Jak wybrać prywatne ubezpieczenie zdrowotne?

Zdrowie powinno być dla nas niezwykle cenną wartością – raz utracone może dokuczać przez resztę życia. Dlatego właśnie dobrze jest zadbać o nie odpowiednio wcześnie. Nie wystarczą jednak zdrowa dieta i aktywność fizyczna. Potrzebna okaże się także odpowiednia polisa.

Zakup ubezpieczenia zdrowotnego jest dobrym i niedrogim zabezpieczeniem na przyszłość. Nie możemy mieć pewności, że w najbliższym czasie nie czeka nas poważna operacja, pobyt w szpitalu lub dłuższe, kosztowne leczenie. Z polisą zdrowotną te wszystkie sytuacje mogą być znacznie łatwiejsze – przynajmniej od kątem finansowym.

Po co właściwie polisa zdrowotna?

Osoby posiadające ubezpieczenie zdrowotne, które opłaca pracodawca, wiedzą doskonale, że kontakt z lekarzem w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia bywa mało komfortowy, szczególnie w okresie jesienno-zimowym, gdy panuje największa zachorowalność na grypę, przeziębienia i anginę.

Składka na ubezpieczenie zdrowotne wynosi 9% pensji, co oznacza, że miesięcznie płacimy całkiem sporo na należną nam opiekę medyczną. Wystarczy jednak dostać skierowanie do endokrynologa, dermatologa czy kardiologa, by okazało się, że na wizytę czekać możemy nawet miesiącami.

Aby uniknąć kolejek, warto zakupić właśnie prywatne ubezpieczenie zdrowotne. Składka nie musi stanowić wysokich kosztów, a wsparcie medyczne możemy uzyskać naprawdę duże.

Polisa zdrowotna nie tylko zapewnia wizytę u lekarza od ręki, gwarantuje również odszkodowanie za każdy dzień pobytu w szpitalu, odszkodowanie za urazy i kontuzje, pomoc w zorganizowaniu rehabilitacji, transport medyczny czy wsparcie psychologa. Liczyć można również na konsultacje przez infolinię medyczną, dowóz leków zaleconych przez lekarza czy darmowe badania. Widać zatem, że część zdarzeń pokrywa się z zakresem występującym w ubezpieczeniu na życie.

Tu od razu warto dodać, że posiadanie dwóch polis – zdrowotnej i na życie – z pokrywającymi się zdarzeniami oznacza, że za ten sam pobyt w szpitalu otrzymamy świadczenie z każdej polisy. Podobnie będzie także z innymi zdarzeniami, jak poważne zachorowanie czy leczenie następstw nieszczęśliwych wypadków.

Jak wybrać dobrą polisę medyczną?

Znalezienie dobrej polisy może stanowić pewnego rodzaju wyzwanie. Oczywiście najważniejsze, by jakość szła w parze z korzystną ceną. Sprawdzając ile kosztuje prywatne ubezpieczenie zdrowotne (www.ubezpieczeniaonline.pl), możemy dowiedzieć się, że cena składki nie musi być wygórowana.

Przede wszystkim ważne jest, by polisa odpowiadała naszym oczekiwaniom. Jeśli wymagamy od polisy zabezpieczenia finansowego – na to zwróćmy uwagę przy porównywaniu ofert. Dla wielu klientów odszkodowanie z tytułu pobytu w szpitalu czy poważnej choroby jest wystarczającą pomocą.

Są jednak osoby, które będą potrzebowały innej formy pomocy niż wyłącznie finansowa – np. transport medyczny, dowiezienie leków zapisanych przez lekarza, wizytę pielęgniarki w domu, darmowe badania czy dodatkowa konsultacja u specjalisty.

Na co zwracać uwagę przy wyborze ubezpieczenia? Należy wziąć pod uwagę wiele rzeczy – to czy aktywnie spędzamy wolny czas, czy mamy kredyt hipoteczny, dzieci na utrzymaniu lub na przykład opiekujemy się ciężko chorymi rodzicami. W każdej z tych sytuacji nasza nagła choroba, kontuzja czy inna zdrowotna niedyspozycja może znacznie skomplikować życie nam oraz naszym bliskim.

Jeśli spędzamy wolny czas uprawiając jakiś sport – warto zadbać o ochronę dla sportowców – wówczas wszelkie złamania i inne kontuzje będą chronione przez polisę. Z kolei te osoby, które mają innych na swoim utrzymaniu – mogą woleć wsparcie finansowe, które pomoże utrzymać dotychczasowy poziom życia w razie nagłej niedyspozycji. Posiadanie kredytu na dom lub mieszkanie również wymaga od nas nieustannego zdrowia – na to jednak nie mamy wpływu, dobrze więc, by w trudnych chwilach być odpowiednio zabezpieczonym.

Gdzie szukać ubezpieczenia zdrowotnego?

Z całą pewnością warto korzystać ze stron w całości poświęconych tematyce ubezpieczeniowej. Znaleźć tam można porady, rankingi czy porównywarki ubezpieczeniowe. Zatem jeśli interesuje nas znalezienie dobrej oferty, prywatne ubezpieczenia zdrowotne na www.ubezpieczeniaonline.pl będzie dobrym pomysłem.

Rankingi ubezpieczeniowe są listą najlepiej ocenianych produktów w danym momencie. Specjaliści w branży ubezpieczeniowej przyznają dostępnym polisom oceny w kilku kategoriach (cena, suma ubezpieczenia, ilość umów dodatkowych, możliwość modyfikacji umowy). Dzięki temu dowiadujemy się zarówno o ciekawych polisach, jak również o towarzystwach ubezpieczeniowych, które wcześniej nie były nam znane, a które być może posiadają bardziej korzystne warunki.

Przydatnym narzędziem z pewnością jest też porównywarka ubezpieczeniowa. Pozwala ona zaoszczędzić nie tylko nasze finanse, ale również cenny czas, jaki musielibyśmy poświęcić na znalezienie dobrego ubezpieczenia. Porównywarka wymaga wypełnienia krótkiego formularza. Zaznaczamy w nim oczekiwania względem polisy oraz nasze możliwości finansowe. Na tej podstawie zostaje przygotowana oferta. Następnie dzwoni do nas konsultant, którego zadaniem jest przedstawienie oferty, podaniu niezbędnych informacji o produkcie. Z konsultantem rozmowa jest niezobowiązująca zatem nie musimy się jej obawiać, natomiast jeśli uznamy, że oferta rzeczywiście jest atrakcyjna – możemy umówić spotkanie z agentem w dowolnie wybranym miejscu, by móc podpisać umowę.

Zakup ubezpieczenia nie musi być trudny, dobrze jednak jest wiedzieć na co zwracać uwagę, mieć okazję do porównania kilku ofert oraz samodzielnego wyboru. Dzięki temu będziemy mogli czerpać korzyści z polisy, jeśli tylko zaistnieje taka potrzeba.