Magnez stanowi jeden z najpowszechniejszych elementów, który powinien znajdować się w odpowiednich ilościach w naszym organizmie, umożliwiając jego prawidłowe funkcjonowanie, ale którego bardzo często nam brakuje. Jak wskazują na to aktualne badania naukowe, większość ludzkości ma pewne niedobory tego składnika, dlatego warto je właściwie uzupełniać. O tym, dlaczego magnez jest dla człowieka tak istotny, przekonasz się z fragmentów poniżej.

Jest to jeden z naczelnych pierwiastków, który normuje wydzielanie przeszło trzystu rozlicznych enzymów. Ponadto wpływa w ogromnym stopniu na przebieg wielu funkcji i reakcji w organizmie. Wydawać by się mogło, że uzupełniamy magnez w codziennej diecie, ale nie do końca tak jest. Często w roślinach uprawnych, które teoretycznie pierwiastkiem tym powinny być przepełnione, brak owego pierwiastka. Powodem jest duże zanieczyszczenie, coraz więcej przetworzonej żywności na sklepowych półkach i ogólne pogorszenie stanu otaczającego nas środowiska naturalnego. W konsekwencji tego, aby nie cierpieć na braki magnezu, niezbędne staje się jego uzupełnienie w inny, niż tylko jedzeniowy, sposób.

Korzyści zdrowotne z kąpieli z solą magnezową

Magnez wchłaniany przez skórę

Jest opcja przyjmowania doustnie magnezu i w takiej postaci jest to dobry wariant, ale u ludzi niemających żadnych większych kłopotów zdrowotnych. Z pewnością przyswajanie tego pierwiastka nie będzie możliwe, kiedy zmaga się z uszkodzeniami jelitowymi. Wówczas nawet regularne dawkowanie magnezu niewiele pozytywnego zdziała. Wówczas ciekawą i niesamowicie skuteczną alternatywą okazuje się kąpiel z solą magnezową bądź olejem magnezowym. To znakomita forma zastępcza, działająca nierzadko nawet o wiele efektywniej niż nie jedna połykana co poranek kapsułka. Naszym największym narządem jest przecież właśnie skóra, więc nie powinien nikogo dziwić fakt, że to ona najlepiej filtruje wszelkiego rodzaju toksyny, walczy z bakteriami, przekazuje do naszego organizmu wartościowe składniki odżywcze czy też ma sposobność absorpcji. Jeżeli zafundujemy ciału specjalne kąpiele z zastosowaniem czystego magnezu w dobrej jakości, możemy sobie tylko pomóc. Wszystko to, co nie przedostało się do organizmu wraz z produktami spożywczymi, może być z sukcesem uzupełniane w standardowej kąpieli.

Dobroczynne działanie kąpieli z solą magnezową

Poprzez regularne poddawanie się kąpielom w soli magnezowej, mamy opcję leczenia braków magnezowych. Zwalczamy w ten sposób stres i jego negatywne skutki, redukujemy bóle mięśniowe, poprawiamy pracę układu krążeniowego, zmniejszamy intensywność migren, zwiększamy tempo gojenia się ran i zmniejszamy obrzęki, opuchlizny, odparzenia. Osoby korzystające z takich kąpieli mają większą wrażliwość insulinową. Korzyścią jest także szybsze zasypianie, po takiej sesji wodnej czujemy się zdecydowanie bardziej spokojni, zrelaksowani i prędzej zasypiamy, więc jest to rewelacyjne antidotum na bezsenność. Charakteryzowana forma kąpieli poprawia pracę układu oddechowego, zmniejsza trądzik i wszelkie problemy skórne i zmiany alergiczne.

Przygotowanie kąpieli z solą magnezową

Korzystamy z jednej – dwóch szklanek soli Epsom bądź płatków magnezowych. Te drugie dużo łatwiej się wchłaniają. Łączymy je z połową szklanki soli himalajskiej bądź morskiej oraz połową łyżeczki naturalnego ekstraktu waniliowego i 10 – 15 kropelkami olejku eterycznego – na przykład miętowego. Mieszankę wyżej wspomnianych składników dodajemy do wody z ciepłą, ale nie gorącą wodą i zanurzamy się w niej na 20 – 30 minut.