Operacje plastyczne nosa

Zmienienie pewnych cech swojego wyglądu od wielu lat możliwe jest dzięki medycynie estetycznej i chirurgii plastycznej. Nierzadko obie te dyscypliny nauki łączą swoje siły, by uzyskać jeszcze lepsze i bardziej zadowalające efekty. Dzisiejsze techniki pracy chirurgów pozwalają na zmienienie niemal każdej cechy naszego wyglądu w sposób bezpieczny, przemyślany i w zasadzie całkowicie bezbolesny.

Wskazania do plastyki nosa

Nieestetyczny nos, który jest zbyt szpiczasty, za duży, za mały, posiada garbki i inne cechy, których chcemy się pozbyć, to częste powody, przez które pacjenci decydują się na operację plastyki nosa. Oczywiście inne wskazania należy omówić z lekarzem specjalistą w czasie konsultacji, która ostatecznie zakwalifikuje nas do zabiegu bądź też nie. Lista przeciwwskazań jest jednak stosunkowo krótka i zwykle nie będzie problemu z kwalifikacją do zabiegu.

Czy operacje plastyki nosa są bezpieczne?

Operacje plastyczne są przy dzisiejszej medycynie i obecnych standardach niemal całkowicie bezpieczne dla pacjentki. Zdecydowanie lepsze są również efekty, aniżeli miało to miejsce przy operacjach wykonywanych przed kilkoma dekadami. Korekta nosa dla pacjentów zwykle jest zabiegiem niezwykle stresującym, z racji na to, jak istotny jest to element naszego wyglądu. Dzięki profesjonalnemu personelowi i najlepszym lekarzom pracującym w Linea Corporis możemy mieć pewność, że efekt będzie absolutnie oszałamiający. Więcej informacji o tym znajdziecie pod adresem https://www.lineacorporis.pl/operacje-plastyczne-dla-kobiet/plastyka-nosa

Jak odbywa się zabieg i jak długo trwa rehabilitacja?

Przed zabiegiem będziemy musieli wykonać kilka podstawowych badań, które sprawdzą nasz ogólny stan zdrowia. To przede wszystkim morfologia krwi z rozmazem, OB. i układ krzepnięcia, elektrolity, glikemia, a w niektórych przypadkach również zestaw badań dodatkowych. Następnie odbywa się zabieg i nawet tego samego dnia zostaniemy wypisani do domu. Zabieg odbywa się w znieczuleniu ogólnym i trwa zwykle mniej niż dwie godziny. Oczywiście po samym wypisaniu do domu nie powinniśmy od razu wracać do codziennego trybu życia. Czas rekonwalescencji zależnie od tego jak zareaguje nasz organizm zwykle wynosi do 14 dni, a już po 7-10 dniach możemy wracać do pracy i funkcjonować normalnie. Do tego czasu na naszej twarzy mogą pjawiać się obrzęki i zasinienia. Typowe są również minimalne problemy z oddychaniem.

Klinika LineaCorporis wykonuje swoją pracę również w czasie pandemii koronawirusa, dbając jednocześnie o odpowiedni poziom bezpieczeństwa i zapewniając swoim pacjentom ciągłość korzystania z usług chirurgii plastycznej.