Popatrz na to, jak wygląda Twoja skóra i przeanalizuj jaka jest jej kondycja, a dowiesz się, w jakim stanie jest Twój organizm w ogóle. Cera w szczególności to zwierciadło naszej formy zdrowotnej. Jeżeli widzisz coś niepokojącego na Twojej twarzy, przykładowo zaczerwienienia, wysypki, wypryski i pozatykane pory czy trądzik, to znak, że prawdopodobnie w Twoi organizmie zgromadzonych jest zbyt wiele toksyn i potrzebujesz gruntownego oczyszczenia. Jak? W tym celu niesamowicie korzystny może okazać się w swych skutkach banalny sposób detoksykacji, jakim jest szklanka ciepłej wody z cytryną o poranku.

Jemy zanieczyszczone produkty, spożywamy zbyt wiele artykułów przetworzonych, zbieramy rozmaite toksyny z otaczającego nas środowiska. Wszystko to natomiast pogarsza stan zdrowotny i cerę. Jeżeli skutecznie wyzbędziemy się zalegających drobnoustrojów i bakterii, możemy liczyć na natychmiastową poprawę skóry, która będzie piękna, lśniąca, zdrowa i odżywiona.

Jak oczyścić organizm z toksyn wodą z cytryną?

Cudowna mikstura

Wystarczy, że wyrobimy sobie nawyk wypijania co dzień, co rano szklanki ciepłej wody ze świeżo wyciśniętym sokiem z połowy cytryny. Koniecznie musimy taką miksturę wypijać rano, przed zjedzeniem czegokolwiek. Tak zdrowy sposób na rozpoczęcie dnia na pewno pociągnie za sobą również lepsze samopoczucie. Nie śpiesz się jak zawsze, usiądź i daj Twojemu organizmowi się przebudzić. Zastąp klasycznie spożywaną filiżankę kawy właśnie charakteryzowaną tu szklanką wody z cytryną. Takie przyzwyczajenie warto mieć na stałe, bowiem wtedy utrzymamy oczyszczony organizm trwale, ale w ostateczności na kompletne oczyszczenie wystarczy 21 dni, pod warunkiem, że nie opuścimy żadnego dnia spożywania naszej mikstury. Pierwsze oznaki poprawy zobaczymy nie od razu, ale po kilku tygodniach od rozpoczęcia kuracji. Widoczna będzie nie tylko poprawa jakości cery, ale także całego ciała. Znikną cienie pod oczami, skóra oczyści się, wyzbędzie szpecących ją zmian, a my będziemy mieć z każdym dniem przeciągania naszej kuracji lepszy nastrój i więcej energii o poranku. Co więcej, nie będziemy tyć, usprawnimy swój metabolizm i łatwiej będzie nam kontrolować wagę.

Szereg działań

Zastosowanie ciepłej wody z cytryną pozwala przede wszystkim na uregulowanie pracy jelit, a wraz z tym normuje się wygląd cery. W takiej mieszance zalecanej do wypijania co świt, znajdują się spore ilości błonnika pektynowego, który zabezpiecza ścianki przewodu pokarmowego i w ten sposób uniemożliwia zaleganie pokarmu w jelitach, co zdarza się często dlatego, że żywność w nich po prostu się przykleja. Nie ma zatem procesu gnicia przyswojonego przez nas pokarmu, nie robią się żadne niestrawności i problemy gastryczne. Mniejsze się także wchłanianie cukru z przedostającego się do organizmu pożywienia. W konsekwencji tego dłużej jesteśmy syci i nie podjadamy. Nie ma zaparć i nie zalega kał.

Co więcej, ze względu na ogromną ilość właściwości odżywczych zawartych w soku z cytryny takich jak potas czy wapń, witamina A czy żelazo, możliwe jest normowanie pracy układu nerwowego, wspomaganie funkcji mózgowych oraz poprawa stanu serca. Jest to skuteczna forma ochrony przeciwko bakteriom i wirusom.