiast szwy usuwane są po około 14 dniach. Powrót do pełnej aktywności życiowej następuje najczęściej po upływie 10-14 dni od zabiegu.

Efekt operacji jest trwały, jeśli waga pacjenta nie zmieni się znacznie. Po ponownym wzroście masy ciała stan skóry i tkanki tłuszczowej ulegnie pogorszeniu. Efekt pierwotny operacji jest widoczny zaraz po zabiegu. Z czasem obrzęk operacyjny tkanek ustąpi, ich struktura ulegnie przebudowie, linie cięć zbledną. Efekt ostateczny zabiegu zależy od stanu ogólnego i miejscowego chorego oraz jego zastosowania się do zaleceń lekarza i jest osiągany po upływie około 6 – 18 miesięcy.

Więcej na temat zagiegów http://zagielmed.pl/chirurgia-plastyczna/

Plastyka obwisłych powłok ramion wykonana pod okiem wykwalifikowanej kadry lekarskiej daje efekty nieosiągalne przy zastosowaniu samej diety i ćwiczeń.

Lekarz sportowy nie tylko dla profesjonalnych sportowców

0
Lekarz sportowy nie tylko dla profesjonalnych sportowców

Medycyna sportowa kojarząca się z profesjonalnymi sportowcami ma tak naprawdę znacznie szersze zastosowanie. Nawet osoby, które nie zajmują się profesjonalnie sportem mogą wiele zyskać na konsultacjach z lekarzami sportowymi. Przedstawiamy zatem sytuacje, w których specjalista tego typu jest w stanie pomóc i w których warto udać się do takiego lekarza.

Pomoc także dla amatorów sportu

Z pomocy lekarza sportowego mogą korzystać także osoby, które uprawianiem sportu zajmują się całkowicie amatorsko. Dzięki pomocy lekarza możliwe będzie dobranie odpowiedniego programu treningowego i wybranie ćwiczeń, które należy wykonywać. Stosowanie się do zaleceń pozwoli na uniknięcie poważnych kontuzji i przeciążeń. Dzięki stwierdzenie „sport to zdrowie” nabierze realnego wymiaru i uprawianie sportu faktycznie będzie przekładało się na poprawę zdrowia i samopoczucia wśród wszystkich osób. Szereg badań wykonanych przez lekarza sportowego pozwoli na ocenę obecnego stanu pacjenta i dobranie idealnego treningu, który będzie dostosowany do jego potrzeb.

Dbaj o zdrowie poprzez aktywność fizyczną

Dbanie o zdrowie poprzez aktywność fizyczną wymaga bardzo dobrego dobrania ćwiczeń dla siebie. Lekarz sportowy to specjalista, który pomoże w stworzeniu odpowiedniego programu treningowego. Będzie w stanie wskazać również odpowiednie ćwiczenia przy konkretnych chorobach. Dzięki temu za pomocą dobrze dopasowanych ćwiczeń możliwe będzie ograniczenie leczenia farmakologicznego w przypadku wielu chorób. Cieszenie się świetnym zdrowiem i samopoczuciem będzie na wyciągnięcie ręki dla wszystkich osób.

Warto wybierać najlepszych lekarzy

Chcąc korzystać z pomocy najlepszych lekarzy warto udać się do centrum medycyny sportowej. W tego typu ośrodkach pracuje wielu specjalistów, którzy będą w stanie przeprowadzić kompleksowe badania. Będą oni w stanie rozpoznać wszystkie występujące u pacjenta choroby i na tej podstawie podjąć odpowiednie działanie. Regularne kontrole w ośrodkach tego typu mogą pomóc w rozpoznaniu groźnych chorób w przypadku, których konieczne będzie podjęcie odpowiedniego leczenia. Jak najbardziej warto więc decydować się na systematyczne wizyty w ośrodkach dla sportowców.

Poprawa samopoczucia

Uprawianie sportu pozytywnie wpływa także na samopoczucie każdej osoby. Dlatego warto zdecydować się na amatorskie uprawianie konkretnej dyscypliny co będzie prowadziło do czerpania z niej bardzo dużego zadowolenia. Połączenie uprawiania sportu z systematycznymi badaniami lekarskimi dla sportowców da świetne rezultaty. Sprawi, że uprawianie konkretnej dyscypliny będzie naprawdę bezpieczne i komfortowe dla wszystkich osób.

Podsumowanie

Jak zatem widać lekarze sportowi swoje usługi kierują nie tylko dla profesjonalnych sportowców. Nawet osoby amatorsko uprawiające sport będą w stanie naprawdę wiele zyskać na konkretnym podejściu do sprawy i wykonywaniu systematycznych badań. Dzięki nim uprawianie konkretnej dyscypliny sportowej stanie się bardzo bezpieczne dla wszystkich osób i będzie maksymalnie komfortowe.

Artykuł powstał dzięki informacjom ze strony Carolina.pl.

Rozsądna dieta czy tabletki odchudzające?

