Nasiona marihuany

Nasiona marihuany można w dużym uogólnieniu podzielić na dwie kategorie. Chodzi o zwykłe nasiona oraz o automaty – nazywane też nasionami autoflowering. Te ostatnie są zdecydowanie częściej kupowane i cieszą się większą popularnością. W czym tkwi ich wyjątkowość? Tego dowiesz się z tekstu poniżej. Zapraszamy do krótkiej lektury przygotowanej we współpracy z Tanie Sianie.

Autoflowering – czyli magia nasion marihuany

Nasiona konopi to dość kontrowersyjny temat w naszym kraju. Sama roślina jest nielegalna (zarówno jej uprawa jak i spożywanie) o ile tylko zawiera w sobie psychodeliczną substancję THC. Inaczej wygląda sytuacja z suszem CBD oraz samymi nasionami, które można posiadać bez obaw o jakiekolwiek negatywne konsekwencje prawne.

Podział na automatyczne i zwykłe nasiona marihuany najlepiej wyjaśnić opisując cykl wzrostu samej rośliny. Po zasianiu rozpoczyna się pierwszy etap jej życia – czyli cykl wzrostu. W jego trakcie roślina unosi się ku górze, wypuszcza kolejne pędy i listki. Rozrasta się również na boki, wytwarzając coraz więcej łodyżek odstających w różne strony.

Etap wzrostu kończy się po upływie kilku tygodni. Wówczas, roślina przestawia się na etap kwitnienia. Zamiast rozwijać dalej wielkość swoich pędów, zaczyna wytwarzać na nich puszyste kwiatostany. To właśnie w nich znajdują się najbardziej pożądane substancje z rodziny kannabinoidów – w tym niezwykle popularne ostatnio CBD. Przejście od wzrostu na kwitnienie dokonuje się w przypadku dzikich roślin za sprawą światła. Jego malejąca w ciągu dnia ilość (konopie rosną w okresie wiosna-lato) sprawia, że roślina przestawia się z jednego cyklu życia na drugi.

Nasiona proste w obsłudze – czyli nasiona automatyczne

Nasiona automatyczne tym różnią się od zwykłych, że wyrastająca z nich roślina jest nastawiona na automatyczną zmianę okresu wzrostu na kwitnienie, nawet bez ingerencji samego słońca. Czyli niezależnie, czy roślina taka wzrastać będzie na świeżym powietrzu, czy w domowej szklarni, przejście od jednego cyklu do drugiego i tak się dokona, nawet bez zmian w samym naświetleniu.

Jest to duże uproszczenie hodowlane – zamiast obserwować roślinę pod lupę i zastanawiać się, czy to już moment na zmianę programu oświetleniowego, czy może poczekać jeszcze kilka dni – możesz po prostu się tym nie przejmować. Roślina sama wyczuje, czy jest już gotowa i zmieni swój program wzrostu na kwitnienie.

Na koniec warto podkreślić, że dostępne w naszym kraju nasiona marihuany są przeznaczone wyłącznie do celów kolekcjonerskich. Oznacza to, że nie można na ich bazie hodować roślin, ani używać ich do innych niż deklaratywnie kolekcjonerskich celów. Wszystkim amatorom nasionek polecamy jednak kontakt ze sklepami konopnymi oraz innymi placówkami specjalizującymi się w handlu kolekcjonerskim.

Wyselekcjonowane i oryginalne kolekcjonerskie nasiona marihuany znajdziemy na https://www.taniesianie.pl/. Oprócz najczęściej popularnych w naszym kraju odmian, w asortymencie znalazły się też zupełnie nowe krzyżówki, eksperymentalne mutacje oraz odmiany dotąd nieeksplorowane w naszym kraju.