Pieluszki bambusowe

Skompletowanie wyprawki dla nowo narodzonego dziecka wbrew pozorom nie jest prostą sprawą. Rodzice starają się aby wszystkie elementy wyprawki były najwyższej jakości były idealnie dopasowane dla dziecka.

Zakupy dla dziecka należy podzielić na kilka części.

Pierwszą z nich jest dokonanie zakupów na pobyt dziecka w szpitalu. Wszystkie te zakupy najlepiej spakować w osobną torbę, tak w odpowiednim momencie można było zabrać niezbędne rzeczy do szpitala. W torbie powinny znaleźć się ubranka dla dziecka, najlepiej w najmniejszym dostępnym rozmiarze. Oprócz tego pieluszki, kosmetyki, butelka do karmienia oraz smoczki. Wszystko to czego dziecko będzie potrzebowało przez kilka dni po narodzinach powinno być wcześniej wyprane i wyprasowane, tak aby nie posiadały bakterii. Nie należy przesadzać z ilością rzeczy, którą zabieramy do szpitala, ponieważ dziecko jest zazwyczaj w szpitalu przez dwa lub trzy dni. Jeżeli czegoś zabraknie to zawsze może te rzeczy dostarczyć bliska osoba.

Inną częścią wyprawki są rzeczy, które należy zakupić dla dziecka do domu. Będzie z nich korzystało zaraz po powrocie ze szpitala. W tym przypadku nie należy również przesadzać z ilością rzeczy. Należy kierować się zasadą, że małe dziecko bardzo szybko rośnie. W sytuacji, kiedy zakupimy zbyt wiele rzeczy, to dziecko nawet nie zdąży ich założyć. Najlepiej jest kupić po kilka sztuk ubranek jednego rodzaju w danym rozmiarze. Trzeba również uwzględnić, że bardzo dużo rzeczy młodzi rodzice otrzymują w formie prezentów od odwiedzających dziecko po porodzie gości.

Oprócz ubranek w skład wyprawki powinny wejść pieluszki, zarówno te jednorazowe jak i wielokrotnego użytku. Szczerze polecanym rodzajem pieluszek jednorazowych są pieluchy bambusowe dla dzieci i niemowląt. Pieluszki bambusowe jako główną zaletę posiadają możliwość termoregulacji. Pieluszka bambusowa w ciepłe dni daje przyjemne uczucie ciepła, natomiast w chłodne dni przyjemnie ogrzewa. Są również antyalergiczne, co jest niezwykle istotne dla delikatnej skóry dziecka.