Schorzenie takie jak łokieć tenisisty wymaga niezwłocznej konsultacji ze specjalistą, który dobierze indywidualnie dopasowane leczenie pozwalające zniwelować nieprzyjemne objawy i zapobiec pogłębieniu choroby.

Wyczynowe uprawianie sportu wiąże się często z urazami, które dają się we znaki w życiu codziennym, utrudniając sprawne funkcjonowanie i uniemożliwiając aktywność sportową. Jednym z nich jest tzw. łokieć tenisisty. Schorzenie to może w najcięższym wypadku wymagać operacji. W lżejszych przypadkach leczy się je falą uderzeniową oraz wstrzykiwaniem bogatopłytkowego osocza. Ogólnie rzecz biorąc – jego leczenie polega na pobudzeniu uszkodzonych tkanek do intensywnej regeneracji. Stosuje się również niezbędną do szybszego wyzdrowienia rehabilitację z wykwalifikowanymi specjalistami z wieloletnim doświadczeniem w tej dziedzinie.

Klinika  Handproject Clinic http://www.handproject.pl to jedno ze specjalistycznych miejsc, w którym można poddać się efektywnemu leczeniu nie tylko łokcia tenisisty, ale i innych schorzeń i urazów kończyny górnej i dolnej – na przykład przykurczu palców czy dłoni. W Klinice można wykonać zaawansowane technicznie zabiegi chirurgiczne, takie jak artroskopia stawów, zabiegi mikrochirurgiczne, alloplastyki stawów, rekonstrukcja ścięgien, więzadeł oraz leczenie złamań.