Palisz regularnie papierosy? Mieszkasz w dużym mieście, w którym jest smog? A może jesteś narażony na wdychanie dymu tytoniowego czy spalin? W każdym z tych przypadków skutecznym sposobem na konkretne, solidne oczyszczenie naszych płuc okaże się olejek miętowy. Dlaczego akurat ten składnik i w jaki sposób on odziała, dowiesz się z poniższych fragmentów naszego poradnika.

Olejek miętowy jest znany od wielu lat. Już dawno dostrzeżono jego dobroczynny wpływ na ludzki organizm. Jest swego rodzaju naturalnym wspomagaczem w leczeniu rozmaitych czynników chorobowych. Jest dobrym sposobem redukowania bólu mięśniowego, łagodzi intensywne migreny, stosowany jest przy kłopotach trawiennych oraz wykorzystywany w leczeniu dysfunkcji układu oddechowego.

Jak oczyścić płuca przy użyciu olejku miętowego?

Główny skład

Podstawowym składnikiem olejku miętowego tak cennego dla naszego organizmu jest mentol. Daje on specyficzny posmak i silny aromat oraz uczucie charakterystycznego chłodzenia. Poza nim, w produkcie tym znajduje się także duża ilość witaminy A oraz witaminy C. Zawarte są w olejku również minerały i kwasy tłuszczowe. To rewelacyjny sposób na oczyszczanie górnych dróg oddechowych. W szczególności olejek ten znakomicie sobie radzi z wydzieliną powstającą podczas rozmaitych infekcji.  Jest to prawdziwa kopalnia magnezu, wapnia, fosforu, potasu. Wszystkie one są natomiast niezwykle istotne dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Pozwalają na odżywienie, wspomożenie pracy odporności, jej wyraźne zwiększenie oraz stworzenie bariery zabezpieczającej przed działaniem drobnoustrojów, wirusów, bakterii, toksyn i grzybów.

Sposób oczyszczania

Oczyszczenie płuc poprzez wykorzystanie olejku miętowego jak najbardziej jest możliwe do przeprowadzenia samodzielnie. Jest to znakomity środek do inhalacji. Zastosowanie go w takiej formie i postaci pozwala na zredukowanie negatywnych symptomów takich problemów układu oddechowego jak stany zapalne oskrzeli, grypa, przeziębienie, alergie, astma. Poza inhalacjami możemy także skorzystać z olejku w inny sposób – wmasowując go w klatkę piersiową. Oczyszczanie z zastosowaniem charakteryzowanego tu produktu nie jest w żadnym stopniu negatywne dla naszego zdrowia i nie pociąga za sobą żadnych skutków ubocznych. Z badań przeprowadzonych przez niemieckich specjalistów wynika jednoznacznie, że dzięki mentolowi możliwe jest pozbycie się zalegającego w nosie śluzu. Jeszcze inne analizy specjalistyczne wykazały natomiast, że równie skuteczny w zwalczaniu kłopotów oskrzelowych czy też płucnych jest spray z olejkiem miętowym. Na sześćdziesiąt przebadanych pacjentów, którzy zmagają się z chorobami górnych dróg oddechowych, większość przebadanych uznała olejek miętowy i spray z niego za najlepiej łagodzący symptomy chorób układu oddechowego. Testującym podano szereg różnorodnych olejków eterycznych, ale ten przez nas charakteryzowany okazał się niezawodny i zdecydowanie najsilniej działający spośród wszystkich innych przedstawionych produktów. Wyjątkowo korzystnie wpłynął on nie tylko na zmniejszenie dyskomfortu związanego z występowaniem danych objawów, ale też je całkowicie zwalczył.