Z kranu, z butelki lub z generatora wody wodorowej – którą wodę wybierzesz? Okazuje się, że ta ostatnia jest najzdrowsza i wcale nie kosztuje wiele. Sprawdź, dlaczego warto regularnie sięgać po wodę H2.

Poznaj wodę Redox, czyli wodę z wodorem

Woda wodorowa to nie nowość – mówi się o niej od dawna, a japońscy naukowcy od lat 80-tych ubiegłego wieku poznają jej właściwości. To właśnie dzięki tym badaniom wiadomo, że woda Redox wykazuje pozytywne działanie na organizm człowieka. Dlaczego warto ją spożywać? Dziś wiadomo, że woda wodorowa:

  • to skuteczny antyoksydant – dzięki temu, że wypłukuje ona z organizmu wolne rodniki, zapobiega rozwojowi wielu chorób (np. miażdżycy, choroby Parkinsona) i ogranicza tym samym stres oksydacyjny,
  • ma korzystny wpływ na homeostazę organizmu – usuwając toksyny, przyczynia się do zachowania równowagi w organizmie i tym samym jego prawidłowego funkcjonowania,
  • wykazuje działanie anti-ageing – ma to związek z usuwaniem wolnych rodników z organizmu, dzięki czemu procesy starzenia się organizmu zostają spowolnione.

Dzięki swoim właściwościom woda Redox jest coraz częściej w centrum zainteresowania osób, które chcą o siebie zadbać i zachować na dłużej zarówno dobre samopoczucie, jak i wygląd.

Kto powinien spożywać wodę Redox?

Jak się okazuje, woda Redox to idealne rozwiązanie dla wszystkich – mogą ją spożywać zarówno dzieci, osoby dorosłe, jak i osoby starsze. Nawet codzienne spożywanie wody H2 nie wpływa negatywnie na organizm człowieka, bo nadmiar wodoru jest systematycznie usuwany.

Woda Redox to idealne rozwiązanie z punktu widzenia osób, które dbają o swoje zdrowie i samopoczucie. Ponieważ wodór molekularny przenika w głąb komórek, gdzie bierze udział w wielu procesach i w efekcie je wzmacnia, spożywanie wody wodorowej jest zalecane sportowcom. Jeżeli biegasz, pływasz lub intensywnie jeździsz na rowerze, to wiesz, że liczy się wydajność. Spożywając wodę Redox, możesz osiągać jeszcze lepsze efekty niż dotychczas.

Gdzie kupić wodę Redox?

Współcześnie woda Redox jest dostępna w niektórych sklepach spożywczych w butelkach o różnej pojemności. Systematyczne nabywanie wody w butelkach to jednak spory kłopot – konieczne jest nieustanne odwiedzanie sklepu. Alternatywą jest generator wody Redox, za pomocą którego można samodzielnie wyprodukować wodę wodorową.

Aktualnie na rynku jest dostępny szeroki wybór generatorów wody wodorowej. Na który się zdecydować? Terapeutyczne działanie wykazuje jedynie woda Redox o stężeniu wodoru molekularnego wynoszącym co najmniej 1,2 mg/L. Gdy będziesz zapoznawał się z ofertami poszczególnych producentów, zwróć szczególną uwagę właśnie na ten parametr.

Dane na podstawie: https://wodah2.com/woda-redox-co-warto-o-niej-wiedziec/