Esperal Warszawa

Antyalkoholowe tabletki esperalu dostępne w aptekach pod nazwą Disulfiram WZF to przełomowy sposób na walkę z uzależnieniem. W momencie zetknięcia się wszywki z alkoholem dochodzi do zatrucia organizmu i silnych skutków ubocznych. Działanie może być słabsze lub silniejsze w zależności od ilości napojów procentowych. Strach przez to wywołany motywuje pacjentów do działania oraz leczenia nałogu. Wszywanie esperalu w Warszawie, czy też innych miastach zdobywa coraz większe zaufanie i staje się szerzej dostępne.

Komu wszywa się esperal? Czy implantacja wszywki jest skuteczna?

Substancja czynna Disulfiram, która częściej nazywana jest wszywką to preparat wybieranych głównie przez osoby uzależnione od alkoholu. Nie jest przyjmowany jak klasyczne kapsułki, chociaż wyglądem je przypomina. Esperal każdorazowo implantuje się nad pośladkiem, głęboko i domięśniowo. Lekarz nie umieszcza leku bezpośrednio pod skórą pacjenta, aby alkoholik nie mógł go wyczuć ani samodzielnie usunąć. Według wielu pacjentów wszywka alkoholowa w Warszawie ułatwia to, co najbardziej kłopotliwe podczas leczenia alkoholizmu, czyli trzeźwość. Abstynencja wymuszana jest z powodu prawdopodobnego, lecz trudnego do pełnego przewidzenia działania esperalu. Warto jednak zauważyć, że tylko ponowne sięgnięcie po alkohol wywołuje negatywne dla organizmu i psychiki działanie. Przede wszystkim dochodzi do zatrucia alkoholowego. Symptomy można niekiedy pomylić z kacem, ponieważ niektóre są podobne, ale ogólnie silniej wpływają na samopoczucie. Zawroty głowy, uczucie lęku, apatia, bóle żołądka i torsje to tylko jedne z popularnych następstw – zwykle odczuwane po 5-10 minutach. Głównie to ilość alkoholu decyduje o szkodliwości leczenia esperalem. Pijący pacjenci narażają się na zawał, ślepotę, problemy krążeniowe, a nawet zgon. Dlatego zaszycie alkoholowe to zabieg wyłącznie dla osób, które rozumieją, czym grozi spożycie alkoholu i co może wywołać Disulfiram. Dla niektórych wszywka alkoholowa to ostateczny wybór, a w przypadki innych sposób na dodatkową motywację do pozostania w trzeźwości bez przerw.

Jak przygotować organizm do zaszycia esperalu w Warszawie?

Częstym pytaniem zadawanym przez pacjentów jest, jak przestać pić. Domowe sposoby rzadko pomagają, a nawet jeśli to na chwile i często kończą się kolejnym ciągiem. Odpowiedzią na to niekończące się koło może być lek esperal. Aby implantacja wszywki alkoholowej mogła się odbyć, potrzebna jest trzeźwość trwająca dłużej niż 24 godziny. Taka nagła abstynencja nie zawsze może być bezbolesna zez względu na zespół abstynencyjny i towarzyszący mu głód alkoholowy. Wtedy najlepiej jest się odtruć. Detoksykacja nie tylko wypłucze ciało z trujących substancji, ale ustabilizuje również gospodarkę wodno-elektrolitową o potrzebne witaminy i minerały. Brak promili we krwi to najważniejszy etap przygotowania do wszywki esperal w Warszawie. Poza tym pacjenci nie wykonują żadnych badań. Skierowania oraz recepty również są zbędne, ponieważ leczenie wszywką nie jest refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Czy implantacja może boleć?

Żaden doświadczony chirurg nie sprawi, że zabieg wszycia esperalu będzie wywoływać ból. Po to właśnie przez implantacją wstrzykiwane jest znieczulenie miejscowe. Sam proces gojenia się może wywoływać delikatny dyskomfort – rana może swędzieć, ale to naturalne odczucie.

Najważniejsze informacje o zabiegu implantacji leku esperal:

  1. Zaszycie i konsultacja trwają w sumie 30 minut.
  2. Pacjenci nie są usypiani – na tak krótki czas lekarze nie stosują narkozy.
  3. Nacięcie nad pośladkiem ma tylko kilka centymetrów, a blizna jest prawie niewidoczna.
  4. Na czas działania leku Disulfiram NIE MOŻNA pić alkoholu.
  5. Oryginalnego esperalu nie widać pod skórą – nikt nie dowie się o zabiegu zaszyciu.
  6. Wszywka decyduje o prędkości metabolizmu alkoholu przez 8 miesięcy do roku.

Stosowanie esperalu nie wyklucza wykorzystywania innych metod leczenia alkoholizmu. Terapia jest szczególnie wskazana dla każdego pacjenta.

Gdzie można zaszyć się w stolicy? Jaka jest cena wszywki w Warszawie?

Metody farmakologiczne takie jak detoks alkoholowy czy implantacja esperalu nie są dostępne bezpłatnie. Na wizytę można umówić się tylko w klinice prywatnej albo ośrodku leczenia uzależnienia. Lekarze z wieloletnim doświadczeniem nieczęsto oferują wizyty domowe. Zabieg w gabinecie chirurgicznym jest bezpieczniejszy ze względu na sterylność warunków i dostępność sprzętu medycznego. Pacjenci w momencie zapisywania się na konsultację najczęściej pytają o dostępne warianty i cenę esperalu. W Warszawie proces leczenia zaczyna się od kwoty 700 zł. Szwy, rodzaj antybiotyku i ilość wszywek alkoholowych powodują, że koszty rosną. Dlatego warto jak najszybciej rozpocząć walkę z nałogiem, szczególnie w trosce o własne zdrowie.

Tekst artykułu przygotowany po konsultacji z lekarzem wszywającym esperal w Warszawie.