schodołaz

Osoby z niepełnosprawnościami chcą uczestniczyć w życiu publicznym, pracować i funkcjonować tak samo jak osoby w pełni zdrowe. Takie zachowanie z ich strony nie powinno nikogo dziwić, gdyż niepełnosprawność fizyczna nie przeszkadza w podjęciu pracy umysłowej w biurze, na uczelni wyższej oraz w wielu innych miejscach. Dodatkowo coraz więcej firm myśli o zatrudnieniu pracownika z niepełnosprawnością w celu korzystania z jego doradztwa w zakresie wspierania klientów o podobnych potrzebach. Przeszkodą dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich są jednak bariery architektoniczne w postaci schodów. Z pomocą przychodzą tu schodołazy.

  1. Czym są schodołazy dla niepełnosprawnych?
  2. Jakie są zalety schodołazów?

Schodołazy są przeznaczone do wspierania osób z niepełnosprawnościami, które poruszają się na wózkach inwalidzkich. Dotyczy to zarówno dorosłych i dzieci po wypadkach komunikacyjnych, jak i cierpiących na rdzeniowy zanik mięśni, stwardnienie rozsiane i podobne schorzenia. Dzięki schodołazom życie opiekunów osób niepełnosprawnych również staje się łatwiejsze. Sprawdź, co to za urządzenia i dlaczego warto z nich korzystać.

Czym są schodołazy dla niepełnosprawnych?

Schodołazy gąsienicowe i kroczące to urządzenia, które umożliwiają przemieszczanie się na wózku inwalidzkim po schodach w sposób bezpieczny. Wózek jest montowany do schodołaza, który bez użycia siły i skomplikowanej obsługi osób trzecich, transportuje wózek z osobą niepełnosprawną w dół lub w górę. Dzięki temu rozwiązuje się problemy z samodzielnym przemieszczaniem się mieszkańców kamienic i starych bloków bez windy, w których mieszkają lokatorzy z niepełnosprawnościami.

Schodołazy mogą być używane również w budynkach publicznych. Wykorzystuje się je w urzędach, przychodniach lekarskich, szpitalach, domach spokojnej starości i w innych instytucjach, które są nieprzystosowane do specjalnych potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Bariery architektoniczne w budynkach użyteczności publicznej przestają być dzięki temu problemem.

Zapoznaj się z ofertą nowoczesnych schodołazów gąsienicowych i kroczących na https://www.prolifter.pl/schodolazy-dla-osob-niepelnosprawnych-c-2.html

Jakie są zalety schodołazów?

Główną zaletą schodołazów jest ich niewielki rozmiar i możliwość użytkowania wszędzie tam, gdzie niemożliwe jest zamontowanie windy. Schodołaz bezpiecznie sprowadza wózki inwalidzkie po krętych i stromych schodach, zapewniając jednocześnie komfort osobie niepełnosprawnej. Dzięki temu żadna bariera architektoniczna nie stanowi przeszkody dla osób z niepełnosprawnością, wymagających rozwiązań ułatwiających poruszanie się.