Olej z konopi

Chociaż olej konopny otrzymuje wiele pozytywnych recenzji, nadal jest uważany za kontrowersyjny. Coraz bardziej popularne staje się mówienie o swoich obawach przez osoby zainteresowane olejem konopnym. Dzięki temu możemy obalać mity i promować informacje, które są prawdziwe. Należy podkreślić, że organizm każdej osoby jest inny pod względem tolerancji na ten środek. Informacje te można uzyskać na podstawie wagi i wzrostu. Choć uogólnienia nie są zalecane, można założyć, że większa waga będzie wymagała nieco większej dawki.

Zalecane dawkowanie oleju konopnego

Przedawkowanie może powodować działania niepożądane, takie jak nudności i zawroty głowy u pacjentów otrzymujących radioterapię lub chemioterapię. Czasami problemem mogą być również wymioty. Jest to jednak częsty efekt uboczny zabiegów olejowych i chemioterapii. Zmęczenie i senność nie muszą być problemem. Są to normalne reakcje, które zazwyczaj ustępują po pierwszym etapie. Jeśli pacjent obawia się skutków ubocznych leczenia olejem, zaleca się, aby przyjmował go na jedną do dwóch godzin przed snem. Osoby, które sądzą, że przedawkowały nie powinny się niepokoić. Mamy do czynienia z substancją, która jest naturalna i śmiertelne przedawkowanie nie jest możliwe.

Jak podawać olej konopny pacjentom?

Pacjenci w każdym wieku mogą stosować olej konopny, nawet ci, którzy są starsi lub mają specjalne potrzeby. Należy go stosować z rozwagą i nie podawać w pośpiechu. Lepiej stosować się do ustalonych zaleceń, zwłaszcza że nie są one tak trudne, jak mogłoby się nam początkowo wydawać. Wymieszanie 1 grama oleju konopnego i 20 gramów wysokiej jakości organicznego oleju tłoczonego na zimno jest najlepszym sposobem na rozpoczęcie. Z czasem można dostosować proporcje, aby faworyzować olej konopny. Ważne jest jednak, aby powoli przyzwyczajać do niego pacjenta. Pierwszym krokiem jest podgrzanie oleju. Należy to zrobić na małym ogniu, ponieważ olej topi się w temperaturze 75 stopni Celsjusza. 20-mililitrowa igła doustna może być użyta do wydobycia oleju, gdy stanie się on płynny. Z dwóch strzykawek można uzyskać 20 gramów oleju. Jest to wystarczająca ilość do pierwszego etapu leczenia olejem z konopi. Dowiedz się więcej o oleju z konopi i jego dawkowaniu na stronie http://konopny-swiat.pl/

Przygotowanie oleju konopnego

Olej powinien być najpierw wyciśnięty do małych słoików do konserw. Gdy olej konopny znajdzie się w słoiku, należy go podgrzać w garnku z wodą. Olej konopny sprzedawany jest zazwyczaj w strzykawkach doustnych o różnych pojemnościach. Naszym podstawowym zadaniem jest wyciśnięcie 1 ml do słoika. Następnie ważne jest, aby pozwolić mieszaninie olejów usiąść na chwilę, zanim ją użyjesz. Jest to dobry moment na zachowanie ostrożności, ponieważ mieszanina olejów zmienia kolor na przyjemny, jasnozielony. Możemy sięgnąć po 10-mililitrową strzykawkę doustną, aby umieścić w niej przygotowany preparat. Oleje konopne posiadają kannabinoidy. Najlepsza dawka w początkowej fazie to 1 gram oleju dwa razy dziennie, rano i po południu. Dzięki temu pacjent może dostosować się do pierwszej dawki i otrzymuje około 0,1g czystego oleju konopnego dziennie. Zalecana dawka powinna być zwiększana raz na tydzień. Jeśli jednak pacjent dobrze toleruje dawkę i jesteśmy w stanie obserwować jego reakcje, możemy przyspieszyć ten proces. W ciągu pierwszego miesiąca możliwe jest przyjmowanie nawet 1 grama czystego oleju z konopi dziennie.