Kombajn kosmetyczny – doskonałe rozwiązanie do małego salonu

0
2083

Każdy właściciel wyposażając salon kosmetyczny musi wziąć pod uwagę kilka czynników, przede wszystkim to jakie zabiegi zakład ma oferować klientom, jakim funduszem na inwestycje dysponuje oraz jaka jest powierzchnia salonu. Pamiętać również należy, że najważniejszą rzeczą poza wystrojem i atmosferą będzie znajdujący się w salonie sprzęt kosmetyczny. Warto przed podjęciem decyzji o zakupie przejrzeć rynek i dobrze zastanowić się na co wydać pieniądze.

Co to jest kombajn kosmetyczny?

Kombajn kosmetyczny to wielofunkcyjne urządzenie, łączące w sobie kilka a nawet kilkanaście funkcji. Kombajny można podzielić na urządzenia typu:

  • desktop – małe urządzenia biurkowe, posiadające zazwyczaj kilka funkcji,
  • tower – duże urządzenia wolnostojące, posiadające kilkanaście, nawet 20 funkcji.

Jest to doskonałe rozwiązanie, szczególnie dla małych gabinetów, pozwala bowiem oszczędzić miejsce. Dodatkowo zakup kombajnu jest tańszy niż gdyby kupować poszczególne urządzenia wchodzące w jego skład pojedynczo.

Jakie zabiegi można wykonać za pomocą kombajnu?

Do zabiegów które można wykonywać za pomocą kombajnu należą m.in.:

  • Peeling kawitacyjny, jest to zabieg, który służy oczyszczeniu skóry i przygotowaniu jej do dalszych zabiegów, poprawia on również mikrokrążenie oraz przepływ płynów tkankowych.
  • Mezoterapia bezigłowa, oparta na elektropolaryzacji, wzmocnionej falami ultradźwiękowymi metoda służąca wprowadzaniu substancji czynnych w głąb skóry.
  • Mikrodermabrazja diamentowa – czyli najpopularniejsza metoda złuszczania warstwy rogowej naskórka..
  • Liposukcja ultradźwiękowa  – to zabieg służący redukcji tkanki tłuszczowej i cellulitu oraz modelowaniu ciała za pomocą promieniowania podczerwonego oraz fal ultradźwiękowych.
  • Dermomasaż – zabieg polegający na oddziaływaniu na tkankę łączną za pomocą podciśnienia i stymulacji mechanicznej co wspomaga naturalne procesy odnowy organizmu
  • Oxybrazja, metoda odnowy skóry polegająca na złuszczeniu martwej warstwy naskórka za pomocą strumienia rozproszonych kropelek soli fizjologicznej.
  • Sonoforeza – metoda manualnego wprowadzania substancji aktywnych w głąb naskórka.
  • Waponizacja – sauna twarzy parą wodną.
  • Mikromasaż – nadający skórze jędrność dzięki usprawnieniu krążenia krwi i limfy.

Każdy z kombajnów jest nieco inny, przed zakupem warto się zapoznać z oferowanymi funkcjami, tak aby jak najlepiej dobrać urządzenie do potrzeb salonu.

Jak kształtują się ceny kombajnów kosmetycznych?

Ceny kombajnów są bardzo zróżnicowane. To ile trzeba będzie zapłacić zależy od wielkości urządzenia, jego jakości oraz tego ile funkcji ono posiada. Ceny w przypadku najprostszych urządzeń mogą zaczynać się nawet od kilkuset złotych. Zaawansowane, wielofunkcyjne kombajny to wydatek nawet kilkudziesięciu tysięcy.

To że kombajn jest drogi nie zawsze musi oznaczać że będzie dobry. Kupując tego typu urządzenie warto poczytać opinie innych użytkowników. Warto zwrócić też uwagę długość gwarancji, pakiet oferowanych wraz ze sprzętem szkoleń, jakość materiałów z których sprzęt jest wykonany, intuicyjność obsługi czy łatwość rozbudowy.

Jakie są podstawowe zalety kombajnu kosmetycznego?

Główną zaletą kombajnu jest jego wielofunkcyjność. Nie bez znaczenia jest także mały rozmiar, co przydaje się szczególnie jeśli salon ma mały metraż. Atutem będzie także cena. Na pierwszy rzut oka może się ona wydawać wysoka, ale w porównaniu z kosztem zakupu pojedynczych urządzeń jest to opłacalna inwestycja.

A jakie wady ma kombajn kosmetyczny?

Podstawową wadą kombajnu jest to, że nie zawsze można go dopasować w 100% do swoich potrzeb i niektóre funkcje pozostaną niewykorzystane. Chociaż coraz więcej firm oferuje całkowitą dowolność w wyborze funkcjonalności. Czasami zdarza się też niestety, że urządzenia wchodzące w skład kombajnu są gorszej jakości niż byłby gdyby kupić je oddzielnie.

Kombajny kosmetyczne będą miały tyle samo zwolenników co przeciwników. Jak najbardziej może to być udany i korzystny zakup, warto go jednak dobrze przemyśleć i zastanowić się co naprawdę jest potrzebne w salonie.

Źródło: https://maxmedik.pl/