0
tabletki odchudzające

Prawidłowe przeprowadzenie odchudzania nie jest prostym zadaniem. Szczególnie jeśli nie posiadamy w tej kwestii doświadczenia oraz niezbędnej wiedzy. Należy pamiętać, że priorytetem jest zachowanie zdrowia. Po zakończeniu całego procesu nasz organizm powinien być w lepszym stanie niż wcześniej.

Z uwagi na to kluczowe jest dobranie odpowiedniej diety. Powinniśmy wziąć tu pod uwagę kalorykę. Oczywiście niezbędny jest deficyt. Jednak nie może być zbyt duży. Zapotrzebowanie powinno być stopniowo zmniejszane. Tylko wtedy nasz organizm nie odczuje tego w negatywny sposób, a równocześnie i tak będą pojawiać się efekty. Dodatkowo możemy wspomagać się pijąc tabletki odchudzające. Znacznie przyśpieszą spalanie tłuszczy i sprawią, że proces ten będzie skuteczniejszy. Może to skrócić czas trzymania się restrykcyjnej diety. Kolejną kwestią jest zapewnienie ciału właściwej ilości składników odżywczych. Powinny być dostarczane w odpowiednich proporcjach. Tylko wtedy możemy być pewni, że podstawowe procesy metaboliczne zostaną zachowane.

Białko odpowiada za budowę tkanek. Jest to niezwykle ważne w czasie regeneracji. Szczególną uwagę powinny zwrócić na to osoby, których treningi są bardzo intensywne. Tłuszcze umożliwiają funkcjonowanie układu hormonalnego. Równocześnie biorą również udział w procesie przyswajania witamin. Z tego powodu oddziałują na poziom odżywienia naszego organizmu. Węglowodany są głównym źródłem energii. Z tego powodu często są zalecane do spożywania przed treningami.

spalacz tłuszczuPobudzają ciało i zwiększają jego wydolność. Jednak należy pamiętać, że jest to krótkotrwały proces. Z tego powodu miedzy posiłkami powinny być zachowane właściwe odstępy. Tylko wtedy będziemy mogli pracować wydajnie przez cały dzień. Witaminy i minerały również wpływają na funkcjonowanie poszczególnych układów. Zachowanie ich w prawidłowych ilościach w posiłkach może uchronić nas przed licznymi schorzeniami. Dzięki temu mamy również szansę wyeliminować liczne dolegliwości, które nam towarzyszą. Warto planować jadłospis.

Sposoby na wzmocnienie żył kończyn dolnych

Sposoby na wzmocnienie żył kończyn dolnych

O tym jak ważną rolę w naszym organizmie odgrywa prawidłowo funkcjonujący układ krwionośny nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Dzięki niemu komórki naszego ciała zaopatrywane są w tlen i substancje odżywcze, a także pozbywają się szkodliwych produktów przemiany materii. W układzie krwionośnym najdłuższą i najtrudniejszą drogę do pokonania ma krew płynąca żyłami kończyn dolnych. Jedynie zdrowe, nieuszkodzone naczynia, o elastycznych ścianach i sprawnych zastawkach są w stanie dostarczyć ją z powrotem do serca. Niestety problemy z układem żylnym są coraz częstsze. Wśród czynników zwiększających ryzyko ich wystąpienia są uwarunkowania genetyczne, wiek czy zbyt mało ruchu. Choroby żył jak zapalenie żył powierzchownych czy żylaki nie tylko są przyczyną nieestetycznych zmian, ale przede wszystkim wpływają na obniżenie jakości naszego życia. Dlatego jeszcze zanim pojawią się ich pierwsze symptomy warto zadbać o wzmocnienie żył nóg.

Miejsce stworzone dla fanów wysiłku fizycznego i dobrej kondycji

0
suplementy

Dbanie o wysportowaną, dobrze umięśnioną sylwetkę od wielu już lat urosło do rangi mody. Systematyczne wizyty na siłowni, regularne bieganie albo odwiedzanie basenu to w dzisiejszych czasach dowód troski o zdrowie, a niekiedy również doskonały pomysł na życie towarzyskie i kreatywne spędzanie czasu wolnego. Wielu regularnych bywalców sal treningowych, bieżni i siłowni czasami stawia przed swoimi organizmami nierealistyczne wymagania, oczekując od swoich mięśni i stawów wysiłku ponad miarę. Każdy, nawet najbardziej wydolny organizm ma swoje granice.

Jak ważny jest magnez?

0
magnez

Najpopularniejszym źródłem magnezu jest czekolada, przede wszystkim gorzka. Prawdopodobnie raczej nie da się namówić osób, które intensywnie trenują do jedzenia czekolady w celu uzupełnienia niedoborów magnezu. Osoby, które intensywnie trenują raczej są na diecie, a czekolada oprócz sporych ilości magnezu zawiera także wiele kalorii, więc lepiej jest zdecydować się na uzupełnienie niedoboru magnezu za pomocą zbóż lub orzechów, ewentualnie suplementów diety.

ZOBACZ TEŻ