Rehabilitacja - kierunek przyszłości

Od momentu wejście w życie ustawy o zawodzie fizjoterapeuty, zawód ten cieszy się coraz większym prestiżem i polarnością. Nie powinien zatem dziwić fakt, że coraz więcej młodych osób decyduje się na studia z dziedziny rehabilitacji. Jest to jeden z nielicznych zawodów, który gwarantuje pracę w przyszłości. Wynika to z coraz większego zapotrzebowania na specjalistów potrafiących wykonać masaż leczniczy oraz profesjonalne zabiegi rehabilitacyjne.

Droga do tego zawodu nie jest jednak usłana różami, gdyż już na początku maturzysta musi wykazać się dobrym wynikiem egzaminu dojrzałości. Same studia nie należą też do najłatwiejszych i oprócz dużej dawki umiejętności praktycznych, dobry fizjoterapeuta musi posiadać obszerną wiedzę z dziedziny fizjologii, anatomii itd. Warto jednak podjąć ten trud, gdyż na końcu czeka dobrze płatna praca dająca satysfakcję i zadowolenie.

Rehabilitacja studia – wymagania

Edukacją na kierunku fizjoterapia zajmują się państwowe uczelnie medyczne oraz akademie wychowania fizycznego. Jednak także uczelnie prywatne kształcą bardzo dobrych specjalistów. Więcej informacji na ten temat znajdziesz pod adresem mum.edu.pl.

W większości szkół wyższych maturzysta musi wykazać się zdaniem biologii, chemii, fizyki na poziomie rozszerzonym. Każda uczelnia podaje inne wymagania, jednak najbardziej uniwersalnym i najczęściej spotykanym jest egzamin dojrzałości z biologii.

Rehabilitacja studia – praca

Społeczeństwo europejskie coraz bardziej się starzeje. Zapewne wiele razy słyszałeś już to zdanie, ale wynika z niego jedna bardzo ważna informacja. Z biegiem lat będzie coraz więcej osób starszych, schorowanych, którzy będą potrzebowali pomocy rehabilitantów, aby móc sprawnie funkcjonować w społeczeństwie. Warto także podkreślić, że obecnie duża część ludzi nie zwraca uwagę na odpowiednią ilość ruchu i prowadzi typowo siedzący tryb życia, co będzie powodowało problemy z kręgosłupem w przyszłości. Dlatego osoby studiujące fizjoterapię nie będą musiały martwić się o zatrudnienie. Państwowa służba zdrowia nie przekazuje odpowiedniej ilości środków na rehabilitację i nie zatrudnia zbyt wielu specjalistów w tej branży. Jednak społeczeństwo coraz częściej korzysta z prywatnych usług fizjoterapeuty, dzięki temu prywatne gabinety cieszą się naprawdę dużym powodzeniem.