Katowice – to dzisiaj bardzo prężnie rozwijające się miasto. wraz z rozwojem gospodarczym i przemysłowym można zauważyć swoisty wzrost liczby gabinetów medycyny estetycznej. Reklamowaną często tam usługą jest liposukcja laserowa Katowice. Na co pomaga ta metoda? Czy rzeczywiście jest skuteczna? A bezpieczna? Na te wszystkie pytania znajdą Państwo odpowiedź w poniższym tekście.

Liposukcja Katowice – co to za zabieg?

Na początek warto powiedzieć kilka słów o tym, czym w zasadzie jest liposukcja laserowa. Otóż jest to metoda umożliwiająca usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej. Co ważne – słowo „nadmiar” jest tu swego rodzaju słowem kluczowym. Należy podkreślić bowiem na samym wstępie bardzo wyraźnie, że liposukcja laserowa nie jest metodą leczenia otyłości ani nawet nadwagi. Służy ona do modelowania ciała. Najczęściej tłuszcz gromadzi się w specyficznych okolicach jak ramiona, brzuch, uda, kolana, twarz, szyja, a u mężczyzn dodatkowo klatka piersiowa – tworzy się ginekomastia. Jeśli nie udaje nam się w żaden sposób usunąć tego tłuszczu za pomocą ćwiczeń czy diety, warto zastanowić się właśnie nad liposukcją laserową.

Liposukcja Katowice – opis zabiegu

Jak dokładnie wygląda taki zabieg liposukcji laserowej Katowice? Otóż używany jest laser, który generuje ciepło w tkance, niszcząc tym samym komórki tłuszczowe. Co szczególnie istotne – zabieg w zasadzie jest bezpieczny, nie obserwuje się raczej żadnych działań niepożądanych. Warto jeszcze zaznaczyć, że liposukcja trwa najczęściej od 30 do 60 minut. Efekt widoczny jest w zasadzie już od razu, jednak szczególnie wyraźny jest średnio po dwóch tygodniach. Warto jeszcze wspomnieć, że w zasadzie na zabieg musimy przeznaczyć tylko jeden dzień – jest on bezbolesny i nieinwazyjny.

Liposukcja laserowa Katowice

Ważny jest także fakt, że każdy zabieg poprzedzony jest konsultacją u chirurga, który będzie go wykonywał. Lekarz zbada nas dokładnie i oceni, czy rzeczywiście nie występują żadne przeciwskazania, co będzie trzeba zrobić itd.

Dobry gabinet liposukcji laserowej Katowice

W jaki sposób znaleźć dobrą liposukcję Katowice? Najprościej jest prowadzić poszukiwania przez Internet. Tu jednakże pamiętajmy o kilku rzeczach. Przede wszystkim przeglądając komentarze i opinie, w żadnym razie nie ufajmy im zupełnie bezkrytycznie. Ponadto nie wybierajmy gabinetu tylko i wyłącznie pod kątem ceny – bardzo tanie albo bardzo drogie w porównaniu do innych zabiegi powinny nas zmotywować przynajmniej do zadania sobie pytania – dlaczego tak jest?

Źródło: http://www.lipoline.pl/